Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit na łydkach – jak pokonać?

Strona główna » Blog » Cellulit na łydkach – jak pokonać?

Cellulit na łydkach to coraz bardziej powszechny problem, nazywany często cywilizacyjnym, który może dotknąć każdą z nas. Niezdrowy tryb życia, niewłaściwa dieta, pośpiech, siedząca praca, mało ruchu oraz wahania hormonalne mają negatywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie i zdrowie, lecz również wygląd ciała.
Jak rozpoznać problem i sobie z nim poradzić? Czy jest to w ogóle możliwe? O tym w dalszej części artykułu.

Cellulit na łydkach – jak rozpoznać i kogo najczęściej dotyka?Cellulit na łydkach

Rozpoznanie cellulitu na łydkach bywa problematyczne, szczególnie na początkowym etapie jego rozwoju. Czym on jednak właściwie jest? Cellulit to zaburzenia w budowie tkanki podskórnej, którego efektem jest nierównomierne rozmieszczenie komórek tłuszczowych. Powoduje to powstawanie nierówności – tzw. “grudek” – pod powierzchnią skóry. Na początkowym etapie są one widocznie jedynie w momencie uciśnięcia fałdu skóry, a w skrajnym przypadku dostrzec je można także przez warstwę odzieży.

Cellulit na łydkach dotyka najczęściej kobiet o zwiększonej masie ciała lub w okresie silnego działania hormonów – ciąża, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, menopauza, niektóre momenty w cyklu miesiączkowym.

Cellulit na łydkach – przyczyny czyli dlaczego się pojawił?

Przyczyn cellulitu na łydkach może być wiele. Aby je ustalić należy spojrzeć obiektywnie na swoje życie.

Najczęstsze przyczyny przez które pojawia się u nas cellulit na łydkach to:

  • siedzący tryb życia i pracy,
  • nadmiar soli i ostrych przypraw w codziennej diecie,
  • zła dieta – nadmiar tłuszczu, zbyt mała ilość warzyw itp.,
  • zaburzenia hormonalne,
  • podwyższony poziom estrogenów,
  • częste noszenie niewygodnych butów, szczególnie na wysokim obcasie,
  • problemy z krążeniem,
  • przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych.
Naturalny krem na cellulit - Vialise

ZAMÓW VIALISE
POZBĄDŹ SIĘ CELLULITU NA ŁYDKACH NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI ZAMÓW!

Cellulit na łydkach – co może pomóc?

Walka z cellulitem może być długotrwała lecz, z pewnością, nasza praca się opłaci i zaowocuje pięknym wyglądem naszych nóg i ciała, a co za tym idzie, zwiększoną pewnością siebie i poczuciem zadowolenia.

Najlepsze efekty, redukujące cellulit na łydkach, daje działanie na wielu płaszczyznach

Przede wszystkim należy przyjrzeć się dokładnie naszym codziennym nawykom i wprowadzić niezbędne zmiany. To właśnie tu, najczęściej, pojawiają się nasze problemy z “pomarańczową skórką”. Włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców, ograniczenie kofeiny, soli i papierosów to pierwsze kroki, które warto poczynić. W walce z cellulitem ważne jest również ustabilizowanie wagi ciała oraz codzienna aktywność fizyczna, która pomoże w spalaniu nieatrakcyjnej tkanki tłuszczowej.

Z ciekawszych metod, przynoszących pozytywne rezultaty, możemy wymienić także regularne masaże i szczotkowanie ciała oraz “body wrapping” czyli tzw. “foliowanie ciała”

Jest to specjalny zabieg na cellulit polegający na stosowaniu preparatów ujędrniających na oczyszczoną skórę i owinięciu danego miejsca folią spożywczą. Powstałe pod folią ciepło pobudza otwieranie porów i pracę naczyń krwionośnych, dzięki czemu substancje aktywne, zawarte w kosmetyku, mogą dotrzeć do głębszych warstw i pomóc w przywracaniu jędrności i napięcia naszej skóry.

Najważniejsze jest jednak, by z cellulitem walczyć kompleksowo, stosować zdrową dietę, aktywność fizyczną, regularnie sięgać po domowe sposoby, ale też codziennie, najlepiej po kąpieli, nakładać krem na cellulit – I to najlepiej ten bazujący na naturalnych składnikach aktywnych.

Cellulit na łydkach nie jest powodem do wstydu czy kompleksów. Badania wykazały, że problem z nim ma ponad połowa dorosłych kobiet. Najważniejsze jest podjęcie walki o siebie i swoje zdrowie. Wszystko jest w naszych rękach. Zasługujemy na to, by wyglądać pięknie.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!


Bibliografia

1. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa
2. Haneke E., Cellulite – fakty i mity, 2006

2 głosów

Komentarze

Dorota - 2020-10-02 12:48:17

Bardzo się cieszę, że w artykule zostało przedstawione to, że cellulit to również problem zdrowotny, a nie tylko kwestia estetyki. Bardzo dużo kobiet się z tym mierzy, a strasznie nie lubię jak ktoś bagatelizuje problem. Oczywiście nie jest to powód do wstydu, ale warto coś z tym robić :)

Izabela - 2020-10-01 14:54:19

A u mnie z kolei najcięższe było ograniczenie soli i przypraw. Jak ktoś, tak jak ja, regularnie je ciągle słone, to potem wszystko przestaje mieć jakikolwiek smak. Ale po czasie idzie się przyzwyczaić :D Poza tym warto właśnie też zadbać o odpowiednia pielęgnację. Ja już czuję sporą różnicę, ale to nie koniec mojej walki

Gabrysia095 - 2020-09-30 22:45:49

Mi najciężej było ograniczyć spożywanie kofeiny, bo codziennie kilka kawek to była podstawa. A co do rzeczy, które mogę polecić na cellulit to na pewno body wrapping

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊