Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Rowerek czy orbitrek na cellulit- co wybrać?

Strona główna » Blog » Rowerek czy orbitrek na cellulit- co wybrać?

Rowerek czy orbitrek na cellulit, który z nich będzie lepszy, aby pokonać skórkę pomarańczową? Takie wątpliwości ma wiele kobiet, które obserwują u siebie skórkę pomarańczową. Czy orbitrek działa na cellulit? Tak, zbliżone efekty ma jednak także rowerek stacjonarny. Urządzenia mają jednak inne zasady działania, co wpływa na inny rodzaj ruchu i aktywowanych partii mięśni. 

Rowerek czy orbitrek na cellulitRowerek czy orbitrek na cellulit - co jest bardziej skuteczne?

Rowerek czy orbitrek na cellulit - to pytanie zadawane sobie przez wiele kobiet, które dążą do utraty nadmiernych kilogramów. Urządzenia wzmacniają mięśnie i modelują sylwetkę. Zwiększają także wydolność i kondycję organizmu. Wykonując systematyczny trening, organizm skuteczniej sobie radzi z wysiłkiem. Co więcej, ich użytkowanie wspomaga pracę układu krążenia i wzmacnia serce. Ćwiczenia mają także znaczenie w kontekście samopoczucia, ponieważ produkcja endorfin wpływa na lepszy nastrój i obniżenie poziomu kortyzolu we krwi. Które urządzenie wykazuje większą skuteczność w walce z cellulitem? Oba mogą być skuteczne, ponieważ zwiększają aktywność fizyczną i pobudzają dolne partie ciała, na których problem skórki pomarańczowej pojawia się najczęściej.

Rowerek silnie pobudza dolne kończyny, wzmacniając mięśnie, ale ogranicza też cellulit i tkankę tłuszczową. Z kolei orbitrek wpływa na całe ciało, przez co pobudza też górne partie mięśniowe, nie obciążając jednak stawów.

Zobacz jak wykonać odpowiednie ujędrnianie ciała

Rowerek czy orbitrek na cellulit - w domu czy na siłowni?

Analizując czy wybrać rowerek, czy orbitrek na cellulit, należy zastanowić się, gdzie będziemy sprzętu używać. Dostępny jest na siłowni, gdzie dodatkowo można skorzystać z pomocy trenera personalnego. Orbitrek, jak i rowerek znajdują również zastosowanie w przypadku ćwiczeń w domu. Zakup sprzętu jest jednak kosztowny, dlatego warto wcześniej wypróbować działanie urządzeń i przekonać się, czy odpowiadają na nasze potrzeby. W ten sposób można przetestować urządzenie i dopiero wtedy podjąć decyzję o zakupie.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
KREM NA CELLULIT Z BOGATĄ KOMPOZYCJĄ AKTYWNYCH SKŁADNIKÓW ZAMÓW!

Rowerek czy orbitrek na cellulit - dla kogo są takie ćwiczenia?

Rowerek i orbitrek to urządzenia, które powinny być stosowane w przypadku osób:

  • otyłych,
  • z nadwagą,
  • mających problem ze stawami, co powoduje, że nie mogą ich obciążać. Właściwa budowa sprzętu powoduje, że nie ma problemu obciążania stawów.

Aby zmniejszyć cellulit i obniżyć masę ciała, należy jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu jest systematyczny trening. Pierwsze efekty można zauważyć nawet po czterech tygodniach ćwiczeń, ale warto je kontynuować.

Podsumowując, zastanawiając się czy rowerek, czy orbitrek na cellulit będzie dla nas najskuteczniejszy, warto zdawać sobie sprawę, że najlepszym rozwiązaniem w celu pokonywania cellulitu jest wprowadzenie trwałych nawyków w stylu życia. Przede wszystkim regularna aktywność fizyczna, jak i dobrze zbilansowana dieta, która wspiera skórę od środka, zapewniając jej najlepsze składniki odżywcze. W walce z cellulitem konieczne jest także optymalne nawodnienie organizmu oraz pielęgnacja skóry.


Bibliografia:

1. Pura-Rynasiewicz A., Cellulit – choroba czy defekt kosmetyczny? 2010.
2. Sobańska K, Głuszek S. Wybrane zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne stosowane w leczeniu otyłości i cellulitu. Studia Med 2010, 19: 7-11.
3. Janda K., Tomikowska A. (2016). Cellulit – przyczyny, profilaktyka, leczenie. Annales Academiae Medicae Stetinesis, 60(1): 29-38.

3 głosów

Komentarze

Gabi - 2023-04-03 15:25:10

Ja również przy decyzji czy Rowerek czy orbitrek na cellulit to sprawdzałam bardziej dla kogo są takie ćwiczenia. Oba jakoś bardzo nie obciążają stawów, ale w moim przypadku również rowerek był bezpieczniejszy na start

Barbara - 2023-04-01 08:07:52

Zawsze mogłaby to być jakaś motywacja żeby nie przestawać ćwiczyć. Jak już byś zainwestowała, to kieszeń by nie pozwoliła sobie odpuścić

Gabi - 2023-03-25 11:07:12

Ja na siłowni. Obawiam się, że jakbym kupiła sobie, co by nie mówić dosyć drogi sprzęt i by mi się zaraz odechciało ćwiczyć, to byłoby mi mega szkoda

Barbara - 2023-03-18 20:37:30

Też uważam, że rowerek czy orbitrek na cellulit zadziała tak samo dobrze o ile będzie to wysiłek regularny przez kilka tygodni/miesięcy, a gdzie ćwiczycie  w domu czy na siłowni?

Justyna - 2023-03-14 18:05:33

Oj te różnice są na pewno marginalne. Ja na orbitreku nie lubię i częściej wybieram rowerek. Uważam, że jak chce się ćwiczyć systematycznie, to zawsze trzeba dokonać wyboru na rzeczy komfortu

Agata - 2023-03-12 16:17:48

Ja używam rowerka częściej, bo mam problem ze stawami, więc dla mnie to akurat i wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Beata - 2023-03-12 08:51:20

Wydaje mi sie, że orbitrek bardziej pobudzi do pracy całe ciało. Na rowerku jednak siedzisz i operujesz jedynie nogami

Tamara - 2023-03-10 17:01:59

Ostatnio byłam na siłowni i sama nie wiem co wybrac, bo do dyspozycji są oba te sprzęty. Rowerek czy orbitrek na cellulit? co jest bardziej skuteczne i co lepiej zadziała? Czy może nie przejmować się tym za bardzo i dobrać sobie to na czym mi wygodniej, albo to co jest akurat wolne

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊