Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Jak walczyć z cellulitem zanim się pojawi? Zapobieganie i przyczyny powstawania

Strona główna » Blog » Jak walczyć z cellulitem zanim się pojawi? Zapobieganie i przyczyny powstawania

Tak jak w wypadku wielu innych problemów natury estetycznej, tak też w wypadku cellulitu, im szybciej zaczniemy walczyć z tą dolegliwością, tym lepsze efekty uzyskamy. Na początku formowania zmian cellulit można całkowicie zlikwidować. Najlepiej jednak działać zanim pojawi się w ogóle. Jak walczyć z cellulitem zanim w ogóle się pojawi? I przede wszystkim, kto powinien stosować taką profilaktykę?

Spis Treści:

1. Etapy powstawania cellulitu
2. Czynniki determinujące powstawanie cellulitu
3. Jak walczyć z cellulitem i kiedy jesteśmy narażone na wystąpienie cellulitu?
4. Jak walczyć z cellulitem profilaktycznie stosując krem na cellulit?
5. Jak walczyć z cellulitem za pomocą diety?
6. Jak walczyć z cellulitem skutecznie?
7. Podsumowanie
8. FAQ

 

Przyczyny powstawania cellulitu Jak zapobiegać jego powstawaniu
 • budowa tkanki,
 • skłonności genetyczne,
 • estrogen (okres nastolatki, ciąża, menopauza),
 • ucisk na naczynia krwionośne (praca siedząca lub typowo stojąca),
 • otyłość,
 • problemy z krążeniem.
 • stosować krem na cellulit,
 • ćwiczyć,
 • regularnie się ruszać,
 • być na diecie (warzywa i owoce, picie dużej ilości wody),
 • prowadzić zdrowy tryb życia,
 • pić dużo wody.
Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
KREM NA CELLULIT ZE SKŁADNIKAMI NATURALNEGO POCHODZENIAZAMÓW!

Etapy powstawania cellulitu

Formowanie się pomarańczowej skórki możemy podzielić na kilka etapów. W pierwszym nierówności skóry obserwujemy tylko w niektórych pozycjach – np. na pośladkach, gdy siedzimy na twardym krześle. W kolejnej fazie cellulit zauważyć można po ściśnięciu fałdu skóry palcami. Dopiero bardzo zaawansowane zmiany widoczne są w stanie spoczynku. W tym momencie całkowite usunięcie cellulitu jest najczęściej niemożliwe. Oczywiście, nadal można znacznie zredukować nierówności, ale nie u każdej osoby znikną one zupełnie. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja.

Klasyfikacja cellulitu:

 • Stopień 0 – brak zaburzeń skóry.
 • Stopień 1 – cellulit nie jest widoczny w spoczynku, ale „dołeczki” są zauważalne podczas ingerencji w skórę, np. szczypania.
 • Stopień 2 – cellulit jest widoczny w pozycji pionowej bez wykonywania jakichkolwiek czynności.
 • Stopień 3 – podobny do stopnia 2, z tym że dodatkowo widoczne są grudki i uniesienia skóry.

Milena NalbandianHipokrates dawno temu powiedział, że łatwiej zapobiegać niż leczyć i miał rację. Lepiej jest ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, stosować dobry krem na cellulit niż leczyć go zabiegami i stawać na głowie, by z nim wygrać. Tak naprawdę zdrowy styl życia i tak jest nam bardzo potrzebny, więc dlaczego z niego nie skorzystać?mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Czynniki determinujące powstawanie cellulitu

uda bez cellulituCellulit to typowo kobieca przypadłość. Wynika to z różnicy w budowie tkanek między kobietami a mężczyznami. Wśród osób zmagających się z pomarańczową skórką aż 99% stanowią panie.

Jednym z istotnych czynników, determinujących powstawanie cellulitu są skłonności genetyczne. Nie mamy na nie wpływu. Jeżeli kobiety w naszej rodzinie (szczególnie mama, siostry) zmagają się z cellulitem, to bardzo prawdopodobne, że i nas czeka taki los. Dlatego takie panie powinny profilaktycznie dbać o swoją skórę. O tym, jak walczyć z cellulitem skutecznie opowiemy w dalszej części tekstu.

Jak walczyć z cellulitem i kiedy jesteśmy narażone na wystąpienie cellulitu?

Do powstawania cellulitu w dużym stopniu może przyczyniać się estrogen. Dlatego też na pomarańczową skórkę narażone są panie w trakcie ciąży, menopauzy, ale też nastolatki w okresie dojrzewania.

Ogromną grupę stanowią wszystkie czynniki związane z nadmiernym uciskiem na naczynia krwionośne. Taki stan przyczynia się do gromadzenia toksyn w tkankach. To one właśnie bezpośrednio powodują cellulit. Poza tym w takim wypadku nie tylko toksyny, ale też komórki tłuszczowe nie są skutecznie usuwane. Problem ten w dużym stopniu dotyczy osób otyłych, które bardzo często zmagają się z problemami z krążeniem. To jednak nie wszystko. Siedzący lub typowo stojący tryb pracy (osoby pracujące w biurach, za ladą, hostessy) również w ogromnym stopniu narażone są na cellulit. Takie również powinny prewencyjnie stosować kurację antycellulitową.

Jak walczyć z cellulitem profilaktycznie stosując krem na cellulit?Vialise - kuracja 60 dni

Kuracja profilaktyczna wcale nie musi być wymagająca. Jeżeli znajdujemy się w grupie ryzyka warto zmienić kilka prostych nawyków, aby uchronić się przed powstaniem cellulitu. Bardzo prostą i skuteczną metodą jest zamiana zwykłego balsamu do ciała na krem antycellulitowy. Dobry kosmetyk wcieramy w ciało codziennie po kąpieli wykonując energiczne ruchy. Wybierając preparat o bogatym, składnie z naturalnymi składnikami aktywnymi (np. Vialise) będziemy nie tylko zapobiegać cellulitowi, ale też nawilżać i odżywiać skórę.

Vialise zawiera składniki redukujące lipidy takie jak ekstrakt z bylicy boże drzewko i kofeinę, a także składniki detoksykujące, np. kasztanowiec. Wzmocni również naczynka poprzez działanie ekstraktu z bluszczu oraz ruszczyka kolczastego. Dodatkowo pielęgnuje skórę. Świetnie poradzi sobie z cellulitem.

Jak walczyć z cellulitem za pomocą diety?

Warto zwrócić uwagę na dietę – unikać tłustych, przetworzonych potraw, jeść dużo warzyw i pić sporo wody. W przypadku osób pracujących w pozycji siedzącej lub stojącej duże znaczenie ma też regularny ruch. Może być to nawet codzienny spacer. Pobudzi on krążenie i zapobiegnie nie tylko cellulitowi, ale też np. żylakom. Jeżeli więc zastanawiałeś się, co jest dobre na cellulit, to odpowiedź brzmi – kompleksowa profilaktyka!

Jak walczyć z cellulitem skutecznie?

Skuteczna walka z cellulitem stanowi połączenie: kremów antycellulitowych, ćwiczeń oraz diety. Aby walczyć z cellulitem w sposób skuteczny musimy przede zdawać sobie sprawę z tego, że każda kobieta jest narażona na jego wystąpienie. Profilaktyka zawsze jest łatwiejsza niż redukowanie zmian, które już wystąpiły – pamiętajcie o tym!

Podsumowanie

Główną przyczyną powstawania cellulitu jest budowa tkanki u kobiet i geny, które dziedziczymy. Najbardziej narażone są kobiety, prowadzące typowo siedzący, lub typowo stojący tryb życia. Także otyłe osoby mają poważny problem z cellulitem. Najlepszym sposób na to by się w ogóle nie pojawił to ćwiczenia, ruch na świeżym powietrzu, dieta bogata w warzywa i owoce oraz piecie dużej ilości wody. Można też zastosować dobrej jakości krem na cellulit.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ODŻYWCZY BALSAM NA CELLULIT ZAMÓW!

FAQ

1. Wszystkie kobiety w mojej rodzinie są otyłe i mają cellulit. Ja dużo ćwiczę na siłowni i mnie to nie dotyczy, ale boję się, że pewnego dnia mnie też to dopadnie. Co mogę zrobić, jak walczyć z cellulitem?

Ćwiczenia na siłowni to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ ruch jest nam bardzo potrzebny. Dobrze będzie ćwiczyć regularnie i na stałe wprowadzić dobrą dietę, bogatą w witaminy i minerały. Warto zrezygnować z ciężkostrawnych, tłustych potraw. Warto też zamienić zwykły balsam na dobry krem na cellulit z aktywnymi składnikami typu Vialise i wcierać go codziennie po myciu.

2. Jestem chuda, ale przez prowadzenie siedzącego trybu życia pojawił się u mnie cellulit. Czy da się go zwalczyć bez podejmowania aktywności fizycznej?

Jest szansa, że zwalczymy cellulit bez ćwiczeń, ale może być ciężko nam to osiągnąć. W przypadku gdy prowadzimy siedzący tryb życia wystarczyć nam może już 30 minutowy spacer. Nie trzeba od razu podejmować zaawansowanych, długich ćwiczeń. Lepiej zacząć powoli, ale zacząć się ruszać.

3. Jak wybrać dobry krem na cellulit, który pomoże go zwalczyć?

Przede wszystkim krem na cellulit powinien mieć dobry skład, bazujący na naturalnych składnikach aktywnych. Odrzućmy produkty ze składnikami takimi jak silikony, parabeny czy PEGi, a sięgnijmy po taki, w którego składzie znajdziemy np. kofeinę, ekstrakt z bluszczu czy rutynę.


Bibliografia

1. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995.
2. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003.
3. Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011.

16 głosów

Komentarze

Marta - 2022-09-01 12:04:44

Ja różnych aplikacji korzystam. Dla mnie super jest fitatu, bo możesz skanować sobie żywność po prostu i wpisujesz wagę i samo wszystko się liczy. Też działam z Vialise, a aktywność zapewniam za pomoca roweru, siłowni nie lubię za bardzo

Katka - 2022-08-29 19:06:47

Ja dopiero zaczynam właśnie ogarnęłam sobie karnet na siłownie i krem. Czytam jeszcze wasze porady, jak walczyć z cellulitem skutecznie i zastanawiam się jak kalorie liczycie?

Emila - 2022-08-22 07:16:00

Ja również go używałam. Jak chcesz walczyć z cellulitem skuteczne to zdecydowanie warto. Jeszcze ciekawym pomysłem są różnego typu peelingi itd. W ogóle polecam wszystko co ma w składzie kofeinę. Nie można tylko zapominać o podstawach, że głównie cellulit redukuje się za pomocą diety

Judyta - 2022-08-19 17:02:28

Ja używam i mi się sprawdza. Zobacz sobie na skład, jak przewertujesz każdy składnik aktywny to zobaczysz, że musi to działać na cellulit

Kithly - 2022-08-15 12:08:48

Ja od jakiegoś czasu zaczęłam dosyć regularnie ćwiczyć, na razie to niby nie dużo, bo dwa razy w tygodniu siłownia, pracę też mam chodzącą to trochę się ruszam. Dieta, u mnie wygląda tak że po prostu kalorii pilnuję. Zastanawiam się tylko jeszcze jak walczyć z cellulitem jeszcze bardziej efektywnie i profilaktycznie chciałam jeszcze powalczyć stosując krem na cellulit. Ten Vialise da radę?

Karolina - 2022-08-13 09:17:20

No dlatego dieta, ćwiczenia i kremy to podstawa podstaw, wszystko co dalej się robi to ułatwienie i dopełnienie walki z cellulitem

Wiktroia - 2022-08-11 22:39:43

To też wszystko zależy jakie czynniki determinujące powstawanie cellulitu u nas występują, bo wiadomo jak ma się nadwagę to nie ważne co zrobisz, jak nie zbijesz wagi to ten cellulit będzie, nie ważne na jakie zabiegi pójdziesz

Karolina - 2022-08-11 11:10:43

W mojej opinii zawsze, nie ważne jaki to jest stopień to działania w domu, na co dzień są najważniejsze. Bardziej chodzi o to, że stopień 1 np. może udac się zredukować tylko dietą, cwiczeniami i pielęgnacją, a 2 i 3 może być bardziej problematyczny

Suse - 2022-08-10 17:01:28

Ja słyszałam, że do jakiegoś momentu da się walczyć z tym cellulitem w domowych warunkach, a potem już raczej samemu jest sobie dosyć ciężko poradzić. Więc jak już się wyróżnia takie etapy powstawania cellulitu, to przy którym stopniu walczyć w domu?

Czuprynka - 2020-04-01 15:43:21

U mnie natomiast czynniki determinujące powstawanie cellulitu to pewnie przede wszystkim siedzący tryb pracy :/ Cellulit już drobny i tak mam od jakiegoś czasu, więc pora coś z tym zrobić

Wiktoria - 2020-03-22 23:04:01

Tak jak wyzej... czynniki determinujace powstawanie cellulitu to przede wszystkim za mala ilosc ruchu plus zly jadlospis. Nic sie nie zmieni jezeli bedzie sie tylko spacerowac i jest mniej tego co zazwyczaj jadasz. To moze byc poczatek zmiany ale na pewno nie plan na calkowite usuniecie pomaranczowej skorki. Pozdrawiam!

Iwetta - 2020-03-08 09:16:13

Nie ma co się łamać! Powstawanie cellulitu to przede wszystkim to, że organizm daje znać, że też coś z nami jest nie tak. Mówisz o spacerach i jedzeniu, ale spacer to może być za mało :( Tak samo jednak powinna być nie taka normalna polska dieta, bo niestety ale my jemy tyle czerwonego mięsiwa, sosów itp., że to niestety, ale też trzeba ograniczyć. Wiadomo, bez przesady z tym ograniczeniem jedzenia, ale mimo wszystko powinno się jeść tego mniej i rzadziej.

ruda - 2020-01-15 13:41:51

serio ręce już opadają.. tyle czasu robię tyle rzeczy ale chyba nadal nie wiem jak walczyć z cellulitem bo mi nic nie pomaga. chodzę na spacery, wydaje mi się że jem normalnie a nadal to wszystko jest na udach. czemu tylko kobiety muszą się z tym męczyć?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊