Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Elektryczna szczotka na cellulit – jak jej używać?

Strona główna » Blog » Elektryczna szczotka na cellulit – jak jej używać?

Elektryczna szczotka na cellulit to alternatywa dla manualnych szczotek. Cieszy się coraz większą popularność, ponieważ jest prosta w obsłudze i skuteczna, szczególnie w porównaniu do wersji manualnej. Jakie cechy posiada jeszcze szczotka antycellulitowa elektryczna?

Elektryczna szczotka na cellulitElektryczna szczotka na cellulit - jak działa?

Elektryczna szczotka na cellulit to produkt do stosowania na mokro, jak i na sucho. Stosowana na mokro gwarantuje efekt złuszczający, dlatego może być stosowana zamiennie lub zamiast peelingu. Na sucho – wygładza skórę. Zwykle elektryczna szczotka na cellulit ma miękkie włosie stymulujące skórę. Stymulacja jest efektywniejsza niż w przypadku manualnej szczotki, ponieważ obrotowa końcówka obraca się szybciej. Niemniej, zabieg nie jest bolesny, a dla wielu osób jest nawet źródłem relaksu. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, co wynika z pobudzenia mikrokrążenia. Zaczerwienienie ustępuje samoistnie. Elektryczna szczotka na cellulit pobudza redukcję cellulitu. Elektryczna szczotka do masażu na sucho powinna być używana na suchą skórę, najlepiej tuż po kąpieli, kiedy skóra jest gotowa na stymulację i dokładnie oczyszczona.

Sprawdź również domowy zabieg: body wrapping na cellulit

Ponadto elektryczna szczotka na cellulit wykazuje również inne działania, w tym takie jak:

  • wspiera prawidłowe krążenia krwi i limfy, ponieważ naczynia włosowate zostają silnie pobudzone, co przyspiesza  krążenie krwi i limfy, wpływając na poprawę kondycji skóry. Wpływa to również na lepszą detoksykację organizmu, co pozwala szybciej usuwać zbędne produkty przemiany materii, co pozwala także niwelować obrzęki i opuchnięcia. Zastoje limfatyczne mają bezpośredni związek z krążeniem limfy,
  • nawilżenia skóry,
  • lepsze napięcie skóry. Efektywne krążenie krwi sprawia, że skóra dostaje więcej tlenu i składników odżywczych,
  • ujednolicenie kolorytu skóry. Skuteczne krążenie krwi sprawia, że skóra dostaje więcej tlenu, sprzyjając utrzymaniu dobrego kolorytu skóry. Krew odpowiada za rozprowadzanie składników do komórek skóry.
Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT ZAMÓW!

Elektryczna szczotka na cellulit – gdzie ją zakupić?

Elektryczna szczotka na cellulit to produkt powszechnie dostępny – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Szczotkę można zakupić w sklepach z artykułami AGD, jak i drogeriach. Nie jest droga, ponieważ najtańszy model można zakupić nawet za kilkadziesiąt złotych. Najdroższe mogą jednak kosztować nawet kilkaset złotych.

Podsumowując, elektryczna szczotka na cellulit to urządzenie, które skutecznie wspomaga redukcję skórki pomarańczowej, a jednocześnie wygładza praz wpływa na ogólnie lepszą kondycję skóry. Niemniej, nawet używając jej regularnie, należy wprowadzić także inne metody, które wspierają zdrową kondycję skóry i redukcję skórki pomarańczowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie kilu metod, w tym przede wszystkim regularnej aktywności fizycznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości,  jak i prawidłowej pielęgnacji opartej na naturalnych kosmetykach oraz zdrowej, dobrze zbilansowanej diety oraz optymalnego nawodnienia.


Bibliografia:

1. Gałązka M. i wsp. (2014). Cellulitjako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 49(3): 425-430.
2. Bojarowicz H. i wsp. (2016). Kosmetyki redukujące cellulit. Problemy Higieny Epidemiologicznej, 97(4): 291-296.
3. Migasiewicz A. i wsp. (2014). Jakość życia kobiet w zależności od stadium cellulitu. Inżynieria Biomedyczna, 20(4): 217-226.

1 głosów

Komentarze

Ewa - 2023-04-03 15:41:37

Ja kupiłam w którymś ze sklepów z agd i rtv, nie wiem czy to był mediamarkt czy któryś inny. Podobno można znaleźć również w drogeriach, ale tam może się zdarzyć, że na miejscu do kupienia nie będzie

Beata - 2023-04-01 11:04:22

A taka elektryczna szczotka na cellulit gdzie będzie dostępna na pewno jak pojadę? Gdzie ją zakupić?

Katarzyna - 2023-03-29 21:39:53

Dla mnie różnicą, którą zauważyłam głównie i jestem zdziwiona, że nikt tego nie napisał jeszcze, to że szczotki elektryczne mają zdecydowanie bardziej miękkie włosie i faktycznie to potrafi być przyjemny masaż. Takie drewniane szczoty mają bardzo twarde włosie i to przyjemne aż tak bardzo nie jest

Eliza - 2023-03-28 06:17:39

Ja znacznie bardziej wolę masaż na mokro, więc korzystam jedynie z manualnej szczotki, ale wcześniej używałam elektrycznej i też było naprawdę fajnie. A jak człowiek się przyzwyczai to i może po czasie być to dosyć przyjemne

Marta - 2023-03-27 08:14:35

Ja używam elektrycznej, bo z kolei to ja mam za mało siły, żeby odpowiednio dać sobie w kość i żeby moje starania były dostatecznie skuteczne

Natalia - 2023-03-22 23:18:02

Ja zawsze mam mieszane uczucia co do takich sprzętów, bo te tańsze mają zdecydowanie za małą moc, żeby zrobić dobry masaż na cellulit

Julia - 2023-03-22 17:11:31

Tak samo jak manualna, ale nie trzeba do tego przykładać własnej siły. Czyli znacznie wygodniej

Natalia - 2023-03-15 17:55:00

Zawsze byłam ciekawa. Bo nigdy w moje ręce nie wpadła jeszcze elektryczna szczotka na cellulit i zastanawiałam się jak działa?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊