Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dieta dąbrowskiej a cellulit. Czy to działa?

Strona główna » Blog » Dieta dąbrowskiej a cellulit. Czy to działa?

Dieta dąbrowskiej a cellulit – czy to trafne połączenie? Zanim sięgniesz po restrykcyjne diety, przekonaj się, jakie są ich założenia, właściwości i efekty oraz jak poszczenie przekłada się na eliminowanie skórki pomarańczowej.

Dieta dąbrowskiej a cellulit – jak to działa?Dieta Dąbrowskiej

Dieta dąbrowskiej a cellulit mają ze sobą wiele wspólnego. Ich wspólny mianownik polega na redukcji tkanki tłuszczowej. Cellulit tłuszczowy powstaje na skutek nadmiernego odkładania się komórek tłuszczowych i ich nierównomiernego rozłożenia na ciele. Ponadto komórki otoczone są toksynami i wodą. Stosując dietę dr. dąbrowskiej ten rodzaj cellulitu zwalczany jest wielopoziomowo, co przyczynia się do jego redukcji.

W pierwszym etapie diety usuwane są toksyny z organizmu, czyli otoczka komórek tłuszczowych. Nawadniając organizm znika również opuchlizna oraz wrażenie obrzmienia. Redukcja masy ciała, a co się z tym wiąże, również komórek tłuszczowych powodują, że cellulit staje się mniej widoczny lub całkowicie znika (jeśli był w początkowej fazie). Problem polega jednak na utrzymaniu efektów, ponieważ zwykle wraz z zakończeniem diety wracamy do starych nawyków, a nawet kończymy z efektem jo-jo. W takiej sytuacji skórka pomarańczowa zwykle pojawia się znowu.

Dieta dąbrowskiej a cellulit – na czym polega?

Dieta dąbrowskiej a cellulit są ze sobą związane, o czym już wiemy. Na czym jednak dieta polega? Składa się z dwóch etapów. W pierwszym odbywa się oczyszczająca głodówka, trwająca od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Podaż produktów spożywczych nie powinna w tym czasie przekraczać 600 kcal na dzień. W jadłospisie znajdują się przede wszystkim warzywa niskoskrobiowe oraz owoce niskocukrowe (np. ogórki, por, brokuły, marchew, pomidory, zioła). Produkty można poddawać obróbce termicznej oraz miksować, ale przede wszystkim zjadać surowe. Dodatkowo należy spożywać co najmniej 2l płynów (woda niskozmineralizowana, soki, herbaty ziołowe lub koktajle). Należy unikać produktów przetworzonych oraz cukru i mąki. W drugim etapie można wprowadzić następną grupę produktów: kasze, produkty strączkowe, ziarniste, mączne oraz orzechy.

Natomiast składniki zakazane to:

  • kawa, herbata, alkohol, napoje gazowane,
  • mięso, kabanosy i kiełbasa,
  • żółty ser,
  • słodycze, słone przekąski, przetwory z cukrem,
  • biała mąka,
  • produkty instant w proszku, produkty sztucznie barwione (zupki, kisiele, budynie).

Jaki związek ma dieta Ewy Dąbrowskiej a cellulit? Celem obu jest redukcja masy ciała, która w przypadku osób z cellulitem prowadzi do jego redukcji. Jeśli dostarczamy organizmowi deficyt kaloryczny, to zmuszony jest on czerpać zasoby z tkanki tłuszczowej, by zdobyć energię. Po jakimś czasie jej ilość ulega zmniejszeniu, co przekłada się również na zmniejszenie widoczności skórki pomarańczowej.

Dieta dąbrowskiej a cellulit- jak sobie pomóc inaczej?

Jak działa dieta dąbrowskiej, a cellulit znika- już wiemy. Jednak wielu specjalistów ma spore wątpliwości, co do sensowności takich restrykcyjnych zabiegów. Lepszym rozwiązaniem jest po prostu stosowanie zbilansowanej diety oraz kremu na cellulit z dobrym, naturalnym składem.

Vialise - 30 dni zestaw

ZAMÓW VIALISE
KREM NA CELLULIT – TESTOWANY DERMATOLOGICZNIE ZAMÓW!

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (zawiera naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!


Bibliografia

1. Ewa Kosowicz, Dieta antycellulitowa, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Tomaszewicz V, Chrzanowska M, Klawe JJ., Wybrane składniki mineralne w żywności o istotnym znaczeniu dla terapii antycellulitowych, 2014

9 głosów

Komentarze

Morelle - 2021-03-07 18:00:47

Na szczęście jak najbardziej można sobie pomóc inaczej. Jakąś dietą z deficytem kalorycznym z 300 kcal i kremy i peelingi

Justynia - 2021-03-03 07:59:16

Jak ja zobaczyłam jak to działa i na czym polega ten rygor żywieniowy to też raczej uważam, że to bezsensowny zabieg

kate25 - 2021-03-01 09:58:28

Masz elizka napisane potem w takim podsumowaniu, że raczej dietetycy są dalecy od stosowania takich restrykcyjnych diet jak ta tutaj dieta dąbrowskiej. Na cellulit jest znacznie więcej lepszych sposobów, które doprowadzą do celu w zdrowy sposób

elizka - 2020-06-10 16:57:57

Czy tylko ta dieta dąbrowskiej będzie dzialać przy celulicie czy inne diety tez powinny podobny dac efekt? I jak dlugo nalezy taką dietę trzymac?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊