Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dlaczego cellulit u mężczyzn nie występuje?

Strona główna » Blog » Dlaczego cellulit u mężczyzn nie występuje?

Cellulit u mężczyzn jest tak naprawdę bardzo rzadkim zjawiskiem. Zaledwie tylko kilka procent panów można stwierdzić u siebie występowanie tej przypadłości. A więc dlaczego problemem tym dotknięte są przede wszystkim kobiety, a mężczyźni nie muszą się nim martwić?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Cellulit u mężczyzn- czy występuje?
  • Dlaczego cellulit u mężczyzn nie występuje a u kobiet tak?
  • Cellulit u mężczyzn a hormony.
  • Cellulit u mężczyzn a budowa tkanek.

Cellulit u mężczyzn- czy występuję?Cellulit u mężczyzn

Występowanie cellulitu u mężczyzn, czyli potocznie nazywanego przez społeczeństwo jako nieestetyczna pomarańczowa skórka, czy też wgłębienia na skórze, jest dla wielu osób zagadką. Wszyscy wiemy, że jest to w większości problem, a nieraz i powód do kompleksów u wielu kobiet. Za główną przyczynę powstawania cellulitu uważa się przede wszystkim genetykę. A więc to właśnie geny sprawiają, że cellulit u mężczyzn nie występuje. Z takim stwierdzeniem zgadzają się również lekarze, którzy jednoznacznie mówią i popierają, że z biologicznego punktu widzenia cellulit u mężczyzn nie ma prawa wystąpić.

Przeczytaj o sprawdzonych sposobach na cellulit:
https://vialise.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu-sprawdzone-porady/

Dlaczego cellulit u mężczyzn nie występuje a u kobiet a tak?

O cellulicie u mężczyzn nie słyszał prawie nikt, a z kolei występowanie skórki pomarańczowej stwierdza się u prawie 90% kobiet. Dlaczego więc cellulit u mężczyzn nie występuje?  Powstawanie cellulitu jest uwarunkowane wieloma czynnikami genetycznymi.Ale jak wiemy za jego występowanie odpowiedzialny jest także styl życia, czyli między innymi siedzący tryb pracy, mała aktywność fizyczna czy zła dieta, zwłaszcza bogata w cukry proste czy tłuszcz. Jednak mimo wszystko to nasza genetyka ma tutaj decydujący wpływ. Z biologicznego punktu widzenia, budowa tkanek oraz gospodarka hormonalna jest inna u obu płci.To właśnie ta odmienność wpływa na to, iż cellulit u mężczyzn nie ma prawa występować. A więc panowie mogą mniej się ruszać, jeść dużo więcej nasyconych kwasów tłuszczowych czy produktów zawierających duże ilości soli, a i tak nie muszą się martwić wystąpieniem cellulitu.

ZOBACZ TEŻ: Dobre kremy na cellulit – jak wybrać ten najlepszy?

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!

Cellulit u mężczyzn a hormony.

Przed występowaniem cellulitu u mężczyzn chroni ich wysoki poziom hormonu zwanego androgenem, a więc testosteronu i jego pochodnych. A z drugiej strony niski poziom estrogenów, czyli hormonów występujących u kobiet w dużych stężeniach. Badania wykazują, że estrogeny blokują wręcz pojawienie się cellulitu u mężczyzn. Można więc stwierdzić, że im więcej testosteronu tym mniejsza szansa na pojawienie się cellulitu u mężczyzn. Jest to kolejna przyczyna, która pokazuję, że to kobiety muszą zmagać się z walką z nieestetycznym cellulitem.

Cellulit u mężczyzn a budowa tkanek.

Cellulit u mężczyzn nie występuje również ze względu na budowę tkanek. U mężczyzn włókna sprężyste i kolagenowe są inaczej splecione niż u kobiet. U płci żeńskiej, tkanki te są zdecydowanie luźniejsze, ponieważ w ten sposób przygotowują się one na ewentualną ciążę. Ten stan fizjologiczny związany jest ze zmianami ciała, przede wszystkim na zmiany musi być podatna skóra, która w tym okresie musi być dużo bardziej rozciągliwa. Z kolei u mężczyzn włókna sprężyste i kolagenowe są splecione ciaśniej, co zdecydowanie uniemożliwia powstawanie cellulitu u mężczyzn.

Cellulit u mężczyzn z przytoczonych powodów biologicznych i genetycznych nie występuje. Przytoczone argumenty pokazują nam różnice w budowie ciała kobiet i mężczyzn, w oparciu o które można śmiało stwierdzić, że cellulit pozostaje zmorą kobiet.


Bibliografia

1. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2004
2. Pavicic T, Borelli C, Korting HC, Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008
3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
4. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009

18 głosów

Komentarze

milena adler - 2023-02-14 09:43:28

mam cellulit po ciąży i mimo że już on się zmniejsza to zejście z najgorszego stanu wymagało dużo pracy. prędzej nie miałam z cellulitem problemu, ale w tamtym momencie zrozumiałam czemu temat usuwania pomarańczowej skórki jest tak często poruszany. z mojego doświadczenia najlepiej u mnie sprawdziły się ćwiczenia i dieta. Z kolei jeżeli chodzi o inne rzeczy to smaruje się vialise i nolicell, używanie peelingów kawowych i body wrappingów + masuje się szczotką na sucho.

Dorot - 2022-11-20 11:14:00

Ale cellulit u mężczyzn chyba też może wystapić przy np zabuerzeniach hormonalnych?

Szafiarka - 2022-10-23 11:59:34

Kurczę, też potrzebuję zrobic sobie jakąś pielegnacjezwalczajacą cellulit xD

roksana - 2022-10-21 15:50:53

Męzczyzn jednak maja szczęście, że cellulit wystepuje przede wszystkim u kobiet :P

Sandra - 2022-09-21 20:52:55

Własnie tak mi sie wydawało, że za cellulit u męzczyzn odpowiadaja głownie hormony a raczej ich powikłania...

Żabcia - 2021-11-09 15:35:23

Możesz dać. Ja swojemu chłopakowi dawałam go na zmianę z nolicell. Cellulit zniknął więc tu nie ma podziału na płeć. Na każdego działa.

Noona - 2021-01-04 14:34:59

Myślicie że jak dam mężowi smarować się vialise to też ono pomoże u niego na skórę? Tak się zastanawiam nad czy jeżeli u mnie pomaga to u niego też będzie okay. Wiecie czy ten balsam antycellulitowy by miał takie samo działanie?

lemontree - 2020-03-27 11:48:58

mi też się wydaje że cellulit u mężczyzn istnieje hahaha

Kinga - 2020-03-13 21:35:30

No to co powiecie na to że mój mąż ma cellulit na brzuchu? ;> CUD?!

Melka - 2020-03-08 09:13:09

No przecież napisali że cellulit u mężczyzn z biologicznego punktu widzenia nie ma jak wystąpić więc nie wiem czy jest się z czym kłócić

l.angel - 2020-02-21 09:49:26

zawsze mnie to zastanawiało i właśnie są podobno podzielone głosy. jedyni mówią, że faceci mają cellulit a niektórzy że nah.. ;/ czuję się zmieszana!

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊