Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Szczotka na cellulit – wypróbuj!

Strona główna » Blog » Szczotka na cellulit – wypróbuj!

Wszyscy chcemy cieszyć się piękną, zdrowo wyglądającą skórą nie tylko na twarzy. Aby skóra naszego ciała prezentowała się atrakcyjnie warto stosować różnego rodzaju zabiegi, w tym szczotkowanie na sucho. Aby zabieg był przyjemniejszy oraz przynosił jak najlepsze efekty warto zaopatrzyć się w odpowiednie przyrządy. Jednym z nich jest szczotka na cellulit, której używanie przynosi bardzo wiele korzyści dla ciała. Dzięki niej można uzyskać gładką skórę oraz sprawić, że ciało będzie w doskonałej kondycji. Jak powinno się używać przyrządu, jakim jest szczotka do cellulitu oraz jakie jeszcze zalety przynosi masaż z użyciem takiej szczotki?

Szczotka na cellulit – jakie korzyści za sobą niesie jej używanie?

Szczotka na cellulitKorzyści, jakie przynosi szczotkowanie cellulitu, to między innymi zauważalna poprawa wyglądu i kondycji skóry. Widoczne jest jej znaczne odmłodzenie, wyrównanie kolorytu oraz redukcja cellulitu. Co więcej, szczotka na cellulit pomaga oczyścić skórę, zetrzeć martwy naskórek i pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń, sprzyja odnowie komórkowej skóry oraz pobudzić krążenie krwi. Jej używanie stymuluje też układ limfatyczny, który odpowiada za odprowadzanie limfy. Warto wspomnieć także o zaletach takiego masażu na cellulit względem energii przepływającej w organizmie – zdaniem wielu znawców medycyny wschodniej szczotka do masażu cellulitu odblokowuje przepływ wspomnianej energii oraz stymuluje pracę organów wewnętrznych. Broni także przed chronicznym zmęczeniem oraz depresją.

Szczotka na cellulit – jaką wybrać?

Szczotka na cellulit stosowana podczas masażu powinna być odpowiednio dobrana, aby można było zastosować znane i cenione techniki.

Najczęściej spotyka się:

  • szczotkę z włosiem dzika,
  • szczotkę z włosiem z agawy.

Obydwa produkty idealnie sprawdzą się do szczotkowania na sucho, ze względu na sztywne i szorstkie włosie. Tego rodzaju szczotka na cellulit powinna mieć także odpowiedni trzonek.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT ZAMÓW!

Zobacz jak wykonać odpowiednie ujędrnianie ciała

W sklepach dostępne są także modele z paskami lub uchwytami, co może okazać się w jakiś sposób pomocne. Niektóre mają także specjalne wypustki masujące, które mogą dodatkowo wzmocnić efekty zabiegu

Jak powinna być stosowana szczotka do cellulitu na sucho?

Przed samym szczotkowania cellulitu na sucho należy pamiętać o oczyszczeniu skóry. Dopiero wówczas skóra jest gotowa do zabiegu na cellulit. Jeśli chodzi o technikę szczotkowania, należy postępować zgodnie z instrukcjami znanymi z medycyny naturalnej. Bardzo istotne jest natężenie oraz kierunek ruchów. Powinny być one długie oraz posuwiste, początkowo wykonywane z mniejszą intensywnością, którą stopniowo można zwiększać. Wykonywać je należy od dołu do góry, w kierunku serca, natomiast na brzuchu oraz w okolicach stawów ruchy powinny być okrężne. Szczotka na cellulit może być stosowana do masażu całego ciała, należy jednak pamiętać o omijaniu miejsc, w których skóra jest uszkodzona, to znaczy widnieją na niej różnego rodzaju rany, stany zapalne, czy też żylaki. Szczotka na cellulit może być użytkowana podczas jednego rytuału pielęgnacyjnego przez nieco dłużej niż 10 minut.

Podsumowanie

Cellulit to złożony problem, którego zredukowanie nie jest wcale takie proste. Jeżeli chcemy pozbyć się tego defektu, najlepszym pomysłem jest łączenie kilku sposobów walki z cellulitem, w tym szczotkowania na sucho. Bardzo istotna jest także odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Ujędrnienie ciała poprzez zbudowanie odpowiedniego umięśnienia zazwyczaj automatycznie powoduje lub też przyspiesza redukcję cellulitu. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalistycznych kremów, których skład został tak dobrany, aby wspomagać walkę z niechcianym cellulitem.


Bibliografia

1. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
2. Pugliese PT., The pathogenesis of cellulite: a new concept,2007
3. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008

1 głosów

Komentarze

OliwiaOla - 2021-07-28 08:50:18

Można nawet codziennie, ale jak to za dużo to co drugi dzień

Szotka - 2021-07-27 19:18:22

Wiecie może jak powinna być często stosowana szczotka do cellulitu na sucho?

Huttka - 2021-07-27 13:47:31

Zgadzam się, rób tak jak Ci wygodniej. Ja wolałam jednak szczotkowanie na sucho zdecydowanie, bardziej popularna metoda z tego co się orientuję

Kauda - 2021-07-26 11:37:53

Mi się wydaje, że raczej nie ma to znaczenia i obie metody mają podobną skuteczność

Julia - 2021-07-25 18:51:23

A szczotkowanie na mokro czy sucho. Jakie w ogóle korzyści za sobą niesie używanie jednej i drugiej metody?

Kaswa - 2021-07-25 13:15:39

Raczej nie. Liczy się jedynie twardość tego włosia żeby była odpowiednia i tyle

Mimka - 2021-07-25 08:46:09

A jest jakaś różnica jaką wybrać szczotkę. Tę z dzika czy agawy?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊