Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dobry krem na cellulit – Skuteczne kremy na cellulit. Co powinny zawierać?

Strona główna » Blog » Dobry krem na cellulit – Skuteczne kremy na cellulit. Co powinny zawierać?

Dobre kremy na cellulit to podstawa walki z tą przypadłością. Warto wiedzieć, czym powinien wyróżniać się taki preparat. Na rynku znajdziemy mnóstwo kosmetyków przeznaczonych właśnie do pielęgnacji skóry z cellulitem. Nie każdy jednak sprawdzi się tak samo dobrze. Warto sięgać po kremy na cellulit, które zawierają jak najwięcej aktywnych składników pochodzenia naturalnego.

Jakie składniki powinny zawierać skuteczne kremy na cellulit?
Składniki rozbijające lipidy: kofeina, ekstrakt z bylicy boże drzewko, ekstrakt z bluszczu
Składniki usuwające nadmiar wody i toksyny z tkanek: kofeina, wyciąg z alg, ekstrakt z kasztanowca
Składniki poprawiające mikrokrążenie i wzmacniające naczynka: ekstrakt z bluszczu, kofeina, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, rutyna
Składniki nawilżające: wyciąg z alg
Składniki spalające komórki tłuszczowe: kofeina
Składniki uelastyczniające, działające przeciwstarzeniowo na skórę: ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z bylicy bożego drzewka, wyciąg z alg, kwas askrobiowy
Vialise - 30 dni zestaw

SPRAWDŹ VIALISE
nr 1 według GLAMMIES 2021
W KATEGORII KREMY DO CIAŁA KUP VIALISE

Karolina FormelaPrzy wyborze odpowiednich, skutecznych kremów na cellulit najważniejsze jest czytanie składów. To właśnie przecież od substancji zawartych w naszym preparacie zależy jego skuteczność. Ważne, aby zawierał bogatą kompozycję składników o zróżnicowanych właściwościach, jak ma to miejsce w przypadku Vialise. Stosowanie takiego preparatu może przynieść bardzo dobre rezultaty. Polecam go także osobom, które decydują się na korzystanie z profesjonalnych zabiegów. W takich przypadkach pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów oraz utrwalenie efektówmówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Żeby widzieć długofalową poprawę stanu skóry, warto zwrócić uwagę na to, jakie balsam antycellulitowy zawiera składniki aktywne, które powinny wykazywać komplementarne działanie. Biorąc pod uwagę specyfikę dolegliwości jaką jest cellulit, kremy powinny redukować lipidy, usuwać toksyny, poprawiać krążenie oraz pielęgnować skórę.

ZOBACZ KONIECZNIE: KREM NA CELLULIT VIALISE

Kremy na cellulit – składniki redukujące komórki tłuszczowe

Krem na cellulitSięgając po kremy na cellulit, należy przede wszystkim zwracać uwagę na zawartość składników, które będą redukować lipidy i zapobiegać ich ponownemu odkładaniu. To właśnie lipidy tworzą wypukłości grudek, które obserwujemy jako pomarańczową skórkę. Dlatego też skuteczne kremy na cellulit powinny zawierać składniki redukujące ilość lipidów. Składniki aktywne powinny rozbijać komórki tłuszczowe, dzięki czemu łatwiej je usunąć. W tej roli doskonale sprawdzi się ekstrakt z bylicy boże drzewko oraz kofeina. Ta ostatnia nie tylko eliminuje lipidy, ale też zapobiega ich ponownemu odkładaniu. Składniki te stanowią filar kremów na cellulit.

Składniki usuwające toksyny

Bezpośrednim czynnikiem, wywołującym cellulit jest gromadzenie toksyn. Powodują one nadmierny rozrost lipidów. Otaczają wyizolowane komórki tłuszczowe, tworząc przestrzeń wokół grudek. Jednocześnie otaczając lipidy i wywołując ich wzrost, toksyny uniemożliwiają eliminację lipidów. Dlatego też eliminacja toksyn z tkanek stanowi jeden z filarów walki z cellulitem. Detoksykująco zadziałają: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg oraz kofeina.

Składniki poprawiające mikrokrążenie w kremach na cellulit

Wzmocnienie naczynek i poprawa mikrokrążenia to nieodzowna właściwość, która powinna wyróżniać dobre kremy na cellulit. Utrudniony przepływ krwi uniemożliwia sprawne usunięcie rozbitych lipidów oraz toksyn. Z drugiej zaś strony taki stan sam w sobie prowadzi do zatrzymywania toksyn w tkankach. Co więcej, komórki nie są w pełni nawilżane, odżywiane i dotlenianie. Warto zwracać uwagę na takie składniki, jak: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, algi oraz kofeinę.

Igor MichajłowskiWbrew obiegowej opinii, cellulit jest bardzo złożonym problemem, na który wpływa szereg czynników. Bardzo często uwaga skupiana jest na nadmiernym gromadzeniu komórek tłuszczowych. Jednakże jest to jedynie jeden z wielu aspektów, wpływających na powstawanie grudek. Cellulit tworzą właśnie powiększone grudki komórek tłuszczowych, które otacza mieszanka wody i toksyn. Toksyny to produkty uboczne metabolizmu komórkowego, które dodatkowo przyczyniają się do dalszego rozrostu lipidów. Ich usuwanie może utrudniać słabe mikrokrążenie. Dlatego walcząc z cellulitem należy zwracać uwagę na trzy aspekty – redukcję lipidów, usuwanie nadmiaru i toksyn, a także wzmocnienie naczynek i poprawę mikrokrążeniamówi dr Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica

Składniki pielęgnujące

krem na cellulit

Chcąc cieszyć się w pełni gładką i piękną skórą, trzeba ja także nawilżać i odżywiać. Tylko wtedy będzie zdrowa, a co za tym idzie – ładna. Dlatego też dobrze jest zwracać uwagę na obecność składników typowo pielęgnacyjnych w kremach na cellulit. W ten sposób zadziała wiele składników wymienionych już powyżej: algi, ekstrakt z bluszczu, czy ekstrakt z ruszczyka. Jednocześnie warto pamiętać, że taki balsam na cellulit stosujemy codziennie. Dlatego też warto zadbać o to, aby nawilżał skórę. Zastępuje on w końcu inne używane dotąd balsamy.

Sprawdź jakie składniki powinien zawierać krem na cellulit

Dobry krem na cellulit – poznaj Vialise

Wybierając krem na cellulit warto skłonić się ku bardziej naturalnemu składowi, jaki oferuje krem Vialise.

W preparacie znajdziemy składniki, które wykazują działanie:Vialise - kuracja 60 dni

  • nawilżające (wyciąg z alg),
  • ujędrniające (ekstrakt z bluszczu),
  • wzmacniające naczynka (ekstrakt z ruszczyka kolczastego),
  • detoksykujące (ekstrakt z kasztanowca),
  • przeciwstarzeniowe (kwas askorbinowy),
  • wspomagające mikrokrążenie (kofeina).

Krem Vialise działa wielopoziomowo, dzięki czemu cellulit zostaje zwalczony jeszcze szybciej. Dzięki regularnemu stosowaniu produktu już po 3 tygodniach możemy zauważyć różnicę w stanie naszej skóry! Dodatkowym atutem kremu jest fakt, że bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach aktywnych.

“Krem antycellulitowy Vialise uratował moje pośladki przed widoczną deformacją. Jest lekki, więc po aplikacji nie mam żadnego problemu z powrotem do swoich obowiązków. W połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami można znacznie poprawić kondycję fizyczną, a przy tym estetyczną swojego ciała” – mówi pani Klaudia z Przemyśla

“Od razu, gdy zauważyłam pierwsze zmiany zaczęłam systematycznie pływać na basenie, a przy okazji korzystać z sauny i jacuzzi, długo zastanawiałam się też, jakie są dobre kremy na cellulit. Ostatecznie wybrałam krem antycellulitowy marki Vialise, który jak na mnie naprawdę świetnie zadziałał. Uda są teraz uelastycznione, bez grudek, widocznie zginęły też drobne zmarszczki bardzo szpecące mi nogi. Preparat szybko się wchłania, co ważne nie brudzi ubrań. Polecam wszystkim paniom cierpiącym z powodu cellulitu” – mówi pani Marta z Lubaczowa

glammies 2021Wybierz Vialise – laureata tegorocznego konkursu Glammies 2021 w kategorii kremy do ciała!

Podsumowanie

Najlepsze kremy na cellulit zawierać powinny komplementarne składniki, walczące z najważniejszymi czynnikami determinującymi tę dolegliwość. Składniki redukujące lipidy, bez wsparcia substancji o innych właściwościach, nie zadziałają zadowalająco. Dlatego też, chcąc się pozbyć cellulitu przy pomocy kremu, należy sięgać po kosmetyki o bogatym, zróżnicowanym składzie.

FAQ

1. Po czym poznać skuteczne kremy na cellulit?

Skuteczne kremy na cellulit przede wszystkim bazują na składnikach naturalnego pochodzenia. W idealnej sytuacji składników tych jest na tyle dużo, że kremy na cellulit odznaczają się zróżnicowanymi właściwościami, kompleksowo dbając o skórę z cellulitem. Przykładem takiego skutecznego kremu do codziennej pielęgnacji jest Vialise, który można wesprzeć 2-3 razy w tygodniu kremem Vialise Body Wrapping – do zabiegów body wrapping. Oba te preparaty zwierają bogatą kompozycję składników aktywnych pochodzenia naturalnego, które działają na przyczyny powstawania cellulitu.

2. Kremy na cellulit: jakich składników aktywnych w nich szukać?

Kremy na cellulit powinny być pełne składników rozbijających lipidy, usuwających toksyny i nadmiar wody, a także poprawiających mikrokrążenie oraz wzmacniających naczynka krwionośne. To właśnie te aspekty kompleksowo wpływają na redukcję pomarańczowej skórki, bez względu na przyczyny jej pojawiania. Sprawdzą się takie składniki, jak np.: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, algi oraz kofeinę.

3. Dlaczego właśnie składniki poprawiające mikrokrążenie są tak ważne, jeśli chodzi o działanie kremów na cellulit?

W kremach na cellulit składniki wzmacniające naczynka i poprawiające mikrokrążenie pełnią bardzo istotną rolę. Cellulit to przerośnięte grudki lipidów, które otacza mieszanka wody i toksyn (to produkty uboczne metabolizmu komórkowego). Toksyny dodatkowo powodują dalszy rozrost komórek tłuszczowych, a powiększone komórki tłuszczowe uniemożliwiają swobodne usuwanie toksyn poprzez uciskanie naczynek – błędne koło się zamyka. Składniki stymulujące mikrokrążenie wzmacniające naczynka pomagają usunąć wodę, toksyny i rozbijanie lipidy.

4. Kiedy stosować kremy na cellulit?

Kremy na cellulit powinny być stosowane w ramach codziennej pielęgnacji skóry dotkniętej cellulitem. Sprawdzą się również po specjalistycznych zabiegach na cellulit, dla podtrzymania efektów. Najważniejsze, aby stosować je regularnie, najlepiej zaraz po wyjściu z kąpieli lub spod prysznica, ponieważ skóra wtedy najskuteczniej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach.


Bibliografia

1. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999.
2. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009.
3. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006.
4. Stanisz B, Regulska K, Paszun S, Grzeszak K. Cellulit – defekt kosmetyczny czy choroba XXI wieku? 2012.
5. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013.

17 głosów

Komentarze

ANETA - 2022-11-14 15:26:12

DLA MNIE TO JEDNO Z NAJLEPSZYCH ODKRYC. KREM NA CELLULIT, SKUTECZNY I Z DROBRYM SKLADEM BARDZO CIEZKO ZNALEZC. TEN VIALISE MI SIE BARDZO PODOBA. JEZELI CHODZI O FORMULE TO DLA MNIE TO SPRAWA DRUGORZEDNA. WAZNE CO MOZE SERUM DLA MNIE ZROBIC.

Levy - 2022-08-29 18:03:52

Też własnie czytałam ,ze kofeina czy kasztanowiec to dobre składniki redukujące komórki tłuszczowe. Musze w końcu je wypróbować na sobie :P

Hippie - 2022-06-23 12:27:05

Ciezko znalezc dobry krem na cellulit... Teraz jestem w fazie testowej tego i na razie pozytywnie oceniam. Tak czy inaczej mialam predzej kilka niewypalow.

Sylwia88 - 2022-01-07 10:38:19

U mnie głównie jeżeli chodzi o masaż bańkami to nakładałam olejek, ale jeżeli chodzi o codzienne smarowanie to vialise. Nie jest to chyba zdziwienie, bo prawda jest taka, że to już chyba jest klasyczek w pielęgnacji antycellulitowej.

babka cytrynowa ? - 2021-06-07 16:48:21

czym dokładnie się smarowałaś?

alabastrowa - 2021-03-18 15:39:15

zależy pewnie o tego jaki miałaś zabieg. ja wróciłam do smarowania po około tygodniu żeby skóra cały czas była wzmocniona.

Zoe - 2021-03-15 14:06:36

Po jakim czasie można wrócić po zabiegach do smarowania się kosmetykami antycellulitowymi? Hę?

Neskarta - 2020-12-10 10:04:01

@Milena To prawda, ponad to zabiegi też nie wykluczają konieczności smarowania się kremami i dbania o siebie. Zawsze jakiś dobry krem na cellulit ze skutecznym działaniem będzie w cenie i warto się czymś takim jak najbardziej zainteresować

aleksandra - 2020-11-08 17:35:54

jestem w fazie testowania teraz vialise lifting effects. myślę że obie opcje są warte spróbowania i są to skuteczne kremy na cellulit. jestem fanką niebieskiej i zielonej wersji. została mi jeszcze ta czerwono-pomarańczowa opcja i pewnie z czasem też będę go próbowała ale czytałam że to jest już trochę inny produkt i ma inne użycie niż oba oba sera.

Milena - 2020-10-07 12:17:50

Zabieg też Ci nie przyniesie skutku jak nie będziesz dbała o dietę i o regularny ruch. Poza tym takie zabiegi trzeba powtarzać kilka razy, więc koszta są ogromne. Aż szkoda nie spróbować najpierw tańszej metody z kremem

dżoanna - 2020-10-06 15:48:32

to ja kiedys sam olejek grejpfrutowy nakladalam i mi w ogole samo w sobie nie pomoglo bo chyba jednak nie jest to az tak mocne jak kosmetyki takie z kilkoma rzeczami na raz

Pąponik - 2020-09-07 10:26:47

Jeżeli woli chemiczne to niech nosi. Nie każdy się zgadza z ideą naturalnych kosmetyków, ale no cóż... Kto co lubi, ale jednak no ja bym nie nakładała czegoś podejrzanego na skórę. Wolę olejki i ekstrakty, ale wolna droga jeżeli ktoś chce kupić coś tanio a później płakać, że nie działa albo uczula. Wolę vialise wybrać i mieć spokój,

Justek - 2020-07-17 20:10:21

@piratka a czym chcesz się go niby pozbyć? można iść na zabieg na cellulit ale krem z dobrymi składnikami, czytaj naturalnymi, pozwoli efekt utrzymać i zapobiegnie powstawaniu na nowo pomarańczowej skórki. Zależy jaki ten cellulit jest, ja tam miałam mały i taki krem mi pomógł, wolisz na skórę chemię nakładać czy o co chodzi?

piratka - 2020-07-14 16:06:05

no ale samymi naturalnymi składnikami jak wy chcecie się pozbyć cellulitu, to chyba tak nie działa do końca

Rosa - 2020-07-11 19:16:29

@myszka i dlatego ja czytam dużo zanim coś kupię bo z samych składów tez niewiele wiem ale trochę inicjatywy i chęci i sama widzisz że jest dużo o tym w necie, opinie można poczytać albo zapytać i zawsze ktoś doradzi, ja tak koniec końców zamówiłam vialise i jestem mega zadowolona

Gill - 2020-07-10 18:54:19

no własnie trzeba sobie jakiś odruch wyrobić żeby stale stosować, już się nauczyłam i trzymam mój krem w łazience, po wieczornym prysznicy pielęgnacja całego ciała, odżywka na wlosy i serum na cellulit i już mi weszoło w krew

Dymna - 2020-07-06 10:58:41

Zobaczymy jak to będzie. Zamówiłam ten krem na cellulit z vialise i mam nadzieję że do piątku mi przyjdzie ? Może trochę późno się za to biorę, ale urlop mi przepadł, więc nie mam się z czym śpieszyć ahahaha

Picassa - 2020-04-15 17:19:57

Bardzo fajnie wszystko wyjaśnione, trochę ostatnio naczytałam się o różnych kremach i tu jestem pod wrażeniem takiego składu (a już szczególnie ekstratu z bluszczu i kasztanowca), widać że konkurencja w tyle ze swoją chemią.

myszka - 2020-04-02 20:07:29

hm no ja nie wiem czy takie proste wybrać dobry krem na cellulit to trzeba się chyba znać na składach żeby wiedzieć co jest ok a co nie a sorry ale ja nie jestem w stanie zrozumiec tych dziwnych nazw na opakowaniach podanych na etykiecie

Gosia - 2020-03-27 20:48:35

No jak się czyta składy to nie trudno odróżnić dobry krem na cellulit od tego złego. Tutaj skład jest prosty i czytelny, a nawet artykuły o składnikach aktywnych więc się w ciemno nie kupuje. Co innego jak się bierze pierwszy leszy co nie wiadomo co w sobie ma a często alkohol i inne wysuszające substancje no i nie dziwota że potem więcej szkody niż pożytku ;)

Monia Cz. - 2020-03-23 12:52:50

Właśnie o tym samym pomyślałam ^. - Dziwne, że jakoś miałaś tyle kremów i żaden ci nie pomógł. Sprawdź sobie co tam jest w środku w nich, bo można znaleźć skuteczny krem na cellulit o ile wie co się chce znaleźć i co się szuka ^^ No i przede wszystkim to jest dodatek do usuwania grudek a nie jedyna czynność którą się robi, so...

luiza - 2020-03-01 14:42:53

wybieralas zatem srednie kremy albo liczysz ze krem na cellulit zrobi wszystko za ciebie a to tak nie dziala heh

dua_lipa - 2020-02-13 21:00:16

dla mnie w ogóle stwierdzenie że są skuteczne kremy na cellulit to śmiech na sali xD jakoś miałam ich strasznie dużo a nic mi nie pomogły a nawet bardziej mi niektóre przesuszyły skórę.

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊