Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sprawdź, jak wygląda cellulit!

Strona główna » Blog » Sprawdź, jak wygląda cellulit!

Jak wygląda cellulit? Prawie każda kobieta zadaje sobie to pytanie w obawie przed jego wystąpieniem. To prawdziwy koszmar, z którym zmaga się większość kobiet, niektóre już od nastoletnich lat. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedziała, jak wygląda cellulit w różnym stopniu zaawansowania i na różnych partiach ciała.

Jak wygląda cellulit? – stopień zaawansowania zmianCellulit na udzie

O tym jak wygląda cellulit decyduje w pierwszej kolejności stopień zaawansowania pojawionych się zmian na ciele kobiety.

CZYTAJ TEŻ: Najlepszy krem na cellulit – jak go wybrać?

Medycyna określa cztery główne stopnie rozwoju cellulitu:

  • stopień pierwszy cellulitu – w stopniu pierwszym, początkowym, niemożliwe jest dostrzeżenie gołym okiem zmian, które mają miejsce na naszym ciele. Aby go dostrzec należy ścisnąć skórę dwoma palcami. Jeśli po ściśnięciu dostrzeżemy grudki oznacza to pojawienie się pierwszego stadium cellulitu.
  • stopień drugi cellulitu – to etap mało zaawansowany. Widoczny jest także za pomocą ściśnięcia płatu skóry, jednak w tym etapie skóra przypomina wyglądem pomarańczową skórkę, a dotyk może powodować lekki ból.
  • stopień trzeci cellulitu – w trzecim, średnio zaawansowanym stopniu, cellulit widoczny jest w pozycji stojącej, bez konieczności ściskania płata skóry. Na tym etapie objętość grudek powiększa się, skóra jest nierównomiernie pofałdowana. Wyczuwalne są bolesne guzki.
  • stopień czwarty cellulitu – stopień czwarty jest najbardziej zaawansowany. Przy ruchu można zaobserwować trzęsienie się skóry ze względu na dużą ilość widocznych pofałdowań widocznych niezależnie od pozycji. Ból może pojawić się już przy lekkim delikatnym uścisku.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!

Wygląd cellulitu zależny jest od jego typu. Główny podział opiera się na dwóch rodzajach cellulitu – wodnym i tłuszczowym. Z cellulitem wodnym mamy do czynienia najwcześniej. Drugi typ cellulitu pojawia się w bardziej zaawansowanej formie.

Jak wygląda cellulit? – miejsce występowania

O wyglądzie cellulitu decyduje nie tylko stopień zaawansowania, ale także miejsce występowania. Najczęściej słyszymy o wystąpieniu cellulitu na udach, pośladkach i brzuchu – to miejsca, w których występuje najbardziej i najłatwiej można dostrzec jego pojawienie się. Cellulit na pośladkach i udach charakteryzuje się występowaniem na skórze grudek, zgrubień, nierówności i pofałdowań.

Kiedy natomiast dostrzeżesz, że skóra na Twoim brzuchu przestaje być gładka, traci na jędrności, pojawiają się podłużne bruzdy, a nawet rozstępy, masz do czynienia z cellulitem brzusznym. Niezależnie od partii, skóra wydaje się być “pomarszczona”. Wraz z rozwojem cellulitu zarówno na pośladkach, udach jak i brzuchu, możesz zauważyć także zmiany w pigmentacji skóry. Jednak to nie wszystko. Na wystąpienie cellulitu musimy także uważać na biodrach, kolanach oraz ramionach. Te partie ciała zagrożone jednak są rzadziej, a cellulit na nich występuje w łagodniejszych odmianach.

Cellulit na udach

Pamiętaj, że to jak wygląda cellulit u każdej z nas może mieć inną postać. Organizm i ciało każdej kobiety jest inne, dlatego wystąpienie cellulitu może przejawiać się w odmienny sposób i z różną siłą. O wyglądzie cellulitu i jego zaawansowaniu mogą decydować zróżnicowane przyczyny jego wystąpienia – siedzący tryb życia, niezrównoważona dieta i stosowanie używek. Na wygląd cellulitu wpływają także zaburzenia, takie jak zaburzenia funkcjonowania układu krążenia.

Mimo iż cellulit spędza sen z powiek każdej kobiety, nie poddawaj się w walce z nim. Uważnie obserwuj zmiany zachodzące na Twojej skórze, tak by móc rozpocząć działanie już we wczesnym etapie wystąpienia cellulitu. Dzięki powyższym informacjom, bogatsza w wiedzę o tym jak wygląda cellulit, będziesz mogła zareagować już w najwcześniejszych etapach jego powstawania i zapobiec dalszemu rozwojowi.


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
3. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2004
4. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008

13 głosów

Komentarze

Eliza - 2022-09-01 15:21:42

Ale znów warto podkreślić, że taki standard jest taki sam, tylko zmienia się jakaś część metod lub wtedy trzeba eliminować przyczyny, tak jak z tym siedzeniem

Marta - 2022-08-30 10:03:58

Przyczyny takiego cellulit mogą być inne, bo na nogach może się pojawić od długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej

Natalia - 2022-08-28 11:51:22

A jak wygląda temat jak cellulit dotyka rąk lub nóg. Czy miejsce występowania może zmieniać podejście do walki z cellulitem?

Julia - 2022-08-27 16:52:32

Jedyne co się zmienia według mnie to to, że przy 3 stopniu już może być konieczność skorzystania z jakiś zabiegów

Natalia - 2022-08-25 11:29:59

Nie koniecznie stopień zaawansowania determinuje to jak działamy, bo podstawy typu dieta, aktywność i jakieś działania pielęgnacyjne wyglądają zupełnie tak samo

Gabi - 2022-08-23 23:01:20

Ważne nie ważne, jak masz dwie różne skale i komuś powiesz 1 to nie wiadomo czy mówicie o tym samym

Barbara - 2022-08-23 19:02:56

Ja zawsze myślałam, że od 0 do 3 się rozróżnia stopnie, ale to w zasadzie nie ważne

Gabi - 2022-08-20 14:55:34

Warto sobie sprawdzać jak wygląda u nas cellulit, bo wtedy ma się inny stopień i podejście do zwalczania go może być nieco inne. Stopień zaawansowania zmian na poziomie 1, nie zawsze jest tożsamy z 3 czy 4

filemonka - 2020-03-31 23:41:32

no jeszcze spróbuję ale dla mnie już chyba nie ma ratunku hehe niestety ale to juz jest taki cellulit że wygląd odstrasza heh

jojo - 2020-03-21 10:18:59

tutaj też jest przecież opisany cellulit i jak wygląda cellulit w różnych stadiach. tak czy inaczej do roboty by się tego pozbyć!

- 2020-03-14 14:35:55

ostatni wpis chyba opisywał jakie są stopnie cellulitu i szczerze mówiąc wg. wyglądu to chyba mam 3 fazę

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊