Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Okłady parafinowe – czy warto stosować?

Strona główna » Blog » Okłady parafinowe – czy warto stosować?

Okłady parafinowe to znany zabieg rozgrzewający, który powoduje miejscowe przekrwienie skóry. Może być stosowany do różnych celów, w tym do redukcji cellulitu. Parafina to związek, który produkowany jest podczas frakcjonowania ropy naftowej. Za sprawą swoich właściwości, szczególnie niskiemu przewodnictwu oraz dużej pojemności cieplnej stosowana jest w kosmetyce. Ponadto można ją podgrzewać do wysokich temperatur, ale ostrożnie. Parafina wykorzystywana jest podczas zabiegów kosmetologicznych, ale można jej także używać samodzielnie w domu.

Okłady parafinowe na cellulitOkłady parafinowe – gdzie można je kupić?

Okłady parafinowe to specjalny preparat, który wykorzystywany do zabiegów kosmetologicznych domowych i kosmetologicznych. Do zastosowania domowego niezbędne są jednak odpowiednie narzędzia i akcesoria. Okłady dostępne są w aptekach i drogeriach najczęściej w szklanych butelkach. Odpowiednią ilość parafiny należy zatem przelać do mniejszego naczynia i zanurzyć we wrzącej wodzie, czekając aż się roztopi. Po kilku minutach od wyciągnięcia z wody, parafina zaczyna tężeć. Jeśli temperatura jest odpowiednia można ją w tym momencie nakładać na skórę. Później ciało należy nakryć ręcznikiem, który zwiększa temperaturę i tym samym poprawia wchłanianie się związków aktywnych znajdujących się w parafinie.

Zobacz jakie istnieją jeszcze naturalne sposoby na cellulit

Okłady parafinowe - przeciwwskazania

Okłady parafinowe nie są wskazane dla osób, które chorują na dolegliwości uniemożliwiające wykonanie zabiegów z użyciem ciepła.

Pozostałe przeciwwskazania to:

  • zaburzenia czucia;
  • gorączka;
  • uczulenie na parafinę lub inny składnik preparatu używanego w czasie zabiegu;
  • obrzęki skórne;
  • osteoporoza;
  • ostre stany zapalne skóry i pozostałe choroby skóry;
  • zapalenie żył.
Naturalny krem na cellulit - Vialise

ZAMÓW VIALISE
SKUTECZNY KREM NA CELLULIT ZAMÓW!

Okłady parafinowe - efekty działania

Okłady parafinowe wykazują pozytywne działanie na skórę. Wytwarzane w jego trakcie ciepło widocznie poprawia także kondycję stawów oraz kości. Co ważne, zabieg ma także działanie estetyczne, w tym przede wszystkim redukuje cellulit i widocznie nawilża skórę. Wszystko to jest możliwe poprzez działania takie jak: minimalizowanie obrzęków, limfatycznych, pobudzanie metabolizmu, poprawa krążenia krwi i limfy, uelastycznienie tkanek. Efekty widoczne są po kilku tygodniach.

Podsumowując, okłady parafinowe na cellulit mogą być efektywną metodą uzupełniającą walkę ze skórką pomarańczową. Warto jednak działać kompleksowo, ponieważ problem cellulitu jest bardziej złożony i wymagający. Okłady z parafiny są stosowane zewnętrznie, miejscowo. Ich działanie ma na celu intensywne rozgrzewanie skóry. Poprawnie przeprowadzony zabieg nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, dlatego jest całkowicie bezpieczny.

Wykazuje natomiast wiele pozytywnych właściwości, zauważalnie poprawia kondycję skóry, minimalizując widoczność skórki pomarańczowej, dlatego zabieg znajduje się w ofercie licznych ośrodków SPA. Ponadto posiada silne działanie nawilżające, co jest istotne dla każdego rodzaju skóry, nie tylko z widocznym cellulitem. W związku z tym parafian wykorzystywana jest także w zabiegach na dłonie i stopy.


Bibliografia:

1. Drąg J. i wsp. (2013). Udział hormonów płciowych w patofizjologii cellulitu. Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, 41-49.
2. Khan MH. i wsp. Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa, 19-29.
3. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
4. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa,

1 głosów

Komentarze

Julia - 2023-04-03 15:55:56

Jako dodatek do diety i aktywności i kremów oczywiście, świetna sprawa i polecam mega. Ale fakt faktem trochę czasu robienie takich okładów zabiera, więc trzeba się na to przygotować

Gabrysia - 2023-04-02 10:14:11

A takie okłady parafinowe mają fajne efekty działania? Warto się tak trudzić, czy jednak lepiej sobie znaleźć inne prostsze metody?

dagmara - 2023-04-01 19:04:40

Na pewno obrzęki i stany zapalne. Też nie warto robić takich rzeczy będąc przeziębionym i mając gorączkę.

Kamila - 2023-04-01 07:48:03

A te Okłady parafinowe są bezpieczne, czy są jakieś poważniejsze przeciwwskazania oprócz oczywiście alergii na dany składnik?

Ulka - 2023-03-30 19:25:20

No w aptece na pewno będzie, ale najwygodniej wpisać okłady parafinowe w googla i się wyświetli gdzie można kupić. W sklepach online drogerii jakiejkolwiek na pewno też będzie

Magda - 2023-03-29 17:08:42

Częściej w aptece niż drogerii, ale w obu tych miejscach widziałam. A najlepiej przez internet kupić

Kornelia - 2023-03-28 17:18:17

Jestem ciekawa tych zabiegów i czytam żeby zrobić sobie to samemu w domu. Ale nie wiem jeszcze gdzie można dostać takie okłady parafinowe? Może wie ktoś gdzie można je kupić?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊