Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Błoto algowe na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Błoto algowe na cellulit – jak działa?

Błoto algowe na cellulit cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo pomarańczowa skórka dotyka zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej. Zanim jednak zdecydujemy o użyciu błota algowego, dobrze byłoby zapoznać się z jego właściwościami. Jak się okazuje, są one naprawdę liczne. Warto byłoby także dowiedzieć się tego, jak należy stosować błoto algowe na cellulit, aby przyniosło oczekiwane efekty.

Błoto algowe na cellulitBłoto algowe na cellulit – jakie właściwości posiada i jakie efekty przyniesie?

Błoto algowe na cellulit działa bardzo skutecznie.

Posiada przede wszystkim właściwości:

  • oczyszczające
  • usprawniające mikrokrążenie
  • ujędrniające
  • nawilżające
  • wygładzające
  • wyrównujące koloryt skóry

Dzięki wyżej wymienionym właściwościom, błoto algowe na cellulit ma szansę zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. Jest w stanie walczyć zarówno z nierównością skóry, jak i z suchością. Ponadto, dzięki błotu algowemu możliwe jest zniwelowanie toksyn. Jak zaś wiadomo, to właśnie toksyny nagromadzone pod skórą stanowią jedną z przyczyn pojawiania się pomarańczowej skórki.

Na rezultaty wynikające ze stosowania błota algowego na cellulit będzie trzeba jednak poczekać. Co do zasady, powinnyśmy dostrzec je po kilku tygodniach regularnego używania błota. Wskazana jest więc cierpliwość. Nie warto rezygnować ze stosowania błota, jeżeli nie dostrzegamy efektów po paru dniach.

Zobacz jak powstaje cellulit!

Błoto algowe na cellulit – jak je stosować?

Błoto algowe na cellulit, aby mogło przynieść oczekiwane rezultaty, musi być odpowiednio stosowane. Gdzie zaś możemy je kupić? Błota algowego należy poszukiwać przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami, jak również w drogeriach. Można znaleźć je także w sklepach z tak zwanymi półproduktami kosmetycznymi. W jaki sposób należy zaś je stosować? Najlepiej przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu konkretnego kosmetyku. W niektórych z nich mogą znajdować się drobinki peelingujące. Takie błoto algowe na cellulit może być stosowane w formie peelingu. Należy wykonywać go podczas kąpieli bądź brania prysznica. Niektóre kosmetyki mają zaś formę masek. Należy je aplikować na obszar skóry dotknięty pomarańczową skórką i pozostawić na przynajmniej kwadrans. Po upływie tego czasu, błoto algowe należy spłukać z ciała. Wydaje się, że zasadne będzie używanie błota algowego dwa razy w tygodniu, zwłaszcza na samym początku.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

WYBIERZ VIALISE
I ZWALCZ CELLULIT NA CIELE ZAMÓW!

Podsumowując, błoto algowe na cellulit ma szansę okazać się naprawdę bardzo pomocne. Nie należy jednak poprzestawać wyłącznie na używaniu błota. Równolegle trzeba zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, jak również o aktywność fizyczną. Najlepiej postawić na uprawianie sportu, który lubimy. Wówczas zdecydowanie prościej będzie o systematyczność.

Kluczem do sukcesu jest także stosowanie naturalnych kosmetyków antycellulitowych. Poszukujmy w nich wyciągów, ekstraktów oraz olejków pochodzenia roślinnego. Kompleksowa troska o skórę i zmiana trybu życia to działania, które na pewno przyniosą oczekiwane efekty.


Bibliografia:

1. Bojarowicz H., Rucińska M., Krysiński J., Kosmetyki redukujące cellulit, Problemy Higieny i Epidemiologii, 4/2016.
2. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
3. Nicole Ronsard, Beyond Cellulite: Nicole Ronsard’s Ultimate Strategy to Slim, Firm and Reshape Your Lower Body,. Villard, 1992

1 głosów

Komentarze

Bwt - 2022-06-04 17:05:26

tak jak mówisz. nałozyć, poczekać z 20 minut a następnie zmyć i tyle. Nakładac oczywiście trzeba na oczyszczoną skórę

Iwona - 2022-06-01 11:04:50

A czy błoto algowe zeby jak najlepiej działać na cellulit to trzeba wiedzieć jak dokładnie je stosować? Czy jest to kwestia nałożenia po prostu i zmycia

Bwt - 2022-05-31 09:08:56

No to dwa tygodnie to dosyć szybko. U mnie miesiąc jak powiem to chyba będzie najuczciwszy czas

Anna - 2022-05-30 17:58:35

U mnie chyba stosunkowo szybki, bo z tego co czytałam to u większości osób jest to kwestia kilku tygodni. U mnie po dwóch tygodniach były juz efekty

Mia22 - 2022-05-29 09:47:58

A rezultaty po jakim czasie byłyście wstanie osiągnąć?

Paulina - 2022-05-27 22:36:41

Dwa razy w tygodniu będzie zdecydowanie odpowiednio

Karioka - 2022-05-27 12:37:22

Na samym początku raz, może dwa razy w tygodniu. Ja w pewnym momencie robiłam nawet i 3

Gosia - 2022-05-26 20:38:55

A regularne stosowanie to jak często?

Stellios - 2022-05-26 17:09:41

jak dla mnie to błoto algowe to podstawowa sprawa na cellulit. Zdecydowanie warto się zainteresować tym jakie właściwości posiada i jakie efekty przyniesie przy regularnym stosowaniu

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊