Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit hormonalny – co to takiego?

Strona główna » Blog » Cellulit hormonalny – co to takiego?

Cellulit hormonalny jest jednym z problemów, z którym zmagają się kobiety w każdym wieku. To właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można się przed nim ochronić i jakie działania pozwolą na jego likwidację. Cellulit tego typu wymaga specjalnego podejścia, a także przede wszystkim wykonania odpowiednich badań, dzięki którym łatwiej będzie określić poziom poszczególnych hormonów w organizmie.

Cellulit a hormony – jaki mają na siebie wpływ?Hormonalny cellulit

Warto zastanowić się, jaką zależność wytwarza cellulit a hormony. Czy faktycznie są ze sobą powiązane? Oczywiście, że tak. Hormony płciowe, jak najbardziej mogą być odpowiedzialne za pojawienie się cellulitu.

Największy wpływ na cellulit hormonalny mają estrogeny. Warto jednak zaznaczyć od razu to, że sama obecność estrogenu nie wpływa na pojawienie się cellulitu. Hormony a cellulit to kwestia nieco bardziej złożona.

Dowiedz się jak działają kosmetyki o naturalnym składzie:
https://vialise.pl/kosmetyki-na-cellulit-o-naturalnym-skladzie-jak-dzialaja/

W jaki sposób hormony wpływają na to, że pojawia się cellulit hormonalny?

Cellulit hormonalny, tak jak już było to powiedziane, pojawia się, gdy dojdzie do zaburzeń estrogenu. Aby tak się stało, poziom estrogenów musi ulec znacznemu podwyższeniu, a natomiast poziom progesteronu musi ulec obniżeniu. Jeśli w tym samym czasie zaistnieją obydwie te sytuacje, na ciele pojawić się może pomarańczowa skórka, która na pewno nie prezentuje się estetycznie. To dlatego warto zastanowić się, co zrobić, aby estrogeny a cellulit przestały na siebie wpływać.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (zawiera naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!

Jakie badania hormonalne na cellulit warto wykonać

Warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak badania hormonalne na cellulit. W związku z tym, że cellulit hormonalny powiązany jest ze zmianami hormonalnymi, z całą pewnością należy udać się do lekarza i wykonać badania.

Wśród takich badań na pewno znaleźć się muszą:

  • badania poziomu estrogenów,
  • badania poziomu progesteronu,
  • badania tarczycy.

Dzięki nim o wiele łatwiej będzie unormować rozchwianą gospodarkę hormonalną i tym samym pozbyć się pomarańczowej skórki. Wbrew pozorom tarczyca a cellulit często są ze sobą powiązane.

Jak zwalczyć cellulit hormonalny?

W przypadku, gdy pojawia się cellulit hormonalny, zawsze trzeba działać szybko i skutecznie. Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj cellulitu powiązany jest właśnie z zaburzeniami hormonalnymi. Wykonać trzeba wszystkie potrzebne badania, a następnie ustabilizować poziom hormonów. Pomocne w walce z cellulitem są oczywiście także inne metody, które doskonale sprawdzają się również w przypadku klasycznego cellulitu. Mowa oczywiście o zdrowej i zbilansowanej diecie, a także o dużej dawce codziennego ruchu. Oprócz tego pomocne okażą się również kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem. Warto sięgać po nie regularnie, gdy tylko pojawią się objawy cellulitu. Idealnym kosmetykiem do walki z cellulitem hormonalnym będzie krem na cellulit Vialise, który został przetestowany dermatologicznie i zawiera wszystkie najważniejsze składniki aktywne potrzebne do skutecznej kuracji.

Cellulit hormonalny jest oczywiście do wyleczenia, ale warto pamiętać o tym, że główną rolę w tym przypadku odgrywa gospodarka hormonalna. To właśnie z tego względu powinna zostać unormowana w pierwszej kolejności. Dotyczy to bowiem kwestii zdrowotnych, których nigdy nie można lekceważyć, a cellulit może być pierwszym objawem, że dzieje się coś niedobrego.


Bibliografia

1. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007
2. Smalls LK, Hicks M, Passeretti D, Effeect of weight loss on cellulite: gynoid lypodystrophy, 2006
3. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995

15 głosów

Komentarze

Wiolka888 - 2021-03-12 18:29:31

No to w takim razie jeszcze spróbuję i zobaczę, czy to jaki mają na siebie wpływ cellulit z hormonami da się jakoś przeskoczyć finalnie

Cansada - 2021-03-07 08:42:45

Mi na przykład pomogły różne standardowe metody, a problem miałam podobny jaki Ty więc na pewno warto spróbować chociaż

Basiago - 2021-03-04 11:51:59

Według mnie mimo wszystko tak jak zwalcza się zwykły cellulit można zwalczać również w jakimś stopniu cellulit hormonalny, więc warto spróbować chociaż

Wiolka888 - 2021-03-01 09:03:57

Ja terapię hormonalną prowadzę już bardzo długi czas i nie wiem czy uda się kiedykolwiek je odpowiednio poustawiać. Czyli dopóki tego nie ogarnę to nie będę mieć wpływu na to w jaki sposób właśnie te hormony wpływają na to, że pojawia się u mnie cellulit hormonalny?

Alicja Huras - 2020-05-28 18:29:16

Przy takim cellulicie jak hormonalny należy jak najszybciej działać. Kremy jak najbardziej ale też potrzebna konsultacja u lekarza który może stwierdzić skąd takie zaburzenia

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊