Skuteczne kremy na cellulit. Co powinny zawierać? | Vialise

Skuteczne kremy na cellulit. Co powinny zawierać?

Dobry krem na cellulit to podstawa walki z tą przypadłością. Warto wiedzieć, czym powinien wyróżniać się taki preparat. Na rynku znajdziemy mnóstwo kosmetyków przeznaczonych właśnie do pielęgnacji skóry z cellulitem. Nie każdy jednak sprawdzi się tak samo dobrze. Warto sięgać po kremy, które zawierają jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego.

Unikajmy wszelkich chemicznych dodatków. Nie wpływają one długofalowo na poprawę stanu skóry, a mogą mieć wiele ubocznych skutków. Składniki aktywne powinny wykazywać komplementarne działanie. Biorąc pod uwagę specyfikę dolegliwości jaką jest cellulit, krem powinien redukować lipidy, usuwać toksyny, poprawiać krążenie oraz pielęgnować skórę.

ZOBACZ KONIECZNIE: KREM NA CELLULIT VIALISE

Składniki redukujące komórki tłuszczowe

To właśnie lipidy tworzą wypukłości grudek, które obserwujemy jako pomarańczową skórkę. Dlatego też skuteczny krem na cellulit powinien zawierać składniki redukujące ilość lipidów. Składniki aktywne powinny rozbijać komórki tłuszczowe, dzięki czemu łatwiej je usunąć. W tej roli doskonale sprawdzi się ekstrakt z bylicy boże drzewko oraz kofeina. Ta ostatnia nie tylko eliminuje lipidy, ale też zapobiega ich ponownemu odkładaniu. Składniki te stanowią filar kremów na cellulit.

Składniki usuwające toksyny

Bezpośrednim czynnikiem, wywołującym cellulit jest gromadzenie toksyn. Powodują one nadmierny rozrost lipidów. Otaczają wyizolowane komórki tłuszczowe, tworząc przestrzeń wokół grudek. Jednocześnie otaczając lipidy i wywołując ich wzrost, toksyny uniemożliwiają eliminację lipidów. Dlatego też eliminacja toksyn z tkanek stanowi jeden z filarów walki z cellulitem. Detoksykująco zadziałają: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg oraz kofeina.

Składniki poprawiające mikrokrążenie

Wzmocnienie naczynek i poprawa mikrokrążenia to nieodzowna właściwość, która powinna wyróżniać dobry krem na cellulit. Utrudniony przepływ krwi uniemożliwia sprawne usunięcie rozbitych lipidów oraz toksyn. Z drugiej zaś strony taki stan sam w sobie prowadzi do zatrzymywania toksyn w tkankach. Co więcej, komórki nie są w pełni nawilżane, odżywiane i dotlenianie. Warto zwracać uwagę na takie składniki, jak: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, algi oraz kofeinę.

Składniki pielęgnujące

krem na cellulit

Chcąc cieszyć się w pełni gładką i piękną skórą, trzeba ja także nawilżać i odżywiać. Tylko wtedy będzie zdrowa, a co za tym idzie – ładna. Dlatego też dobrze jest zwracać uwagę na obecność składników typowo pielęgnacyjnych. W ten sposób zadziała wiele składników wymienionych już powyżej: algi, ekstrakt z bluszczu, czy ekstrakt z ruszczyka. Jednocześnie warto pamiętać, że taki balsam na cellulit stosujemy codziennie. Dlatego też warto zadbać o to, aby nawilżał skórę. Zastępuje on w końcu inne używane dotąd balsamy.

Podsumowanie

Najlepszy krem na cellulit zawierać powinien komplementarne składniki, walczące z najważniejszymi czynnikami determinującymi tę dolegliwość. Składniki redukujące lipidy, bez wsparcia substancji o innych właściwościach, nie zadziałają zadowalająco. Dlatego też, chcąc się pozbyć cellulitu przy pomocy kremu, należy sięgać po kosmetyki o bogatym, zróżnicowanym składzie.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017