Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Liposukcja na cellulit – czy działa?

Strona główna » Blog » Liposukcja na cellulit – czy działa?

Liposukcja na cellulit to zabieg medyczny, który skutecznie poprawia kształt sylwetki, jak i usuwa nadmiar tłuszczu, przywracając prawidłowe proporcje ciała. Odbywa się poprzez mechaniczne usuwanie nadmiaru tłuszczu najczęściej przy pomocy działania próżni ze znieczuleniem ogólnym. Jak dokładnie wygląda zabieg?

Liposukcja na cellulitLiposukcja na cellulit - jak działa?

Liposukcja na cellulit wykonywana jest za pomocą metalowych kaniul. W nasiękowym znieczuleniu miejscowym, dzięki niewielkim nacięciom w skórze lekarz wprowadza specjalną kaniulę, aby następnie usunąć zgromadzony nadmiar tkanki tłuszczowej. Przy pomocy metody pulsacyjnej aplikowany jest pod ciśnieniem roztwór. Prawidłowy poziom ciśnienia oraz optymalny ruch dłoni operatora powoduje, że komórki tłuszczowe w sposób nieinwazyjny zostają oddzielone od sąsiadujących z nimi tkanek. Wydzielone w ten sposób komórki tłuszczowe oraz roztwór zostają ponownie odsysane przez kaniulę. Zabieg zajmuje od 2 do 4 godzin, co pozwala odessać od 1 do 3 litrów tłuszczu.

Zobacz jak wykonać maseczkę z cynamonu na cellulit

Liposukcja na cellulit – dla kogo jest przeznaczona?

Liposukcja na cellulit to zabieg dla pacjentów, którzy mają problem z nierównościami i fałdkami skóry, które nie poddają się działaniu naturalnych metod. Zabieg redukuje również tkankę tłuszczową, szczególnie w takich miejscach jak: uda, podbródek, łydki czy brzuch. Co więcej, liposukcja modeluje sylwetkę, wyrównując jej proporcje. Ma także działanie ujędrniające skórę.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT ZAMÓW!

Liposukcja na cellulit - przeciwwskazania

Liposukcja na cellulit nie może być wykonywana u wszystkich pacjentów.

 Za podstawowe przeciwwskazania medyczne uznaje się:

  • choroby układu krążenia i serca,
  • choroby przewlekłe, w tym takie jak cukrzyca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • żylaki oraz pozostałe zmiany zapalne na skórze

Liposukcja na cellulit - efekty

Liposukcja na cellulit to zabieg, który efektywnie usuwa skórkę pomarańczową. Co więcej, przyspiesza także spalanie tkanki tłuszczowej, przywracając sylwetce właściwe proporcje. Zabieg służy także upłynnieniu tkanki tłuszczowej w obszarach ciała, gdzie jest jej zbyt dużo, co pozwala ją trwale usunąć. Ponadto obkurcza i  podgrzewa skórę, stymulując jej komórki do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu jest gęstsza, widocznie napięta i gładka. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzmiała i napięta, ale niniejsze skutki uboczne ustępują samoistnie, najpóźniej po czterech tygodniach, choć rekonwalescencja może przebiegać bardzo indywidualnie. Aby uzyskane podczas zabiegu zmiany sylwetki, utrzymywały się jak najdłużej, należy przede wszystkim zadbać o zmianę nawyków. Włączenie aktywności do codziennych zajęć, zdrowej diety, jak i pielęgnacji skóry.

Podsumowując, odsysanie cellulitu za pomocą liposukcji to metoda, która jest bardzo skuteczna, ale jednocześnie inwazyjna. Poza zauważalną redukcją cellulitu, można dzięki niej osiągnąć także wiele innych efektów. Liposukcja poprawia ogólny wygląd skóry, uelastycznia ją i wygładza. Ponadto koryguje proporcje sylwetki i trwale usuwa komórki tłuszczowe.


Bibliografia:

1. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi 2007
2. Sainio E.L., Rantanen T., Kanerva L.,Składniki i bezpieczeństwo kremów antycellulitowych, 2002
3. Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002

1 głosów

Komentarze

Julita - 2022-08-04 09:40:54

To się zdecydowanie na sesje nie dzieli. To jest jeden zabieg, który trwa od 2 do 6 godzi nawet i wtedy następuje wyssanie tłuszczu nawet do 2 litrów z tego co czytałam, więc efekt na pewno spory

Wpara - 2022-08-02 20:03:03

Tylko według mnie nie zawsze jest sens robić taki zabieg, bo jak ktoś nie ma faktycznie tak duzo tkanki tłuszczowej, to lepiej jest samemu wypracować efekt, przy okazji dużo się zrobi dla swojej zdrowotności

Mlsje - 2022-08-02 15:12:39

A taka liposukcja na cellulit o ile ma sesji, czy to się w jednej sesji odbywa? No i jak efekty wyglądają czegoś takiego?

Mlsje - 2022-08-01 21:36:57

Liposukcja na cellulit może być wykonywana naprawdę u każdego chyba że spełniasz jakiekolwiek zdrowotne  przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu

Katarzyna - 2022-08-01 19:08:06

Wydaje mi się, że nikt ci nie powie że nie możesz tego przeprowadzić. Po prostu będzie mniej do odsysania

Olgasia - 2022-07-30 23:37:30

A czy liposukcja na cellulit jest przeznaczona dla każdego. Nawet jak nie jest się obiektywnie osobą otyłą, a chce się pozbyć cellulitu. Czy jest określone dokładnie dla kogo jest przeznaczona?

Slonecznik - 2022-07-30 12:39:41

Przecież liposukcja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, więc nie ma to prawa boleć

Klukka - 2022-07-29 10:01:00

Nie wiem jak z bolesnością, bo nigdy nie brałam udział w takim zabiegu, ale sam zabieg jest zawsze opisywany jako bezinwazyjny, więc i raczej stosunkowo bezpieczny jeśli oczywiście wybierze się renomowane miesjce do przeprowadzenia czegoś takiego

Karina - 2022-07-24 13:51:37

Liposukcja na cellulit jest bezpiecznym zabiegiem, bo to  jak działa, chodzi o opis mnie za bardzo nie przekonuje

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊