Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mezoterapia na cellulit – skuteczny zabieg

Strona główna » Blog » Mezoterapia na cellulit – skuteczny zabieg

Mezoterapia na cellulit to jeden z popularnych zabiegów medycznych, który pozwala pozbyć się uporczywej pomarańczowej skórki. Ma służyć przede wszystkim zahamowaniu, a niekiedy nawet odwróceniu nieestetycznych zmian skórnych. Przed skorzystaniem z tej metody leczenia warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jej temat.
Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia na cellulit – wszystko o zabiegu

Mezoterapię na cellulit przeprowadza się w niechirurgicznych warunkach. Należy jednak pamiętać, że do jej wykonania uprawniony jest jedynie lekarz. Polega ona na wprowadzaniu pod skórę specjalnych substancji leczniczych w odpowiednich dawkach. Może być stosowana do walki z cellulitem na każdym poziomie jego zaawansowania oraz na wszystkich obszarach ciała (między innymi na udach, pośladkach czy brzuchu). Oczywiście przy bardzo rozległych zmianach efekt nie będzie tak spektakularny, jak przy drobnych nierównościach skóry, ale także osłabi intensywność pomarańczowej skórki.

Mezoterapia na cellulit – rodzaje

Mezoterapię na cellulit dzieli się na dwie grupy. Pierwsza z nich to mezoterapia igłowa na cellulit. Polega na iniekcji preparatu w głąb naskórka za pomocą igły lub innego narzędzia, np. specjalistycznego pistoletu. Substancje lecznicze są wówczas doprowadzane wprost do miejsca, gdzie powstają zmiany cellulitowe. Do nakłuć stosuje się niezwykle cienką igłę, dzięki czemu zabieg nie jest bolesny. Kolejnym rodzajem zabiegu na cellulit jest mezoterapia bezigłowa na cellulit. W tym przypadku wykorzystuje się prąd, który zwiększa przepuszczalność barier skórnych, pozwalając na wprowadzenie beziniekcyjnie odżywczego preparatu do wnętrza skóry.

Mezoterapia na cellulit – efekty

Mezoterapia na cellulit niesie za sobą szereg pozytywnych efektów. Nie tylko odżywia skórę, ale także stymuluje proces regeneracji naskórka. Daje skórze bodźce do produkcji kolagenu i elastyny. Oprócz tego przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych, których nadmiar odpowiada za powstawanie cellulitu. Mezoterapia poprawia krążenie oraz wpływa na tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Co równie istotne, spowalnia proces powstawania wolnych rodników, powodujących przedwczesne starzenie się skóry.

Jak zwalczyć cellulit na rękach?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wykonać 3 zabiegi w odstępach około 14 dni. Następnie należy wykonywać jeden zabieg przypominający na miesiąc przez 3 miesiące, a następnie jeden na 6 miesięcy. W celu potrzymania efektów kuracji, warto stosować naturalne balsamy ujędrniające na cellulit

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT ZAMÓW!

Mezoterapia na cellulit – przeciwwskazania

Mezoterapia na cellulit nie jest jednak zabiegiem dla wszystkich. Należy pamiętać, że nie mogą go wykonywać kobiety w ciąży i matki karmiące

Przeciwwskazanie do zabiegu stanowią także różnego rodzaju alergie na składniki preparatu lub stosowane podczas wizyty środki przeciwbólowe. Warto zrezygnować z zabiegu w okresie menstruacji.

Z mezoterapii na cellulit nie powinny także korzystać osoby:

  • chorujące na cukrzycę i choroby nowotworowe,
  • przyjmujące leki przeciwzakrzepowe,
  • u których wykryto stany zapalne infekcje skóry, np. opryszczkę.

Mezoterapia na cellulit – podsumowanie

Zabieg cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Ze względu na jego potwierdzoną skuteczność i znakomite efekty warto rozważyć poddanie się mezoterapii na cellulit. Mając na uwadze przeciwwskazania do zabiegu, można śmiało skorzystać z usług wykwalifikowanego specjalisty, a w efekcie cieszyć się piękną i jędrną skórą przez długi czas.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!


Bibliografia

1. Rona C, Carrera M, Berardesca E. Testing anticellulite products. Int J Cosmetic Sci 2006, 28: 169-173
2. Di Salvo RM. Controlling the appearance of cellulite. Cosmet Toilet 1995, 110: 50-59

3 głosów

Komentarze

Aska92 - 2021-01-19 17:34:12

Bardzo fajny artykuł :) Ja na razie walczę tym balsamem vialise. Jak na kremik efekty są dla mnie bardziej niż zadowalające, ale w przyszłości na pewno pójdę na takie zabieg, więc teraz sobie czytam co i jak

Fenena - 2021-01-19 11:48:26

Pewnie, że tak wszystko o zabiegach można poczytać w internecie i masa kobiet jest z tego zadowolona. Jest również właśnie odsetek tych, które potem właśnie się zaniedbały i podsumowanie wtedy jest takie, że wraca się do stanu z przed zabiegu

Simone - 2021-01-18 14:11:03

Czyli mówisz, że to jak najbardziej skuteczny zabieg?

Fenena - 2021-01-18 08:52:40

Najgorsze co można zrobić po takiej mezoterapii to stwierdzić, że efekty zostaną już z nami na całe życie. Potem trzeba o siebie właśnie dbać dietą, jakąś aktywnością, można efekty zabiegu wspomóc kremami antycellulitowymi.

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊