Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak powstaje cellulit – sprawdź!

Strona główna » Blog » Jak powstaje cellulit – sprawdź!

Jak powstaje cellulit to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Cellulit to coś, z czym zmagają się prawie wszystkie kobiety. Niestety, nie wygląda on dobrze, a dodatkowo może powodować ból, dlatego każdy, kto go ma, chce się go pozbyć. Nie jest to jednak zadanie łatwe, a wiele osób dotkniętych tym problemem, zmaga się z nim przez wiele lat. Zatem jak powstaje cellulit?

Cellulit- jak powstaje i skąd się bierze?

Jak powstaje cellulit

Cellulit powstaje, najprościej mówiąc, kiedy pod skórą gromadzi się zbyt dużo wody lub tłuszczu. Wyróżniamy cellulit twardy oraz tłuszczowy. Ten pierwszy pojawia się, kiedy w tkankach nadmiernie gromadzą się woda oraz toksyny. W efekcie lipidy w tkance podskórnej rozmieszczone są nierównomiernie. Ten rodzaj zwykle powstaje u osób, które mają w miarę stałą wagę ciała. Zatem jak powstaje cellulit drugiego typu? Jest nim cellulit tłuszczowy. Tworzy się on kiedy rozrastają się komórki tłuszczowe, co powoduje, że powstają grudki, które zaś uniemożliwiają usuwanie wody i toksyn z tkanek. Przeważnie pojawia się u osób, które mają siedzący tryb życia lub zmagają się z nadwagą.

Jak powstaje cellulit w jeszcze inny sposób? Powodów jest dużo, a są to między innymi brak ruchu, nadmiar soli i cukru w diecie, przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu, nieprawidłowy przepływ krwi w tkance podskórnej, zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem, palenie papierosów, a nawet noszenie zbyt obcisłych ubrań

Choć nie jest to regułą i cellulit może wystąpić nawet u osób bardzo aktywnych fizycznie. Niestety, w takim przypadku jest trudny do usunięcia i możliwe, że już zawsze będzie pojawiał się na ciele. Co ciekawe, mężczyźni nie muszą martwić się tym jak powstaje cellulit, ponieważ sami go nie posiadają. Dzieje się tak dlatego, że estrogen jest jedną z jego przyczyn, a on u mężczyzn występuje w małych ilościach lub wcale.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT ZAMÓW!

Jak powstaje cellulit- fazy

Cellulit powstaje niezależnie od naszej woli. Jak już wiemy, ma na to wpływ wiele różnych czynników, dlatego tak trudno jest się przed nim uchronić. Wyróżniamy kilka faz cellulitu, które pomagają określić jak powinno się z nim walczyć.

Zobacz jakie są naturalne sposoby na cellulit

Oto wspomniane 4 etapy:

  • Etap I – charakteryzuje się niską widocznością zmian, można je zauważyć jedynie w badaniu pod mikroskopem. Jednak warto pamiętać, że już na tym etapie występuje obrzęk wewnątrzkomórkowy, który stopniowo uszkadza włókna kolagenowe. Dlatego jest to pierwszy krok do tego, jak powstaje cellulit.
  • Etap II – w tej fazie obserwuje się zmiany temperatury danego miejsca, a sam cellulit można zauważyć po ściśnięciu skóry. W tym etapie występuje zwiększone gromadzenie limfy w przestrzeni międzykomórkowej
  • Etap III – cellulit widoczny jest już na pierwszy rzut oka, a podczas dotyku występuje ból. Jest to reakcja obronna włókien kolagenowych, które stają się coraz grubsze.
  • Etap IV – jest to faza najbardziej zaawansowana. Cellulit jest bolesny przy ucisku i jest na tyle duży, że można go wyczuć poprzez dotyk. Ten etap obejmuje nieprawidłowości w naczyniach żylnych, komórkach tłuszczowych oraz tkance łącznej.

Jak widać, każdą kobietę może spotkać zjawisko jakim jest cellulit. Jak powstaje oraz skąd się bierze wyjaśniliśmy w tym artykule. Jest to wiedza, którą należy posiadać, aby móc skutecznie z nim walczyć i cieszyć się gładką skórą bez zbędnych fałd.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!


Bibliografia

1. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
2. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

1 głosów

Komentarze

Wiekanka - 2021-03-16 21:38:15

Ja taki miałam, więc chyba istnieje :D Pewnie wiele osób tak mówi, bo nie do końca ten rodzaj wpisuje się w opis tych poszczególnych faz

Shalyua - 2021-03-16 07:12:32

A słyszałam w ogóle, że nie ma czegoś takiego jak cellulit wodny, to prawda?

Magia01 - 2021-03-15 18:57:40

W moim przypadku to jest raczej kwestia hormonalna

Wiekanka - 2021-03-15 09:56:46

Bardzo często to jak powstaje i skąd się bierze cellulit jest uwarunkowane samym niewystarczającym nawodnieniem. U mnie akurat tutaj był problem

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊