Kosmetyki na cellulit o naturalnym składzie. Jak działają? | Vialise

Kosmetyki na cellulit o naturalnym składzie. Jak działają?

Naturalne kosmetyki na cellulit stają się coraz popularniejsze. Pod wpływem tej rosnącej popularności na rynku pojawiają się coraz to nowsze preparaty opatrzone hasłami naturalny, ekologiczny, bio… Jakość takich kosmetyków bywa różna. Wykorzystując tę modę, niektórzy producenci stosują takie określenia jako hasła reklamowe. Dlatego zawsze należy czytać składy kosmetyków. W ten sposób dowiemy się, co tak naprawdę skrywają opakowania.

Kosmetyki na cellulit. Czy chemiczne dodatki są naprawdę szkodliwe?

cellulit pomarańczowa skórkaSkąd to całe zamieszanie? Po co tak naprawdę unikać chemicznych składników? Pytania te nie są bezzasadne. Często nie mamy pojęcia, jak bardzo chemikalia mogą nam zaszkodzić, ponieważ takie sztuczne dodatki nie powodują raczej spektakularnych, natychmiastowych efektów ubocznych. Mogą natomiast szkodzić w dłuższej perspektywie czasu. U niektórych osób takie składniki mogą powodować reakcje alergiczne, podrażnienia, zaczerwienienia oraz przesuszenie.

Najczęściej stosowanymi, chemicznymi składnikami są:

  • silikony: w składach kosmetyków ułatwiają ich rozprowadzanie. Wygładzają skórę, ale tylko powierzchownie – do momencie zmycia ich z ciała. Mogą utrudniać wchłanianie składników aktywnych, zatykać pory, utrudniać oddychanie skóry, a także podrażniać,
  • PEGi i PPGi: są to emulgatory, które na listach składników pojawiają się w formie skrótowej (PEG i PPG z liczbą po myślniku, np. PEG-4) lub w pełnej (Polyethylene Glycol – np. Polyethylene Glycol-4). Ich negatywne działanie na skórę polega na jej rozpulchnianiu i osłabianiu. Skóra staje się podatna na podrażnienia, a także negatywy wpływ niszczących czynników zewnętrznych (jak spaliny, czy promieniowanie UV),
  • parabeny: w składach kosmetyków wymieniane są pod hasłami zawierającymi zwrot paraben (np. propyloparaben). Parabeny to konserwanty, dzięki którym kosmetyki są zdatne do użycia przez wiele miesięcy. Uważa się, że mogą przenikać do organizmu i przyczyniać się do rozwoju wielu chorób,
  • alkohol: działa na skórę wysuszająco. Ponadto może powodować nadmierne łuszczenie. Unikać należy po prostu nazwy alcohol. Z kolei Cetyl Alcohol oraz Cetearyl Alcohol to składniki o działaniu nawilżającym, których nie należy się obawiać,
  • sztuczne barwniki i substancje zapachowe: ich negatywny wpływ na skórę polega na podrażnianiu skóry, wywoływaniu reakcji alergicznych oraz wysuszaniu.

To jednak nie wszystko. Chemiczne składniki nie tylko wykazują negatywny wpływ na skórę. Przede wszystkim w żaden sposób nie pielęgnują jej i nie poprawiają właściwości. Kosmetyki o chemicznym składzie mogą sprawiać wrażenie skutecznych, gdyż sztuczne dodatki oblepiają powierzchnię skóry i mechanicznie ją wygładzają. Jednakże łatwo zauważyć, że zaraz po zmyciu ich z ciała, skóra wcale nie jest gładka i nawilżona.

Skuteczne preparaty na cellulit – czyli jakie?

Najlepsze preparaty na cellulit to takie, które działają komplementarnie. W składach kosmetyków należy poszukiwać jak największej ilości składników naturalnych. Najlepsze preparaty działają na główne przyczyny powstawania cellulitu: wzrost lipidów, gromadzenie toksyn i wody oraz problemy z krążeniem. Lipidy rozbijać będą takie składniki jak ekstrakt z bylicy boże drzewko oraz kofeina. Rozbicie komórek tłuszczowych sprawi, że łatwiej będzie je usunąć.

Wiele naturalnych wyciągów usunie toksyny z tkanek. Tak zadziała na przykład ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, a także kofeina. To bardzo istotna cecha, gdyż to właśnie toksyny powodują nierównomierne rozłożenie lipidów, a także determinują ich wzrost.

Bardzo istotnym elementem dobrego, naturalnego kremu jest poprawa mikrokrążenia. Takie właściwości wykazuje chociażby ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg oraz kofeina. Dzięki takiemu działaniu szybie pozbycie się toksyn i rozbitych komórek tłuszczowych będzie w ogóle możliwe. To właśnie problemy z krążeniem bardzo często powodują powstawanie cellulitu. Dlatego też takie składniki mają tak duże znaczenie.

Naturalne wyciągi mają jeszcze jedno, bardzo istotne znaczenie – pielęgnują skórę. Działają nawilżająco oraz odżywiająco. Sprawiają, że skóra jest gładsza, napięta, miękka, elastyczna i jędrna. Działają też antyoksydacyjnie – zapobiegają procesom starzenia się skóry.

Taki kompleksowo działający krem antycellulitowy o naturalnym składzie doskonale będzie pielęgnował skórę. Wygładzi ją, zniweluje cellulit i zadba o zdrowy stan. Krem o naturalnym składzie to nie tylko poprawa wyglądu skóry, ale przede wszystkim jej właściwego stanu. Czy istnieje taki kosmetyk na cellulit? Tak! Wszystkie wymienione wymagania spełnia Vialise! Pozabwiony jest chemicznych dodatków, zawiera mnóstwo komplementarnych składników aktywnych pochodzenia naturalnego.

Co zrobić, żeby stosowanie kremu było efektywne?

Po pierwsze, warto pamiętać o tym, że krem powinien być stosowany regularnie i konsekwentnie. Aplikujemy go codziennie rano i/lub wieczorem. Taki preparat dobrze jest jak najintensywniej wcierać, bo pobudzi nieco skórę i ułatwi wnikanie składników aktywnych.

To jednak nie wszystko. Jeżeli chcesz, żeby walka z cellulitem była skuteczna, stosowanie kremu trzeba połączyć ze zdrową dietą oraz aktywnością fizyczną. W przeciwnym razie problem będzie się pogłębiał. Z cellulitem nie możemy walczyć wyłącznie od zewnątrz, nie niwelując przyczyn jego powstawania od wewnątrz. Połączenie diety, sportu oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry, najskuteczniej pomoże nam zwalczyć cellulit.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017