Jak walczyć z cellulitem zanim się pojawi? Zapobieganie i przyczyny powstawania | Vialise

Jak walczyć z cellulitem zanim się pojawi? Zapobieganie i przyczyny powstawania

Tak jak w wypadku wielu innych problemów natury estetycznej, tak też w wypadku cellulitu, im szybciej zaczniemy walczyć z tą dolegliwością, tym lepsze efekty uzyskamy. Na początku formowania zmian cellulit można całkowicie zlikwidować. Najlepiej jednak działać zanim pojawi się w ogóle. Jak zwalczyć cellulit zanim w ogóle się pojawi? I przede wszystkim, kto powinien stosować taką profilaktykę?

Etapy powstawania cellulitu

Formowanie się pomarańczowej skórki możemy podzielić na kilka etapów. W pierwszym nierówności skóry obserwujemy tylko w niektórych pozycjach – np. na pośladkach, gdy siedzimy na twardym krześle. W kolejnej fazie cellulit zauważyć można po ściśnięciu fałdu skóry palcami. Dopiero bardzo zaawansowane zmiany widoczne są w stanie spoczynku. W tym momencie całkowite usunięcie cellulitu jest najczęściej niemożliwe. Oczywiście, nadal można znacznie zredukować nierówności, ale nie u każdej osoby znikną one zupełnie. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja.

Czynniki determinujące powstawanie cellulitu

uda bez cellulituCellulit to typowo kobieca przypadłość. Wynika to z różnicy w budowie tkanek między kobietami a mężczyznami. Wśród osób zmagających się z pomarańczową skórką aż 99% stanowią panie.

Jednym z istotnych czynników, determinujących powstawanie cellulitu są skłonności genetyczne. Nie mamy na nie wpływu. Jeżeli kobiety w naszej rodzinie (szczególnie mama, siostry) zmagają się z cellulitem, to bardzo prawdopodobne, że i nas czeka taki los. Dlatego takie panie powinny profilaktycznie dbać o swoją skórę.

Do powstawania cellulitu w dużym stopniu może przyczyniać się także estrogen. Dlatego też na pomarańczową skórkę narażone są panie w trakcie ciąży, menopauzy, ale też nastolatki w okresie dojrzewania.

Ogromną grupę stanowią wszystkie czynniki związane z nadmiernym uciskiem na naczynia krwionośne. Taki stan przyczynia się do gromadzenia toksyn w tkankach. To one właśnie bezpośrednio powodują cellulit. Poza tym w takim wypadku nie tylko toksyny, ale też komórki tłuszczowe nie są skutecznie usuwane. Problem ten w dużym stopniu dotyczy osób otyłych, które bardzo często zmagają się z problemami z krążeniem. To jednak nie wszystko. Siedzący lub typowo stojący tryb pracy (osoby pracujące w biurach, za ladą, hostessy) również w ogromnym stopniu narażone są na cellulit. Takie również powinny prewencyjnie stosować kurację antycellulitową.

Łatwy sposób na profilaktykę

Taka kuracja profilaktyczna wcale nie musi być wymagająca. Jeżeli znajdujemy się w grupie ryzyka warto zmienić kilka prostych nawyków, aby uchronić się przed powstaniem cellulitu. Bardzo prostą i skuteczną metodą jest zamiana zwykłego balsamu do ciała na krem antycellulitowy. Dobry kosmetyk wcieramy w ciało codziennie po kąpieli. Wybierając preparat o bogatym, naturalnym składzie (np. Vialise) będziemy nie tylko zapobiegać cellulitowi, ale też nawilżać i odżywiać skórę. To jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na dietę – unikać tłustych, przetworzonych potraw, jeść dużo warzyw i pić sporo wody. W przypadku osób pracujących w pozycji siedzącej lub stojącej duże znaczenie ma też regularny ruch. Może być to nawet codzienny spacer. Pobudzi on krążenie i zapobiegnie nie tylko cellulitowi, ale też np. żylakom. Jeżeli więc zastanawiałeś się, co jest dobre na cellulit, to odpowiedź brzmi – kompleksowa profilaktyka!

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017