Kasztanowiec – to powinieneś wiedzieć
Strona główna » Blog » Kasztanowiec – to powinieneś wiedzieć
Kasztanowiec jest bardzo wszechstronnie wykorzystywaną rośliną, szczególne zastosowanie znalazł w medycynie i kosmetologii – nie ma w tym nic nadzwyczajnego, zważając na to, ile wartościowych substancji można z niego pozyskać. Co warto wiedzieć o kasztanowcu i jak można go stosować? Czy kasztanowiec pomoże na cellulit?
Kasztanowiec pochodzenie i związki aktywne
Kasztanowiec swoje wartościowe substancje składuje w różnych partiach – liściach, kwiatach, owocach i korze. Składniki izoluje się z poszczególnych partii rośliny w celu dalszego wykorzystania. Nasiona posiadają w składzie escynę, która jest mieszanką saponin – na przykład kryptoescyny, alfa-escyny, czy beta-escyny.
Kolejnym ważnym i cennym składnikiem są flawonoidy takie jak kwercetyna, kemferol, rutyna i astragalina. Kora kasztanowca jest bogata w eskulinę. Z kolei w skład liści i pączków zalicza się kumaryny (eskulinę, fraksyne, fraksetyne, eskuletyne, skopoline, skopoletyne), witaminę K, garbniki, alantoinę, kwas alantoinowy, ketechiny, a także saponiny.
Kasztanowiec właściwości i zastosowanie
Kasztanowiec ma niezwykle szerokie zastosowanie ze względu na swoje właściwości:
- przeciwdziałanie obrzękom – substancje czynne zawarte w kasztanowcu uszczelniają naczynia krwionośne, dzięki czemu pomagają zniwelować obrzęki – osocze nie przecieka przez naczynia i nie składuje się w tkankach, powodując ich nabrzmiewanie.
- wzmacnianie naczyń krwionośnych – składniki kasztanowca nie tylko uszczelniają naczynia krwionośne, ale i przyczyniają się do zwiększenia ich elastyczności, co pozytywnie przekłada się na rozszerzone naczynka – naprawia uszkodzone naczynia włosowate, niwelując tym samym zaczerwienienia skóry. Wzmocnienie naczyń krwionośnych wpływa też na lepsze ukrwienie skóry, a więc wolniejsze jej starzenie i ujędrnienie.
- łagodzenie zaburzeń trawienia – zawarte w kasztanowcu garbniki mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i rozkurczowe – dlatego napar z niego może bardzo korzystnie wpływać na układ trawienny, łagodząc zatrucia, zaparcia i inne problemy żołądkowe. W celach terapeutycznych sporządza się nalewki i herbaty z kasztanowca.
- leczenie odmrożeń – usprawnienie przepływu krwi usprawnia leczenie odmrożeń, uszkodzeń skóry i krwiaków.
- usprawnienie przepływu krwi – składniki kasztanowca, szczególnie flawonoidy rozrzedzają krew i zmniejszają jej krzepliwość. Może to okazać się przydatne przy leczeniu hemoroidów, zastojów żylnych i zakrzepowego zapalenia żył.
Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!
Kasztanowiec w kosmetologii
Kasztanowiec ze względu na swoje pozytywne działanie na naczynia krwionośne znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce – skóra, szczególnie skóra twarzy jest bardzo ukrwiona, a poprawiając jej ukrwienie, możemy oczekiwać efektów odmładzających i niwelujących naczynka.
Wszelkie wyciągi z kasztanowca wykorzystywane są przy produkcji kremów, maseczek, toników, żeli do mycia i wielu innych. Sprawdzają się idealnie w przypadku cery dojrzałej i naczynkowej. Substancje zawarte w kasztanowcu zmniejszają obrzęk i wyrównują koloryt cery. Usuwają też toksyny z warstwy tkanki podskórnej i zwiększają elastyczność oraz napięcie skóry. Kasztanowiec doskonale nadaje się również, jako składnik preparatów wzmacniających włosy – skutecznie chroni przed uszkodzeniami wywołanymi promieniami słonecznymi.
Działanie kasztanowca ma zbawienny wpływ nie tylko na cerę, ale i w walce z cellulitem. Substancje czynne pomagają pozbywać się zanieczyszczeń tkwiących w skórze i poprawiają jej krążenie, co skutecznie likwiduje charakterystyczne dla cellulitu obrzęki. Poprawione mikrokrążenie pomoże zwalczyć efekty cellulitu, a dodatkowy masaż z kosmetykiem posiadającym wyciąg z kasztanowca tylko to działanie wzmocni. Sprawdź jaki kosmetyk na cellulit wybrać.
ZAMÓW VIALISE
KREM NA CELLULIT ZAWIERAJĄCY EKSTRAKT Z KASZTANOWCA ZAMÓW!
Bibliografia
1. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
2. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
3. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
Komentarze
pavlova - 2020-07-01 18:55:30
Pierwsze słyszę o kasztanowcu w kremie, to chyba nie jest popularny dodatek do kremów?
żurnaistka - 2020-06-27 17:59:01
w sumie to ciekawe jak taki wyciąg z kasztanowca się pozyskuje, pewnie to nie jest takie łatwe jak się wydaje ale przy tylu wartościowych substancjach warto
papierek lakmusowy - 2020-06-23 21:10:47
Kasztanowiec to ogólnie ma tak szeroki wachlarz właściwości, że można go stosować do różnych kosmetyków i antycellulitowych i do cery naczynkowej i wiele innych
Kaśka B. - 2020-06-22 10:18:40
woow od dawna szukalam czegos z kasztanowcem w skladzie bo duzo dobrego slyszalam o dzialaniu na cellulitis a tu taka perelka! zamawiam w przyszlym tygodniu!