Rodzaje cellulitu. Jak pozbyć się cellulitu wodnego, tłuszczowego oraz cyrkulacyjnego? | Vialise

Rodzaje cellulitu. Jak pozbyć się cellulitu wodnego, tłuszczowego oraz cyrkulacyjnego?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, że istnieje nie jeden rodzaj cellulitu. To dlatego, że każdy typ zmian wygląda dosyć podobnie. Jednak ze względu na główną przyczynę, a co za tym idzie, różnice w strukturze zmian, wydzielamy cellulit wodny, tłuszczowy oraz cyrkulacyjny. Warto jednak wspomnieć, że w każdym przypadku cellulit można ogólnie zdefiniować jako nierówności w strukturze skóry. Są one budowane z jednej strony przez lipidy, z drugiej zaś przez mieszankę wody i toksyn. Ich nierównomierne rozmieszczenie powoduje powstawanie charakterystycznych grudek. Bardziej szczegółowe różnice w formowaniu nierówności determinują poszczególne rodzaje cellulitu.

Cellulit tłuszczowy

Cellulit tłuszczowy jest chyba najbardziej znanym rodzajem. Przyczyną jego powstawania jest nadmiar komórek tłuszczowych, które pojawiają się na przykład w efekcie nagłego, nadmiernego przyrostu wagi. Zwiększone lipidy, nierównomiernie rozłożone zaczynają formować grudki. Komórki tłuszczowe otoczone są przez mieszankę wody oraz toksyn, które dodatkowo stymulują wzrost lipidów. Z tym rodzajem cellulitu wiąże się czasem bolesność podczas uciskania.

W przypadku tego rodzaju zmian warto kłaść nacisk na redukcję komórek tłuszczowych. Dlatego też z diety należy wyeliminować tłuste, przetworzone produkty. Pomoże też aktywność fizyczna. Na sport warto przeznaczyć co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu.

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu tłuszczowego przy pomoc kremu? Wybierając kosmetyki warto zwrócić szczególną uwagę, aby w składzie znalazły się substancje redukujące lipidy. To jednak nie wszystko. Krem powinien zawierać także składniki detoksykujące oraz poprawiające mikrokrążenie. Dzięki temu komórki tłuszczowe zostaną szybciej usunięte. Pamiętajmy, że w tym cellulitu komórki tłuszczowe także otoczone są toksynami, które stymulują wzrost lipidów. Dlatego też oczyszczenie tkanek ma tu takie samo znaczenie, co redukcja lipidów.

Cellulit wodny

pupa bez cellulituW przypadku cellulitu wodnego geneza problemu jest nieco inna. Ten typ zmian dotyczy głównie szczupłych osób. Charakterystycznym objawem jest opuchlizna ciała pojawiająca się przed miesiączką. Najczęstszą przyczyną, ogólnie mówiąc, są problemy z krążeniem krwi i limfy. Może być to efekt np. siedzącego trybu pracy lub pracy w pozycji stojącej. W wyniku niesprawnego krążenia zatrzymywana jest w tkankach woda wraz z toksynami. Otoczone nimi komórki tłuszczowe zaczynają się rozrastać (pod wpływem toksyn). Oddzielone są właśnie tą wodną mieszanką, co skutkuje powstawaniem nierówności w strukturach skóry.

Jak szybko pozbyć się cellulitu wodnego? W tym wypadku bardzo ważne jest przywrócenie właściwej cyrkulacji krwi. Dzięki temu woda i toksyny będą mogły zostać swobodnie usunięte. Jeżeli pracujesz na stojąco lub przy biurku warto codziennie spacerować, chociaż przez kilkanaście minut. Dzięki temu pobudzone zostanie krążenie.

W kremie, który zwalczy ten rodzaj cellulitu powinny znaleźć się przede wszystkim składniki poprawiające krążenie, a także eliminujące toksyny. Sprawdzą się również substancje rozbijające lipidy. Dzięki temu kompleksowo zostanie zredukowany problem.

Cellulit cyrkulacyjny

Trzeci rodzaj cellulitu, cellulit cyrkulacyjny, to niejako połączenie cellulitu tłuszczowego i wodnego. Jest on efektem procesu równoczesnego gromadzenia się komórek tłuszczowych oraz wody z toksynami. Przyczyną może być przyrost wagi połączony z pogorszeniem mikrokrążenia.

Przy tym rodzaju cellulitu należy jednocześnie eliminować lipidy oraz nadmiar wody i toksyn. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu na sport. Pomocna będzie też odpowiednia dieta. Ograniczyć należy ilość tłustych potraw, a spożywać jak najwięcej warzyw. Pomogą one w detoksykacji. Wybierając krem antycellulitowy należy zwrócić uwagę zarówno na składniki eliminujące lipidy, jak i usuwające toksyny oraz oprawiające mikrokrążenie.

Podsumowanie

Ze względu na przyczyny pojawienia się cellulitu oraz szczegółowy proces formowania się zmian, możemy wyróżnić trzy rodzaje: cellulit tłuszczowy, wodny i cyrkulacyjny. Pomimo kilku różnic, istnieje sporo punktów wspólnych. Co najważniejsze, w każdym rodzaju cellulitu, komórki tłuszczowe są powiększone, nierówno rozmieszczone i otacza je mieszanina wody i toksyn. Dlatego też, jeżeli nie jesteśmy pewni jaki rodzaj cellulitu nas dotknął, i tak możemy skutecznie walczyć z pomarańczową skórką.

Bez względu na rodzaj zmian powinno się szukać w kremach składników redukujących lipidy, usuwających toksyny oraz poprawiających krążenie. W każdym przypadku takie komplementarne działanie da najlepsze efekty. W każdym przypadku pomoże także zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Ostrożnie natomiast należy traktować tabletki na cellulit. Nie są one bowiem w stanie samodzielnie usunąć problemu. Mogą ewentualnie zawierać ziołowe mieszanki, które zadziałają jak suplement diety, wspomagając nieco walkę z pomarańczową skórką.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017