Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit: stopnie mogą się znacznie od siebie różnić

Strona główna » Blog » Cellulit: stopnie mogą się znacznie od siebie różnić

Cellulit, czyli powszechnie wszystkim znany jako pomarańczowa skórka, jest problemem niemal wszystkich kobiet. Ta nieestetyczna zmiana pojawia się najczęściej na udach, brzuchu i pośladach. Jego patogeneza jest różna, może rozwinąć się w wyniku zatrzymania wody i toksyn w organizmie, a także wyniku szybkiej nadprodukcji tkanki tłuszczowej. Coraz częściej w literaturze pojawiają się informację nie tylko o tym, jakie są przyczyny jego rozwoju, a także jak przedstawiają się fazy cellulitu, bądź inaczej określane jako stopnie. Cellulit niezależnie od tego, w jakiej fazie się znajduje należy redukować.

Cellulit – stopnie: stopień pierwszyCellulit i jego rodzaje.

Pierwszy stopień cellulitu nie jest widoczny gołym okiem. Rozpoznać go można za pomocą badania mikroskopowego, gdyż w badaniu klinicznym skóra wygląda na prawidłową.  Dochodzi do zastoju krwi, w wyniku spowolnienia jej przepływu przez naczynia żylne i limfatyczne tkanki podskórnej. W wyniku tego następuje zwiększenie przepuszczalności naczyń włosowatych. Dochodzi do obrzęku, niedożywienia tkanek, nagromadzeniu toksyn i nagromadzeniu produktów przemiany materii. Adipocyty powiększają swoje rozmiary. Te charakterystyczne symptomy pierwszej fazy cellulitu wpływają również na rozpad włókien kolagenowych i elastyny.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie rodzaje cellulitu występują u człowieka:
https://vialise.pl/rodzaje-cellulitu-jak-pozbyc-sie-cellulitu-wodnego-tluszczowego-oraz-cyrkulacyjnego/

Cellulit – stopnie: stopień drugi

Drugi stopień cellulitu staje się w małym stopniu widoczny na powierzchni skóry. W celu jego zaobserwowania, należy ścisnąć fałd skóry między palcami. widoczne są charakterystyczne dla cellulitu nierówności.

Objawy tej fazy cellulitu stanowią stadium obrzękowe, a dokładnie:

  • dochodzi do obrzęku przestrzeni międzykomórkowych w wyniku wynaczynionej krwi,
  • komórki tłuszczowe grupują się, powiększają swoje rozmiary uciskając na naczynia krwionośne.

Wpływa to niekorzystnie na mikrokrążenie (żylne i limfatyczne) oraz prowadzi do powiększenia grubości błony podstawowej naczyń. Dochodzi do spadki elastyczności skóry, wzrostu “ciastowatości”, skóra może przybierać białe zabarwienie.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!

Cellulit – stopnie: stopień trzeci

W trzecim stopniu cellulitu charakterystyczna pomarańczowa skórka staje się bardzo widoczna. W badaniu mikroskopowym obecne są w obrębie drobnych tętniczek zmiany pod postacią pogrubienia i stwardnienia ich wyściółki, żyły zaś ulegają rozszerzeniu. Główną przyczyną powstania guzków w tkance podskórnej specyficznych dla tej fazy cellulitu powstają w wyniku otoczenia przez powiększone adipocyty włókna kolagenowe. Następnie guzki powiększają się, a nieelastyczne adipocyty naciekają w głąb tkanki łącznej. Granica pomiędzy skórą właściwą a tkanką podskórną stopniowo ulega utraceniu.  W tej fazie cellulitu również zaburzone zostaje mikrokrążenie limfatyczne i żylne, przez co powstają obrzęki oraz zatrzymanie wody oraz toksyn w organizmie.

Stopnie – cellulitu: stopień czwarty

Czwarty stopień cellulitu, ostatni cechuje się obecnością wgłębień, pofałdowań skóry podczas spoczynku i rozluźnienia mięśni. Zraziki tłuszczowe są otoczone przez silnie zwłókniałą tkankę łączną. Dochodzi do silnych dolegliwości bólowych, w wyniku uciskania przez powstałe guzki naczyń nerwowych i włosowatych.  Dla tej fazy cellulitu charakterystyczne są deformację pośladków oraz zewnętrznych partii ud.

Wszystkie opisane wyżej fazy cellulitu scharakteryzowane są na podstawie nasilenia występujących zmian. Bardzo ważne, aby podjąć szybkie działania, ponieważ im zaobserwujemy późniejsze fazy cellulitu, tym jego redukcja będzie cięższa. W każdym stadium, niezależnie czy będzie ono pierwsze czy ostatnie, podstawą walki jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, zwłaszcza kremów antycellulitowych.


Bibliografia

1. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
2. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010
3. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003

11 głosów

Komentarze

odetta - 2020-04-02 08:00:38

zależy jaki masz cellulit i co ci podpowie kosmetolog bo jednak oni będą wiedzieli co mi najbardziej bedzie poprawiało skórę. na pewno jest coś takiego jak endermologia lpg czy venus legacy bo się kiedyś tym interesowałam.

cc - 2020-03-25 12:26:45

Jakie zabiegi działają na ostatnie stopnie cellulitu :< ?

dziubas - 2020-03-19 15:15:09

Jak masz chyba cellulit w tej fazie to przede wszystkim trzeba już konkretnie o siebie zadbać. Nie tylko dieta i ćwiczenia ale też masaże, szczotkowanie na sucho, krem antycellulitowy i może nawet jakieś zabiegi kosmetyczne.

nika - 2020-03-08 07:51:46

te stopnie cellulitu to nawet nie wiedzialam ze istnieja. co jeszcze mozna zrobic zeby pozbyc sie 4 stadium?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊