Czego nie powinno zawierać dobre serum antycellulitowe? Tego lepiej unikaj! | Vialise

Czego nie powinno zawierać dobre serum antycellulitowe? Tego lepiej unikaj!

Serum antycellulitowe to często główna nadzieja osób borykających się z problemem pomarańczowej skórki. Specyfik taki najczęściej ma działanie ujędrniające oraz pozwala przyspieszyć mikro krążenie. Na rynku znajdziemy obecnie mnóstwo preparatów, które obiecują dobre efekty w walce z cellulitem. Czy jednak możemy zaufać każdemu z nich?

Najlepszym wyjściem przed zakupem takiego produktu będzie sprawdzenie co zawiera dane serum antycellulitowe. Prawda jest bowiem taka, że najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze kosmetyki zawierają wyłącznie naturalne składniki aktywne! Takie serum antycellulitowe jest o wiele bezpieczniejsze i może być stosowane na delikatną skórę!

Czego nie powinno zawierać Twoje serum antycellulitowe?

Serum antycellulitowe nie powinno posiadać w swoim składzie sztucznych składników, barwników oraz substancji, które podrażniają skórę. Przykładowe substancje, których należy unikać to m.in:

  • Alkohol. Składnik ten może powodować podrażnienia skóry oraz nadmiernie ją wysuszać. W efekcie stan skóry zaczyna się pogarszać, a serum antycellulitowe wyląduje w koszu. Zawartość szkodliwych alkoholi w kosmetykach bywa przyczyną poważnych schorzeń!
  • Silikony. Składniki te są bardzo popularnym dodatkiem do wielu kosmetycznych produktów, jednak ich działanie nie jest do końca pozytywne. Pomimo kilku zalet – silikony sprawiają, że na skórze wytwarza się warstwa ochronna, która zatyka pory oraz nie przepuszcza wody jak również składników aktywnych. Wygładzające i ujędrniające działanie silikony jest tylko złudzeniem, ponieważ po usunięciu preparatu ze skóry – efekt po prostu znika!
  • Parabeny.Obecnośc tych składników w kosmetykach jest bardzo kontrowersyjna, a same parabeny zostały wprowadzone na listę składników szkodliwych dla układu hormonalnego. Bezpieczne serum antycellulitowe nie powinno ich zatem zawierać
  • Sztuczne barwniki. Składniki te są o wiele tańsze niż ich naturalne odpowiedniki. Z tego powodu producenci decydują się na ich użycie. Warto jednak wiedzieć, że sztuczne barwniki odkładają się w organizmie i mają na niego bardzo niekorzystny wpływ. Przed użyciem produktu sprawdźmy więc czy jest on naturalny!
  • Sztuczne aromaty. Tak jak w przypadku barwników, sztuczne aromaty są tańsze. Substancje te są syntetyzowane w pełni chemicznie. Zapachy takie mogą przysporzyć wielu problemów takich jak chociażby alergie lub nadmiar toksyn w ciele.

Składniki kremów antycellulitowych.
Serum antycellulitowe – dobry skład

Serum antycellulitowe może zdziałać cuda jeśli posiada dobre składniki. Dobry skład serum na cellulit będzie cechował się zawartością aktywnych wyciągów roślinnych oraz innych składników pochodzenia naturalnego. Najważniejsze składniki dobrego kremu na cellulit:

  1. Usuwające toksyny z tkanek. Takie naturalne składniki wnikają w głąb skóry i pomagają metabolizować nagromadzone pod jej warstwą toksyny.
  2. Rozbijające tłuszcz(lipidy). Ta grupa składników, do której należy chociażby kofeina czy ekstrakt z bylicy boże drzewko, skutecznie rozbijają tłuszcz na mniejsze elementy i pomagają go usunąć.
  3. Przyspieszające mikro krążenie. Serum antycellulitowe powinno wzmacniać mikro krążenie. Tak pobudzony organizm łatwiej usuwa rozbite lipidy lub toksyny. Popularnym składnikiem o takim działaniu jest ekstrakt z bluszczy czy wyciąg z alg.

Bibliografia

1. Arct J, Pytkowska K, Kawalec S. Substancje przeciwcellulitowe, 2014
2. Rucińska M., Kosmetyki redukujące cellulit – analiza porównawcza receptur wybranych produktów, 2014
3. Tybur M, Piotrowska A, Antycellulitowe substancje pochodzenia roślinnego [w:] „Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki 79”, 2011

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017