Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit – jak się pozbyć szybko i skutecznie?

Strona główna » Blog » Cellulit – jak się pozbyć szybko i skutecznie?

Pozbycie się cellulitu to niełatwe zadanie. Nie da się wygładzić skóry w jeden dzień. Chcąc zredukować pomarańczową skórkę należy podjąć kompleksowe działania. Potrzebna będzie sumienność oraz cierpliwość, gdyż skuteczna walka z tą dolegliwością wymaga zmiany codziennych przyzwyczajeń oraz czasu.

spis treści

Cellulit na udach – jak się pozbyć?

Nie wiesz, jak pozbyć się cellulitu na udach? To właśnie w tym obszarze najczęściej pojawia się pomarańczowa skórka. U części osób może być to wynik stojącej pozycji w pracy, ale też ogólnej tendencji do gromadzenia tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu. Jak się pozbyć cellulitu z ud? Oczywiście, bardzo ważnymi elementami jest stosowanie odpowiedniego kremu i peelingu oraz dieta.

Warto też uprawiać sport, koncentrując się na obszarze nóg. Nie znaczy to jednak, że należy zupełnie pomijać inne obszary ciała. Dobrze jest korzystać z aktywności, które będą aktywować całe ciało, a uda po prostu w największym stopniu.

Jak się pozbyć cellulitu z pośladków?

Cellulit na pośladkach dość często jest efektem indywidualnych tendencji do gromadzenia tkanki tłuszczowej w tym miejscu, ale też siedzącego trybu pracy. Siedząc przez wiele godzin na krześle, hamujemy swobodną cyrkulację krwi w tym obszarze. To skutkuje pogorszeniem odprowadzania toksyn z tkanek oraz pojawieniem się cellulitu. Warto także wspomnieć, że dość często cellulit na pośladkach występuje w parze z cellulitem na udach. Na szczęście wiele ćwiczeń obciążających uda, obciąża także pośladki. 

Bardzo skutecznym ćwiczeniem, typowo na pośladki, jest unoszenie nogi w siadzie podpartym. Należy uklęknąć, dłonie i łokcie ułożyć na ziemi. Nogę zgiętą w kolanie unosimy ku górze. Trzymamy kilka sekund i powoli opuszczamy. Ćwiczenie należy powtórzyć kilka – kilkanaście razy na każdą stronę. To samo ćwiczenie można wykonywać z wyprostowaną nogą. Na pośladki świetnie zadziałają także przysiady z wyskokiem.Cellulit na pośladkach

Cellulit na brzuchu – jak się pozbyć?

Tak, jak w poprzednich wypadkach, cellulit na brzuchu może wynikać z nadmiernego magazynowania tłuszczu w tym obszarze. Ponadto pomarańczowa skórka w tym miejscu często dotyka pań po urodzeniu dziecka. Powodem jest bardzo szybka zmiana napięcia tkanek, które nie są w stanie natychmiast wrócić do swojego wyjściowego stanu.
W ujędrnieniu skóry pomogą popularne brzuszki.

Doskonale sprawdzi się także ćwiczenie nazywane wioślarzem. Siadamy na macie, kolana zgięte, stopy płasko, dotykają podłoża, ręce splecione na wysokości klatki. Oderwij stopy od ziemi. Powoli przenoś je do przodu, jednocześnie odchylając klatkę do tyłu. Na zmianę otwieraj i zamykaj pozycję. Ćwiczenia na mięśnie brzucha warto uzupełnić o pływanie oraz bieganie, gdyż sporty te także doskonale wpłyną na ten obszar.Cellulit na brzuchu

Domowe sposoby – likwidacja cellulitu

Domowe metody kuracji cellulitu są powszechnie wykorzystywane, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić czas i pieniądze. Najlepiej sprawdzają się w usuwaniu cellulitu na początku jego występowania, w kuracji starszych zmian cellulitowych domowe sposoby mogą być skutecznym wsparciem bardziej radykalnych metod.

Domowe sposoby na cellulit to:

 • rożnego rodzaju peelingi (kawowy, z soli morskiej, cukrowy),

 • prysznice naprzemienną wodą ciepła i zimną,

 • masaż szorstką rękawicą podczas prysznica,

 • odpowiednia dieta,

 • aktywność fizyczna,

 • aktywny i naturalny krem antycellulitowy.

Kremy na cellulit

Jeśli chciałabyś wiedzieć, jak się pozbyć cellulitu za pomocą kremu, to odpowiedź jest prosta. Wybierz odpowiedni preparat, najlepiej z naturalnym składem, który ma dużo substancji aktywnych oraz niweluje przyczyny powstawania pomarańczowej skórki, a nie tylko działa na objawy. Krem na cellulit powinien działać na wielu płaszczyznach, by nie tylko łagodził objawy, ale przede wszystkim niwelował przyczyny cellulitu. Takie cech posiada krem na cellulit Vialise.

Pożądanym działaniem kremu antycellulitowego jest poprawa mikrokrążenia, czyli wzmacnianie i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Dzięki temu, skóra może być lepiej odżywiona i natleniona oraz łatwiej są wydalane zbędne produkty przemiany materii.

Takie działanie może zapewnić:

 • kofeina,

 • ekstrakt z bluszczu i ruszczyka kolczastego,

 • wyciąg z alg.

Naturalny krem na cellulit Vialise zawiera wszystkie powyższe składniki jak i wiele innych potrzebnych do prawidłowej redukcji cellulitu.

Dodatkowo krem na cellulit powinien wspomagać usuwanie nadmiaru wody oraz toksyn. To te dwie substancje odpowiedzialne są za tworzenie się grudek i obrzęków cellulitowych. Z pewnością wyciąg z alg, kofeina i ekstrakt z bluszczu i kasztanowca wspomogą proces oczyszczania skóry z zalegających substancji.

Kolejnym oczekiwanym działaniem kremu na cellulit jest spalanie tłuszczu. Najlepiej, gdyby składniki aktywne kremu rozbijały lipidy, czyli tkankę tłuszczową, by były one łatwiejsze do usunięcia. Dzięki eliminacji tłuszczu przyczyniamy się do redukcji cellulitu. Na tym polu świetnie sprawdzą się: ekstrakt z bylicy boże drzewko i kofeina.

Również pielęgnacja jest bardzo ważna w skutecznej likwidacji pomarańczowej skórki. Nawilżenie, natlenienie i odżywienie skóry wpływają na jej zdrowy i atrakcyjny wygląd. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra staje się bardziej jędrna, napięta i gładka. Doskonałe właściwości pielęgnacyjne wykazują algi morskie, ekstrakt z bluszczu i ruszczyka kolczastego.

Unikaj kremów z chemicznymi składnikami, ponieważ niektóre z nich mogą podrażniać skórę. Tak na przykład sylikon, zawarty w większości produktów kosmetycznych, pomaga w łatwiejszym rozprowadzaniu kremu na powierzchni skóry, lecz zatyka pory i w rezultacie substancje aktywne zawarte w kremie nie mogą dotrzeć w głąb skóry.

Niemniej jednak sam krem w walce z pomarańczową skórą może poradzić sobie jedynie z cellulitem w początkowych fazach. Dla zwiększenie efektów warto włączyć do kuracji dietę, aktywność fizyczną lub masaże.

Dieta jako sposób na cellulit!

Zdrowa dieta jest kluczowym elementem dobrze funkcjonującego organizmu oraz pięknie wyglądającej skóry. Może również przyczynić się do redukcji cellulitu przez ograniczenie produktów, które wpływają na przyrost tkanki tłuszczowej lub zbieranie się wody w organizmie. Często bywa tak, że nieodpowiednia dieta może zaprzepaścić efekty najlepszej metody antycellulitowej. Jak się pozbyć cellulitu za pomocą diety?

Dieta sprzyjająca w likwidacji cellulitu nie powinna zawierać produktów, które były smażone na głębokim oleju, zawierające duże ilości soli oraz cukru. Ponadto dobrze jest ograniczyć spożycie kawy do jednej na dzień. Wszystkie używki, takie jak kawa, alkohol i papierosy, mają negatywny wpływ na kondycję naczyń krwionośnych oraz dostarczają do organizmu wiele szkodliwych toksyn, które są bezpośrednią przyczyną cellulitu.

Z kolei warto, by na zielonej liście zakupów znalazły się świeże owoce i warzywa, które są bogatym źródłem witamin i minerałów. Wskazane jest jedzenie lekkostrawnych i bogatych w błonnik produktów, takich, jak kasze, płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo. Należy także pić przynajmniej 2 litry wody w ciągu dnia, co sprawi, że woda i toksyny będą łatwiej wypłukiwane z organizmu oraz poprawi to ogólne funkcjonowanie organizmu i wygląd skóry. Poza tym powinno się pić zieloną i czerwoną herbatę, ponieważ takie napoje świetnie spalają tkankę tłuszczową i wspomagają pracę układu krwionośnego. Ważną zasadą diety antycellulitowej jest, to by jeść często, około 4–5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasowych, lecz nie za dużo.Dieta na cellulit

Ćwiczenia na cellulit

Aktywność fizyczna to również odpowiedź na to jak się pozbyć cellulitu. Dzięki wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu możliwe jest spalenie ogromnej ilości kalorii, a co za tym idzie tkanki tłuszczowej. Każda aktywność fizyczna wpłynie dobrze na kondycje, szczególnie sprawdzają się ćwiczenia kardio i aeroby. Podczas takich ćwiczeń zostaje przyspieszone tętno oraz oddech, co wspomaga tlenowe spalanie energii (kalorii). Żeby wykonywać takie ćwiczenie nie trzeba posiadać karnetu na siłownię.

Ćwiczenia aerobowe to m.in.:

 • bieganie,

 • granie w kosza,

 • jazda na rowerze i na rolkach,

 • wiosłowanie i pływanie.

Jeśli nie wiesz, jak zlikwidować cellulit na udach, pupie oraz brzuchu, zacznij od sportu. W zależności od tego, w którym miejscu obserwujemy cellulit, na tej partii ciała warto się skupić. W walce z cellulitem na udach warto wykonywać ćwiczenia rozbudowujące dane partie mięśniowe. Tak na przykład na pomarańczową skórę na pośladkach i udach można wykonywać przysiady. Takie ćwiczenie świetnie wysmukla całe nogi oraz podnosi pośladki, przez co skóra jest bardziej jędrna i napięta. Redukcja cellulitu na brzuchu także może być szybsza dzięki wykonywaniu brzuszków oraz innych ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Jeżeli jednak chcesz pozbyć się nadmiaru lipidów, to na sport musisz przeznaczyć co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Jeśli w pracy ciągle stoisz lub siedzisz warto dodać do tego codzienny spacer. Utrzymywanie takiej pozycji przez dłuższy czas powoduje bowiem kłopoty z przepływem krwi, a w konsekwencji zatrzymanie toksyn w tkankach. Chcąc ponownie pobudzić krążenie, warto wybrać się na kilkuminutowy, rozluźniający spacer.

Możesz biegać, pływać i jeździć na rowerze. Doskonale zadziałają także ćwiczenia wykonywane w domu. Dobrym pomysłem są przysiady z wykrokiem, a także nożyce (pionowe, poziome oraz półnożyce). Między takimi ćwiczeniami siłowymi możesz wykonywać minutę truchtu lub podskoków. Takie ćwiczenia na cellulit na udach sprawdzą się doskonale.

Ćwiczenia na cellulit

Jak walczyć z cellulitem za pomocą masażera?

Masaże na cellulit świetnie poprawiają pracę układu krwionośnego oraz limfatycznego. Dzięki temu skutecznie niwelują pomarańczową skórkę. Ich działanie również wspomaga przemianę materii komórek skórnych, rozbija lipidy oraz poprawia kondycję naskórka.

Istnieje szeroka gama masażerów, które różnią się funkcjami oraz kosztem. Do najbardziej podstawowych masażerów można zaliczyć te manualne, czyli różnego rodzaju rollery i nakładki z wypustkami. Ponadto istnieją masażery elektryczne i ultradźwiękowe. Ich zaletą jest rozmiar, ponieważ są małe i poręczne oraz fakt, że zabiegi tego rodzaju można wykonać samodzielnie w domu. Dla zwiększenia efektów zaleca się przed wykonaniem masażu nałożyć krem na cellulit, by podczas zabiegu jeszcze głębiej wtłoczyć substancje czynne.

Poza tym warto wyróżnić masaż bańkami chińskimi, który jest niezwykle skuteczny i w przeciwieństwie do innych masaży antycellulitowych sprawdza się w walce z bardzo zaawansowaną pomarańczową skórką. Po zabiegu bańkami mogą pozostać zasinienia.

Zabiegi – skuteczna walka z cellulitem

Zabiegi na usuwanie cellulitu są bardzo skutecznymi i szybkimi sposobami, dzięki którym można pozbyć się nieestetycznych grudek ze swojego ciała, dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Zabiegi tego rodzaju świetnie sprawdzają się u kobiet, które mają cellulit w dość zaawansowanej formie oraz dla tych, które potrzebują ekspresowych efektów np. przed urlopem.
Najlepiej taki zabieg wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej lub salonie kosmetycznym. To daje pewność bezpiecznie i skutecznie wykonanego zabiegu.

Najpopularniejszymi, a zarazem najskuteczniejszymi zabiegami na cellulit są:

 • Endermologia LPG,

 • Maximus,

 • Dermapen/Mezopen.

Likwidacja cellulitu jest niełatwą walką, lecz można ją wygrać. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość oraz być systematyczną w działaniach pielęgnacyjnych. Jednak jedna metoda na cellulit niestety nie usunie skutecznie pomarańczowej, dlatego warto połączyć kilka z nich i cieszyć się gładką i zdrową skórą.

Podsumowanie

Cellulit jest problemem, który dotyczy prawie wszystkich kobiet. Niestety, nie da się go pozbyć w przeciągu kilku dni. Dlatego w walce z cellulitem bardzo potrzebna jest cierpliwość i systematyczność. Wtedy z wykorzystaniem poniższych rad można skutecznie walczyć z pomarańczową skórką.

Jeżeli zastanawiasz się, jak się pozbyć cellulitu na udach, pośladkach i brzuchu, pamiętaj o aktywności fizycznej. Warto uzupełniać ją o zdrową dietę oraz właściwą pielęgnację skóry. Taka pełna kuracja będzie najbardziej efektywna. Dlatego też należy nie zapominać o codziennym, regularnym wcieraniu kremu antycellulitowego, peelingowaniu skóry, zdrowej diecie oraz aktywności fizycznej. Połączenie tych metod pozwoli na skuteczne wygładzenie skóry. Zamiast zastanawiać się, jak pozbyć się cellulitu z ud i pośladków oraz brzucha, zacznij działać!

FAQ – jak się pozbyć cellulitu?

1. Jak szybko pozbyć się cellulitu?

Nie ma szybkiego sposobu na pozbycie się cellulitu, ponadto wszystko zależy od stopnia jego zaawansowania. Najszybszym sposobem jest połączenie: zabiegów, kremów, diety i ćwiczeń, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Dobrze jest zacząć walkę z cellulitem w 1 lub 2 fazie jego rozwoju, wtedy mamy największe szanse na powodzenie, bez konieczności przeprowadzenia specjalistycznych zabiegów. W takim wypadku efekty powinniśmy zauważyć już po kilku tygodniach.

2. Jak się pozbyć cellulitu domowymi sposobami?

Najważniejsze jest, aby kompleksowo zająć się problemem cellulitu. Picie przynajmniej 2,5l wody dziennie, regularne treningi oraz dobry, naturalny krem na cellulit powinny przynieść efekty już po kilku tygodniach. Wszelkie zabiegi i kremy to jednak dodatek, wiele zależy od sposobu w jaki żyjemy, należy pamiętać że walka z cellulitem to żmudny proces, który wymaga od nas poświęceń i regularnej pracy.

3. Jak się pozbyć cellulitu na udach?

Najskuteczniejszym sposobem na cellulit na udach jest połączenie kremów na cellulit z odpowiednimi ćwiczeniami, skupiającymi się na tym obszarze. Co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu to minimum, które powinno się wykonywać regularnie, aby zauważyć efekty. Dobrym sposobem są przysiady, wykroki czy tzw. nożyce. Jeśli masz taką możliwość – możesz biegać, pływać czy jeździć na rowerze.

4. Czy kremy pomogą na pozbycie się cellulitu?

Oczywiście, że tak! Jednak pamiętać należy, że nawet najlepszy krem na cellulit nie pomoże, jeśli nie zmienimy stylu życia. Chcąc zredukować pomarańczową skórkę musisz zacząć zdrowo się odżywiać, pić wodę oraz regularnie ćwiczyć! Przy wyborze kremu pamiętaj, aby sprawdzić skład – dobry krem na cellulit powinien zawierać składniki aktywne takie, jak: ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowca, wyciągi z alg czy kofeinę. Przykładem takiego kremu jest Vialise.


Bibliografia

1. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
2. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
3. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009
4. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006

25 głosów

Komentarze

Gościa - 2020-05-11 09:21:12

Klasyk nie klasyk ale i tak większość myśli że jedząc śmieci tylko że mniej będzie u nich efekt hahaha Potem placz i zgrzytanie zebów jak sie pozbyć cellulitu a cała ta walka z cellulitem u nich to zjedzenie sałatki rano a wieczorem pizza. Ruch, dieta, masowanie czy właśnie vialise jako kosmetyk na pomarańczową skórkę. Poza tym peeling, maski, zimne prysznice itp. No właśnie.. picie dużej ilości wody to jest też super ważne. Tylko no właśnie wody a nie coca coli.

pistacja19 - 2020-04-26 11:00:10

wiecie jak się pozbyć cellulitu wg. mnie? pić więcej wody, wcinać mniej soli, masować się, peelingować i inne tego typu sprawy. najważniejsze jest to by w ogóle zacząć i później regularnie to robić. dieta i ćwiczenia to już myślę że klasyk i chyba nie trzeba o tym więcej mówić xD

Julsi - 2020-04-06 10:59:37

Czemu nie warte to jest wspominane? Walka z cellulitem to głównie ćwiczenia plus jadłospis ^^ Klęp podparty, unoszenie nóg i w górę i w bok i za siebie itp. Poza tym bieganie to jest cudo na cellulit :3

dellove - 2020-04-02 10:59:02

nie ma co się zniechęcać. usuwanie cellulitu wcale nie jest takie okropne ;p u mnie zdecydowanie lepiej trzeba się do tego nastawić na samym początku, a później już nawet człowiek się lepiej czuje na duchu i ciele :D

yogi - 2020-03-21 10:01:20

nie będę odkrywcza xD u mnie ćwiczenia na cellulit na pośladkach to jest tragedia. brzuch mam całkiem ok, bo brzuszki cały czas robię, ale pupa to jest jakiś armagedon xD zdecydowanie polecam nawet zacząć od mniejszej ilości takich powtórzeń i powoli je sobie dodawać, zwiększać powtórzenia itp. xD zakwasy jak się zrobi takie ćwiczenia na cellulit w tych obszarach MUROWANE xD

? - 2020-03-03 15:15:18

yyym nie wiem czy @dominika się orientujesz ale to zależy co ona miała z tym wiązadłem. czasem zwyczajnie rehabilitacja to za mało, ale fakt jest taki że są ćwiczenia mniej inwazyjne ;)

Dominika - 2020-02-11 23:29:26

Nie rozumiem co to za problem z tym kolanem. Jak się chce to można robić zawsze inne ćwiczenia na cellulit które aż tak kolan nie obciążają, ale to to trzeba chcieć, a nie płakać, że się nie może. Poza tym czemu nie poszłaś na rehabilitację?

nika - 2020-01-29 13:51:32

przysięgam że ćwiczenia na cellulit na udach to u mnie jest pały koszmarek. dużo jest fajnych ćwiczeń a muszę je eliminować bo mam problemy z wiązałem w kolanie :< i weź staraj się tego pozbyć...

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊