Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Podczerwień na cellulit – jak działa?

Strona główna » Blog » Podczerwień na cellulit – jak działa?

Podczerwień na cellulit jest metodą, która ma coraz większe grono fanów. Dlaczego? Warto to sprawdzić. Z całą pewnością jest dość nowatorska, ale również skuteczna. Coraz więcej mówi się właśnie o tym, że jej stosowanie, oczywiście, jeśli jest regularne, znacząco może przyczynić się do zmniejszenia, a nawet do całkowitego zlikwidowania pomarańczowej skórki. Dzięki temu w prosty sposób można poradzić sobie z tak na pozór skomplikowanym problemem.

Podczerwień na cellulit – zabiegi w salonie i te wykonane w domuPodczerwień na cellulit

Na pewno na samym początku warto omówić wykorzystanie podczerwieni na cellulit w zabiegach, które wykonywane są w specjalnych salonach kosmetycznych. W takim przypadku skorzystać można ze specjalnej maszyny, która emituje podczerwień na najbardziej problematyczne miejsca na ciele. Doprowadza to do rozbicia tkanki tłuszczowej i wygładzania skóry.

Zobacz też: Krem na cellulit – kompendium wiedzy, jak wybrać najlepszy krem na cellulit.

Oczywiście z zabiegów, które wykorzystują podczerwień na cellulit, można skorzystać także we własnym domu. Zakupić można niewielki sprzęt, który przykłada się do problematycznych miejsc. Takie zabiegi warto wykonywać regularnie. Prawidłowo obsługiwana podczerwień jest całkowicie bezpieczna i niesie ze sobą ogromne korzyści zdrowotne.

Jak działa podczerwień na cellulit?

Jest to kolejna kwestia, o której koniecznie trzeba wiedzieć. W jaki sposób działa podczerwień na cellulit? Przede wszystkim podczerwień doprowadza do pewnych reakcji termicznych organizmu. Dochodzi wtedy do ogrzania i pocenia się, co ma korzystny wpływ na pomarańczową skórkę i przyspiesza jej usuwanie. To dlatego podczerwień wykorzystywana jest również przy innych dolegliwościach oraz chorobach.

Jakie efekty przynosi podczerwień na cellulit?

Podczerwień na cellulit jak najbardziej przynosi korzystne efekty, które widoczne są już po krótkim czasie od jej zastosowania.

Wśród efektów należy wskazać:

  • skóra jest wyraźnie odżywiona,
  • wygładzona,
  • ujędrniona,
  • napięta.

Dla takich efektów na pewno warto spróbować podczerwieni na cellulit także na sobie. Warto jednak pamiętać o regularnym jej stosowaniu, ponieważ tylko wtedy efekty utrzymają się na dłużej.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!

Czy podczerwień na cellulit to jedyna metoda?

Oczywiście podczerwień na cellulit cieszy się ogromną popularnością i nie ma się czemu dziwić, ale naturalnie należy pamiętać o tym, że sama w sobie nie rozwiąże wszystkich problemów. Potrzebuje pewnego wsparcia. To dlatego należy korzystać z balsamów na cellulit o aktywnym i głęboko przenikającym do skóry składzie. Dodatkowo ważna jest zdrowa dieta, która będzie bogata w zdrowe i wzmacniające składniki. Wskazana jest także aktywność fizyczna. Pozwala ona spalić tkankę tłuszczową i ujędrnić całe ciało. To dlatego osoby, które zmagają się z każdą formą cellulitu, przede wszystkim powinny się dużo ruszać, aby naprężyć i wygładzić swoją skórę zwłaszcza w problematycznych partiach.

Podczerwień na cellulit przynosi efekty i to dość widoczne, ale tak jak już było wspomniane, niezbędne jest łączenie jej z innymi czynnikami, które przyczynią się do poprawy ogólnego wyglądu skóry i ciała. Oczywiście mowa tutaj o zbilansowanej i przemyślanej diecie, a także o aktywności fizycznej na co dzień.

Vialise - 30 dni zestaw

ZAMÓW VIALISE
KREM NA CELLULIT – TESTOWANY DERMATOLOGICZNIE ZAMÓW!


Bibliografia

1. Jeffrey Dover, Murad Alam, Jeffery Orringer, Body Shaping: Skin Fat Cellulite, wyd. W.B. Saunders Company, 2015
2. V. Bayrakci Tunay i inni, Effects of mechanical massage, manual lymphatic drainage and connective tissue manipulation techniques on fat mass in women with cellulite, Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology: JEADV, 2010
3. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014

2 głosów

Komentarze

Justyna - 2022-08-04 13:38:40

Zadziała to tak świetnie tylko jak się będzie robić to samo co dotychczas + ten zabieg. Bo jakby mnie się ktoś zapytał, czy podczerwień na cellulit to jedyna metoda jakiej można używać, to bym powiedziała, że nie. Wtedy efekty są naprawdę małe

AnnaBelle - 2022-08-03 23:01:49

Tak jak mówisz, po pierwszym użyciu nie poczujesz nie wiadomo jakiej zmiany, ale po 2/3 tygodniach skóra zdecydowanie ladniej wygląda

Nati998 - 2022-08-03 07:07:11

Efekty pewnie też nie od razu co? Tylko systematyczna praca i po tygodniach mały postęp. Czy jakie efekty przynosi to u was. Takie regularne stosowanie podczerwieni na cellulit?

Alienne - 2022-08-02 22:19:10

O czyli coś na zasadzie bodywrappingu. Na pewno wdrożę u siebie jako taką alternatywną metodę, jakąś nowość w pielęgnacji

Kinga - 2022-08-02 20:38:40

W cellulicie zawsze chodzi o efekt termiczny, albo o rozgrzanie organizmu, albo schłodzenie. Dzięki czemu krew lepiej płynie, a to jest korzystne przy walce z cellulitem

Barbarka95 - 2022-08-02 10:17:53

Jak w zasadzie działa taka podczerwień na cellulit? Bo zakładam, że chociaż idea i tu i tu jest taka sama

Ewcia - 2022-08-01 23:01:24

To co do domu możesz kupić to takie malutkie urzadzenie za kilka set złotych. Nie orientuję się jakie urządzenie było wykorzystywane u mnie, ale na pewno droższe, którego do domu nie opłaca sie kupić

iskra - 2022-08-01 21:57:10

Znając zycie w salonie masz lepszy i mocniejszy sprzęt niż ten, który możesz sobie kupić do domu

Charmlo - 2022-08-01 14:07:47

Ja myślałam, że podczerwień na cellulit to zabiegi, które można jedynie wykonywać w specjalnym salonie. A jak się zatem mają te domowe. Czy te w salonie i te wykonane w domu podobnie działają?

Michalina83 - 2021-01-24 17:15:27

Dokładnie, w domu można się smarować, masować i tak dalej, ale taki zabieg sens ma raczej tylko w normalnym gabinecie

Wika29 - 2021-01-20 14:38:50

Według mnie to jak działa taka lampa na podczerwień w salonie kosmetologicznym, a to co można kupić w domu to niebo a ziemia. To do domu to raczej taki gadżet, który realnie zbyt dużo nie pomoże, ale nie jest to jedyna metoda.

Rena - 2021-01-14 09:31:57

A ten zabieg podczerwień na cellulit to jaka jest różnica pomiędzy tym zabiegiem wykonywanym w salonie a tym, co można zrobić w domu?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊