Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rękawice do masażu cellulitu – jak wybrać?

Strona główna » Blog » Rękawice do masażu cellulitu – jak wybrać?

Rękawice do masażu cellulitu to produkt do pielęgnacji ciała, który można stosować podczas wieczornej kąpieli. Pozwala ujędrnić i wygładzić ciało, redukując widoczność cellulitu. Jakie rękawice do masażu antycellulitowego będą najlepsze?

Rękawice do masażu cellulitu

Rękawice do masażu cellulitu a efekty ich stosowania

Rękawice do masażu cellulitu wykazują dobroczynny wpływ na skórę. Nie tylko leczą, ale również relaksują. Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle podejmować się takiego masażu. Obawiają się, że jego skuteczność w porównaniu z profesjonalnymi metodami może być znikoma. Tymczasem okazuje się, że rękawice do masażu cellulitu mogą przynieść naprawdę widoczną poprawę skóry, pod warunkiem, że będziemy ich regularnie używać.

Rękawice do masażu cellulitu – jak działają?

Rękawice do masażu cellulitu, stosowane regularnie, mają znaczący wpływ na poprawę kondycji skóry. Ich niepodważalną zaletą jest to, że są łatwe w użyciu. Wystarczy nałożyć rękawicę na dłoń i rozpocząć masaż, wykonując koliste ruchy dłonią na skórze. Taki jednorazowy masaż powinien trwać około kilka minut i można go powtarzać codziennie podczas kąpieli. Zaleca się, aby rękawice do masażu cellulitu stosować co najmniej przez kilka tygodni, choć pierwsze efekty można już zauważyć po upływie kilku dni. Nawet po pierwszym zastosowaniu skóra zmienia swój kolor i wygląd na skutek szybszego krążenia krwi.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
SKUTECZNY KREM W ZWALCZANIU POMARAŃCZOWEJ SKÓRKI ZAMÓW!

Zobacz jak powstaje cellulit!

Rękawice do masażu na sucho, stosowane regularnie, mogą spowodować następujące rezultaty:

  • złuszczanie naskórka,
  • wygładzenie, zmiękczenie i uelastycznienie skóry,
  • poprawę krążenia krwi,
  • ujednolicenie koloru skóry,
  • zmniejszenie efektu wrastania włosków po depilacji,
  • redukcję cellulitu,
  • spłycenie świeżych rozstępów,
  • lepsze wchłanianie kosmetyków,
  • oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń.

Rękawice do masażu cellulitu – jak stosować?

Rękawice do masażu na cellulit należy stosować na partiach ciała, na których występuje cellulit. Najczęściej są to: uda, pośladki, brzuch, ramiona, łydki. Wykonanie masażu zależy od tego, jaką rękawicę stosujemy. Jeśli wybieramy masaż na sucho, używamy produktu na suchą skórę. Natomiast pozostałe rodzaj rękawic można stosować na wilgotną skórę, najlepiej nanieść na nią ulubiony żel lub peeling. Używanie rękawicy jest bardzo proste, a nawet przyjemne. Można ją potraktować jako wieczorny rytuał pielęgnacyjny dla ciała.

Rękawice do masażu cellulitu – przeciwwskazania

Rękawic do masażu cellulitu nie należy stosować w określonych sytuacjach. Podstawowym przeciwwskazaniem są żylaki oraz trądzik. Silne ścieranie naskórka może doprowadzić do rozprzestrzeniania się zmian trądzikowych albo nasilić dolegliwości bólowe w przypadku żylaków. Specjaliści zalecają również, aby w trakcie masażu omijać okolice znamion, ran i pieprzyków. Podsumowując, stosowanie rękawic do masażu cellulitu przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim przyczyniają się do widocznej redukcji cellulitu, ale również poprawiają ogólny wygląd skóry, ponieważ przywracają jest zdrowy koloryt i właściwe krążenie krwi. W dodatku cały zabieg jest przyjemny i bezpieczny dla skóry, jeśli wykluczymy podstawowe przeciwwskazania.


Bibliografia

1. P. Goldma Mitchel P. Goldman Doris Hexsel, Cellulite: Pathophysiology and Treatment 2nd Edition Howard Murad, The Cellulite Solution: a doctor’s program for losing. GRIFFIN, 2005
2. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2004
3. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa

1 głosów

Komentarze

ann58 - 2022-04-06 11:34:53

Ogólnie oprócz trądziku i żylaków to nie. Jeszcze tylko na jakieś znamiona trzeba uważać, ale to akurat nie dyskwalifikuje z możliwości używania rękawicy

Tunezja - 2022-04-05 19:08:45

Ale jak są jakieś zmiany trądzikowe to nawet lżejsza forma masażu może być niebezpieczna dla skóry

Iłkawa - 2022-04-04 20:47:06

Rękawice do masażu cellulitu mają jakieś przeciwwskazania? Bo w sumie jest to manualny masażer i ewentualnie można lżej robić zawsze, tak mi się wydaje

angela0228 - 2022-04-03 23:11:16

Czas wygląda tak samo w obu przypadkach

amarela - 2022-04-03 17:15:57

Ja max 10/15 minut tylko używałam

Polxic - 2022-04-02 22:48:44

No ja się chcę właśnie na to zdecydować głównie z tego powodu. Rękawice do masażu cellulitu wydają się po prostu łatwe w użyciu. Tylko jak długo to stosować? Tak samo ja w przypadku zwykłego masażera?

D3sti - 2022-04-02 19:25:41

Tylko największą zaletą jaką mają rękawice do masażu cellulitu to to jak działają? Bo użycie ich jest zdecydowanie łatwiejsze

Joanna8686 - 2022-04-01 17:08:54

Ja uwazam, że zwykły masażer się lepiej sprawdza, ale ciężko dokładnie mi ocenić, bo tej rękawicy nie stosowałam

D3sti - 2022-04-01 14:02:17

Rękawice do masażu cellulitu wyglądają spoko, a jak wyglądają w ogóle efekty ich stosowania w zestawieniu do takich zwykłych masażerów?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊