Czy tabletki na cellulit są skuteczne? | Vialise

Czy tabletki na cellulit są skuteczne?

Cellulit jest defektem występującym u kobiet w różnym wieku, nie tylko zmagających się z nadwagą czy otyłością. Choć cellulit dotyczy większości pań, jest powodem kompleksów i wstydu, co negatywnie wpływa na samoocenę i pewność siebie. Dlatego warto poszukać wyjścia, by pomarańczową skórkę zwalczyć w skuteczny i długotrwały sposób. Jednym z nich są antycellulitowe środki farmakologiczne. Czy są to produkty odpowiednie dla każdego?

Tabletki na cellulit – czy są bezpieczne?

tabletki na cellulitTabletki na cellulit są bezpiecznym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki lecz by nie zaszkodziły zdrowiu, należy poznać kilka zasad dotyczących ich bezpiecznego stosowania. Pod żadnym pozorem nie można zażywać tabletek, które są niewiadomego pochodzenia. Środki farmakologiczne powinny być nabywane w aptekach lub renomowanych sklepach, muszą zawierać datę produkcji i przydatności do spożycia. Zawsze należy czytać ulotkę zamieszczoną do leku oraz zwrócić szczególną uwagę na skład oraz zastrzeżenia.

Wybierając tabletki na cellulit sprawdź skład

Skuteczne tabletki na cellulit to te o naturalnym składzie, ponieważ nie wprowadzają one do organizmu dodatkowej chemii. Ważne, by ich działanie skupiało się na ogólnej poprawie krążenia krwi, oczyszczaniu organizmu z toksyn i nadmiaru wody oraz redukcji tłuszczu. By uzyskać takie działanie, najlepiej szukać suplementów, które w swoim składzie będą zawierać:

 • ekstrakt z liści zielonej herbaty – przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej przez rozbijanie lipidów. Dodatkowo jest silnym antyoksydantem oraz źródłem witamin i minerałów;
 • wyciąg z liści pokrzywy – świetnie detoksykuje skórę i działają przeciwzapalnie;
 • wyciąg z morszczynu – stymuluje przemianę materii, przez co ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej;
 • mniszek pospolity – usuwa nadmiar wody z organizmu;
 • algi morskie – źródło wielu witamin i minerałów, które świetnie odżywiają skórę. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, że skutecznie usuwają toksyny, czyli jedną z podstawowych przyczyn powstawania pomarańczowej skórki;
 • ekstrakt z nasion winogrona – uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne. Dobrze funkcjonujący układ krwionośny jest gwarancją dobrze natlenionej, odżywionej i zdrowej skóry;
 • olej z ogórecznika – ma doskonałe właściwości przeciwzapalne, ale przede wszystkim nawilża i uelastycznia skórę oraz oczyszcza ją z toksyn;
 • olej z ryby – przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu, co skutkuje zmniejszeniem tkanki tłuszczowej;
 • biotynę – to tzw. witamina piękna, która nadaje zdrowy wygląd skórze;
 • kwas hialuronowy – przeciwdziała wolnym rodnikom, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Poza tym nawilża, uelastycznia i ujędrnia skórę;
 • witaminę B1 i B2 – regulują one ciśnienie tętnicze, spowalniają proces starzenia komórek skórnych oraz nadają skórze zdrowy i wyrównany koloryt.

Taki skład tabletek może przynieść pozytywne efekty w kuracji cellulitu, lecz tylko pierwszych fazach jego rozwoju. Dla najlepszych efektów działanie tabletek należy połączyć z ćwiczeniami, dietą oraz odpowiednią pielęgnacją. Bardzo zaawansowany cellulit można natomiast usunąć jedynie za pomocą specjalistycznych zabiegów w klinice medycyny estetycznej.

Jak długo trwa kuracja tabletkami?

Kuracja na cellulit z użyciem tabletek trwa do 3 miesięcy. Po tym okresie kuracja się kończy i warto zrobić kilkutygodniowa przerwę w braniu tabletek. Jest ona bardzo ważna, ponieważ tak długie stosowanie tabletek może obciążać wątrobę.

Cellulit wodny – jakie tabletki wybrać?

Cellulit wodny jest wywoływany przez nadmiar wody oraz toksyny, które gromadzą się w tkankach skórnych. Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się tego rodzaju cellulitu jest picie dużej ilości wody, która pomaga oczyścić organizm. Niemniej jednak, gdy taka kuracja nie pomaga, warto sięgnąć po skuteczne tabletki na cellulit wodny.

W doustnych środkach na cellulit wodnych powinny przede wszystkim znaleźć się substancje, które będą detoksykować organizm oraz oczyszczać go z nadmiaru wody. Przykładowo jest to:

 • opuncja i mniszek pospolity działają moczopędnie, co pozwala wydalić wodę i toksyny;
 • wyciąg z pokrzywy przyczynia się do usuwania wody i zbędnych substancji powstałych podczas przemiany materii;
 • kwas hialuronowy nadmiar wody wykorzystuje do nawilżania skóry oraz jej wygładzenia;
 • algi morskie dzięki tkwiącym w nich bogactwie minerałów i witamin doskonale rewitalizującą skórę.

Przeciwwskazania

Środki antycellulitowe nie są wskazane dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Również nie zaleca się korzystania z nich osobom poniżej 12. roku życia oraz uczulonym na jakikolwiek składnik tabletek.

Tabletki na cellulit a antykoncepcja

Jedną z bezpośrednich przyczyn pojawienia się cellulitu są zmiany hormonalne. Podczas stosowanie antykoncepcji hormonalnej dochodzi do zmian w gospodarce hormonalnej i może dojść do powstania cellulitu na udach, pośladkach lub brzuchu. Jednak nie ma większych przeciwwskazań, by nie korzystać z tabletek antycellulitowych podczas stosowania antykoncepcji. Jednak dla odciążenia wątroby warto zamiast tabletek pić czerwona herbatę, która ma bardzo podobne działanie do środków farmakologicznych. Pamiętaj, żeby powiadomić swojego ginekologa o lekach i suplementach, jakie zażywasz na co dzień.

VialiseFarmakologiczne środki na cellulit są dobrym pomysłem na walkę z pomarańczową skórką. Jednak warto uważać i wybierać takie suplementy, które pochodzą z wiadomego źródła. Tabletki są dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które potrafią i mogą poczekać na widoczne efekty kilka miesięcy. Dlatego pod tym względem kremy antycellulitowe są lepsze. W przeciwieństwie do suplementów nie obciążają wątroby i są bezpieczne dla organizmu. W przypadku kremu Vialise nie ma żadnych przeciwwskazań, ponadto Vialise ze względu na swój dopracowanych skład, świetnie spisze się na każdy rodzaj cellulitu.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017