Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dipalmitynian hydroksyproliny – jak usuwa cellulit?

Strona główna » Blog » Dipalmitynian hydroksyproliny – jak usuwa cellulit?

Dipalmitynian hydroksyproliny to substancja, która może być rewolucyjna w zwalczaniu cellulitu. Cellulit może występować zarówno u mężczyzn, jednak pomimo licznych zabiegów i środków zaradczych, znalezienie skutecznego rozwiązania tego kłopotliwego problemu było dla wielu osób wyzwaniem. Chociaż nie jest to poważny problem medyczny, może negatywnie wpływać na poczucie własnej wartości. Dlaczego dipalmitynian hydroksyproliny może okazać się przełomowy? 

Dipalmitynian hydroksyproliny – co to jest?

Dipalmitynian hydroksyproliny to związek pochodzący z aminokwasów. Jest pochodną hydroksyproliny, aminokwasu występującego w kolagenie, czyli białku, które nadaje skórze strukturę i elastyczność. Dipalmitynian hydroksyproliny to syntetyczna forma hydroksyproliny, która została zmodyfikowana w celu zwiększenia jej skuteczności. Jest to silny przeciwutleniacz, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, niezbędnych dla zdrowej skóry. Jest produkowany w laboratorium przy użyciu procesu zwanego syntezą. Produkcja tego związku jest ściśle regulowana, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i skuteczność.

Dipalmitynian hydroksyproliny jest powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji, ze względu na jego zdolność do przenikania przez zewnętrzne warstwy skóry i docierania do jej głębszych warstw, gdzie osiąga najwyższą skuteczność w redukcji cellulitu. Jest również znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwstarzeniowych.

Jak zwalczyć cellulit na rękach?

Dipalmitynian hydroksyproliny – właściwości i działanie antycellulitowe

Dipalmitynian hydroksyproliny korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry.

 W organizmie działa w następujący sposób:

  • stymuluje produkcję kolagenu, który nadaje skórze strukturę i elastyczność;
  • stymuluję produkcję elastyny, dzięki której skóra posiada zdolność do rozciągania i kurczenia się;
  • poprawia krążenie krwi, co sprzyja wypłukiwaniu toksyn, dotlenia komórki skóry i usuwa nadmiar płynów z komórek tłuszczowych;
  • zmniejsza stany zapalne, zapobiegając dalszym uszkodzeniom tkanek łącznych skóry.

Z wiekiem, produkcja kolagenu i elastyny spada, co prowadzi do zwiotczenia skóry i powstawania zmarszczek. Dipalmitynian hydroksyproliny pomaga odwrócić ten proces, co w połączeniu z jego działaniem przeciwzapalnym i usprawniającym krążenie, znacząco zmniejsza widoczność cellulitu.

Dipalmitynianem hydroksyproliny - gdzie się go stosuje?

Dipalmitynian hydroksyproliny jest powszechnie spotykany w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak kremy, balsamy i serum. Przy wyborze produktu należy szukać takiego, który ma wysokie stężenie związku aktywnego, informacja na ten temat powinna być umieszczona na etykiecie. Odpowiednie stężenie można znaleźć np. w kremie Vialise Lifting Effects. Jego formuła została opracowana tak, by zmaksymalizować korzystny wpływ, jaki ma Dipalmitynian hydroksyproliny na cellulit. Badania pokazują, że może poprawić teksturę skóry, jędrność i elastyczność, jednocześnie zmniejszając wygląd dołeczków i nierówności. Zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak promieniowanie UV i zanieczyszczenia.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
SKŁADNIKI AKTYWNE ZAMKNIĘTE W KOMPLEKSOWYM KREMIE ZAMÓW!


Bibliografia:

1. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010.
2. Sobańska K, Głuszek S. Wybrane zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne stosowane w leczeniu otyłości i cellulitu. Studia Med 2010, 19: 7-11.
3. Janda K., Tomikowska A. (2016). Cellulit – przyczyny, profilaktyka, leczenie. Annales Academiae Medicae Stetinesis, 60(1): 29-38.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊