Czy dieta to skuteczny sposób na cellulit? | Vialise

Czy dieta to skuteczny sposób na cellulit?

Odpowiednia dieta może skutecznie wspomóc walkę z cellulitem. Z drugiej zaś strony nieodpowiednio dobrany jadłospis jest w stanie szybko zaprzepaścić efekty pielęgnacji antycellulitowej. Stosując nawet najbardziej skuteczne sposoby na cellulit – najlepsze kosmetyki, ćwicząc na siłowni, a jednocześnie odżywiając się nieodpowiedzialnie nie będziemy cieszyć się gładką skórą. Choć zmiana nawyków żywieniowych nie powinna być jedynym elementem walki z pomarańczową skórką, to stanowi jej bardzo istotny punkt. Dodatkowo lepsza dieta to też wiele korzyści dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Dlatego dieta to skuteczny sposób na cellulit!

Musimy pamiętać, że zdrowa dieta nie powinna być chwilową fanaberią, a stałym elementem życia. Jadłospis, który ma wspomagać walkę z pomarańczową skórką, musi przyśpieszać metabolizm (szczególnie rozkładanie tłuszczów), a także wspomagać usuwanie toksyn i nadmiaru wody. To właśnie te czynniki w dużej mierze determinują pojawianie się cellulitu.

Dieta – skuteczny sposób na cellulit. Produkty zakazane

Podstawą diety antycellulitowej jest rezygnacja z tłustych, ciężkich potraw. Zakazane są fast foody, żywność wysoko przetworzona oraz smażona na głębokim tłuszczu. Takie potrawy dostarczają lipidów, które budują grudki cellulitu. Dlatego niezdrowy tłuszcz warto zastąpić na przykład rybami, które zawierają kwasy tłuszczowe omega. Są one potrzebne do budowy warstwy lipidowej naskórka, ale nie budują one grudek cellulitowych. Ponadto gotowe dania i wysoko przetworzona żywność mogą zawierać sporo chemii, której spożywanie doprowadzi do odkładania się w tkankach toksyn.

Unikać należy także soli, gdyż zatrzymuje ona wodę w organizmie. To z kolei skutkuje spowolnieniem usuwania toksyn, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Ograniczyć powinno się także ilość wypijanej kawy. Jedna filiżanka dziennie będzie miała pozytywny wpływ na organizm, ale większa ilość może nam zaszkodzić.

Dieta antycellulitowa. Po co sięgać?

jablko a cellulitSkoro wiemy już, czego unikać, warto też dowiedzieć się, co powinna zawierać dieta antycellulitowa. Osoby walczące z cellulitem powinny sięgać po jak największą ilość warzyw i owoców, które są źródłem witamin i mikroelementów. Warto zwrócić szczególną uwagę na cynk i potas, które pomagają usuwać cellulit. Nie zapominajmy też o antyoksydantach, które zapobiegną procesom starzenia się skóry.

Potas zawierają na przykład ziemniaki, pomidory oraz sałata. Ponadto świetnym wyborem będą brokuły i buraki, które zawierają mnóstwo mikroelementów, a jednocześnie są bardzo dietetyczne. Brokuły bogate są w kwas liponowy i witaminę C, a ich składniki mają zdolność do odbudowy kolagenu w skórze. W burakach poza likopenem znajdziemy witaminy A, C i E. Warzywa te doskonale usuwają toksyny, a także poprawiają krążenie. Posiłki warto też ubogacić kiełkami fasoli, w których znajdziemy witaminy A, B, C, D, E i K, kwas foliowy, żelazo, wapń, magnez i cynk. Toksyny pomogą usunąć także produkty pełnoziarniste. Mają one jeszcze jedną zaletę – dają uczucie sytości na wiele godzin.

Doskonałym źródłem minerałów mogą być także owoce. Jednym z takich przykładów są banany, bogate w cynk i potas. Warto jednak pamiętać, że owoce zawierają o wiele więcej cukrów. Dlatego też najlepiej sięgać po nie w pierwszej połowie dnia. Dzięki temu cukry zostaną szybko rozłożone i nie wpłyną na wzrost wagi.

Picie wody a cellulit

W walce z cellulitem bardzo dużą rolę odgrywa picie dużej ilości wody. Dzięki temu usuniemy nadmiar toksyn z organizmu. Sięgać warto także po zieloną herbatę, która pobudza organizm, oczyszcza z toksyn, pomaga usunąć nagromadzone komórki tłuszczowe, przyśpiesza metabolizm, a do tego stanowi źródło witamin (A, B, C, E, K i P), cynku oraz potasu.

Dieta na cellulit – jadłospis

Podsumowując, oto produkty, po które warto sięgać, jeżeli walczymy z cellulitem:

  • produkty zawierające antyoksydanty (warzywa, np. Pomidory),
  • produkty zawierające potas,
  • produkty zawierające kwas liponowy,
  • witaminy, w tym witamina C,
  • kwas foliowy,
  • optymalna ilość wody,
  • zielona herbata (działa detoksykująco).

Pamiętaj! Dieta ma stanowić stały element życia, więc jej utrzymanie musi być w zasięgu możliwości. Głodówki i monodiety są wykluczone. Zdrowe posiłki mogą być smaczne, a jednocześnie korzystnie działać na nasze ciało.

Nie tylko dieta

Warto pamiętać, że choć bez odpowiedniej diety walka z cellulitem jest niemożliwa, to jednak sama zmiana sposobu odżywiania się to za mało. Nawet najlepsze sposoby na cellulit dadzą umiarkowane efekty, stosowane w pojedynkę. Dla najbardziej zadowalających rezultatów należy łączyć dietę z aktywnością fizyczną oraz odpowiednią pielęgnacją skóry. Bez stosowania odpowiedniego kremu, przy pomocy wyłącznie antycellulitowych posiłków, nie pozbędziemy się pomarańczowej skórki.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017