Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit włóknisty – Sprawdź, co to!

Strona główna » Blog » Cellulit włóknisty – Sprawdź, co to!

Cellulit włóknisty jest jedną z odmian cellulitu, która podobnie jak każda inna może mieć wpływ na codzienny komfort życia danej osoby. Zmagania z cellulitem włóknistym mogą skutecznie podkopać poczucie własnej wartości, zwłaszcza, że jest to jedna z najtrudniejszych do wyeliminowania odmian cellulitu. Jest to problem natury estetycznej i medycznej, więc warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie są objawy schorzenia i jak efektywnie z nim walczyć. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o cellulicie włóknistym znajdziesz w poniższym artykule.  

Cellulit włóknistyJak rozpoznać cellulit włóknisty?

Cellulit włóknisty nazywany jest także “kompaktowym” lub “twardym”. Najczęściej pojawia się u młodych kobiet z nadwagą, ale zdarza się także, że towarzyszy osobom szczupłym. Na skórze w miejscu występowania cellulitu tworzy się coś na kształt twardej skorupy, która przybiera fioletowy odcień. Cellulit włóknisty tworzy się głównie w obrębie pośladków, ud, ramion, czy kolan. Skóra dotknięta cellulitem włóknistym jest tkliwa i szczególnie wrażliwa, więc może boleć po uszczypnięciu. Czasem dotknięta partia ciała staje się zimna.

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu włóknistego?

Cellulit włóknisty odkłada się w dłuższym aspekcie czasowym, więc nie od razu można to zauważyć. Powstawanie cellulitu włóknistego jest determinowane utwardzaniem włókien kolagenowych, które oplatają komórki tłuszczowe ciała. Kolagen jako ważny budulec skóry utrzymuje jej elastyczność i optymalny stopień napięcia. Zamknięcie przegród powoduje powstawanie grudek pod skórą i w ten sposób tworzy się cellulit. Na skórze dotkniętej cellulitem włóknistym powstają często rozstępy.

Sprawdź również domowy zabieg: body wrapping na cellulit

Jak skutecznie walczyć z cellulitem włóknistym?

Cellulit włóknisty to częsta bolączka osób nadużywających cukru Dlatego w pierwszej kolejności należy zdecydowanie ograniczyć jego spożycie w każdej postaci. Z codziennego jadłospisu lepiej usunąć słodycze, sztucznie słodzone napoje i inne produkty zawierające ogromne ilości cukru, który zamienia się w niezdrowy tłuszcz. Można to wszystko zastąpić owocami i sokami powstającymi w sposób naturalny. Czasem potrzebna jest totalna rewolucja żywieniowa. Należy wybrać dietę bogatą w białko i ubogą w tłuszcze. W sytuacji, gdy ktoś zmaga się z cellulitem włóknistym pomaga aktywność sportowa i fizyczna nawet w stopniu umiarkowanym. Zamiast leżenia przed telewizorem, lepiej wybrać aktywne formy wypoczynku jak bieganie, spacery, jazda na rowerze, pływanie czy korzystanie z siłowni. W trudniejszych przypadkach, gdy ktoś nie radzi sobie samodzielnie z kłopotem, można spróbować dostępnych zabiegów medycyny estetycznej jak np. endermologia LPG zwana też lipomasażem czy terapia ultradźwiękami.

Zadowalające efekty w pozbywaniu się cellulitu włóknistego przynosi również radiofrekwencja. Ta ostatnia polega na działaniu na tkanki falami RF, które ogrzewając ciało, wspierają odbudowę kolagenu. Cellulit włóknisty jest dość uciążliwy, lecz innowacyjne metody leczenia są w stanie trwale usunąć tę przykrą dolegliwość.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT ZAMÓW!

Co jeszcze warto wiedzieć o cellulicie włóknistym?

Cellulit włóknisty to problem, którego często można uniknąć. Bardzo ważna jest profilaktyka, gdyż lepiej zapobiegać rozmaitym schorzeniom, niż doprowadzić do ich wystąpienia i w konsekwencji zostać zmuszonym do podjęcia leczenia. Zachowanie zdrowego stylu życia, odpowiednio zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej na co dzień znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia cellulitu włóknistego. Wiele zależy od indywidualnej determinacji, dlatego trzeba samemu należycie zadbać o swoje zdrowie. Jeśli cellulit włóknisty jest także Twoim problemem, koniecznie zastosuj powyższe porady!


Bibliografia:

1. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
2. Pavicic T, Borelli C, Korting HC, Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008

1 głosów

Komentarze

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊