Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit – jaki to ma wpływ?

Strona główna » Blog » Tabletki antykoncepcyjne a cellulit – jaki to ma wpływ?

Na pewno wiele pań zastanawia się nad tym, jakie połączenie mają tabletki antykoncepcyjne a cellulit. Dlaczego u niektórych kobiet cellulit pojawia się właśnie po rozpoczęciu doustnej terapii antykoncepcyjnej? Okazuje się bowiem, że antykoncepcja a cellulit mają ze sobą trochę wspólnego. Warto więc wyjaśnić dlaczego!

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit – jaki wpływ mają na powstawanie cellulitu?Cellulit a tabletki koncepcyjne

Warto wiedzieć, jak duży wpływ na organizm mają tabletki antykoncepcyjne. A cellulit? To jeden ze skutków ubocznych. Dzieje się tak dlatego, iż na przykład źle dobrane tabletki antykoncepcyjne mogą powodować zatrzymanie wody w organizmie, co dość szybko prowadzi do powstania cellulitu wodnego.

Zobacz też: Dobry Krem na cellulit – jak go wybrać?

Dodatkowo mogą prowadzić także do zaburzeń hormonalnych, a te także w negatywny sposób odbijają się na ogólny stan skóry i zawsze należy mieć to na uwadze. To dlatego tak ważne jest, aby od razu zgłaszać lekarzowi wszelkie anomalie. To dlatego cellulit a tabletki antykoncepcyjne to temat poruszany stosunkowo często. Zwłaszcza przez kobiety, które chciałyby się przed nim ustrzec.

Czy tabletki na cellulit są skuteczne? Dowiedz się czytając ten artykuł:
https://vialise.pl/tabletki-na-cellulit-sprawdzamy-skutecznosc-tabletek-antycellulitowych/

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit – jak przeciwdziałać?

Ważne jest to, aby działać od razu, gdy sięgnie się po tabletki antykoncepcyjne. A cellulit? Czy pojawi się mimo to? Jeśli profilaktyka będzie skuteczna, to nie ma żadnego powodu do obaw. Cellulit po tabletkach antykoncepcyjnych jest stosunkowo częstym powikłaniem, ale można go uniknąć, jeśli zadziała się od razu po rozpoczęciu ich przyjmowania. Przede wszystkim istotne są odpowiednio dobrane kosmetyki, które nawilżają skórę i wnikają w jej głąb, aby rozbijać pojawiającą się tkankę tłuszczową. Oczywiście szczególną uwagę należy zwracać na składy. Muszą się tam znaleźć aktywne i najlepiej naturalne elementy, które faktycznie wspomogą skórę i zapobiegną cellulitowi. Cellulit przez tabletki antykoncepcyjne nie pojawi się, jeśli profilaktyka będzie regularna. Jest to najważniejsza kwestia do zapamiętania.

Zamów zestaw kosmetyków na cellulit (naturalne składniki aktywne) VIALISE -10% na hasło rabat10 w sklepie internetowym.
ZAMÓW!

Cellulit a antykoncepcja hormonalna – jak jeszcze można wspomóc skórę?

Cellulit a antykoncepcja hormonalna nie muszą iść w parze, ale bardzo ważne jest to, aby zastosować się do kilku polecanych zasad.

Przede wszystkim należy:

  • dobrać balsam na cellulit, dobrej jakości i bogaty w składniki aktywne o naturalnym działaniu,
  • zwracać uwagę na dietę i sięgać po zdrowe produkty,
  • uprawiać sport i pamiętać o dziennej dawce ruchu.

Dzięki temu antykoncepcja hormonalna nie będzie miała żadnego wpływu na pojawianie się cellulitu, a skóra pozostanie gładka i odżywiona. Oczywiście takie metody muszą być regularne i nigdy nie należy o nich zapominać. Tylko dzięki temu skóra faktycznie będzie zdrowa.

Tabletki antykoncepcyjne a cellulit to trudny temat, ale spokojnie można sobie z nim poradzić. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to przede wszystkim dobór odpowiednich kosmetyków, które faktycznie działają, rozgrzewają i wnikają w głąb skóry. Nie zaszkodzi również zwiększona uwaga względem wybieranych produktów spożywczych. W tym celu lepiej unikać słodyczy oraz węglowodanów. Zalecane są także spacery. Przynajmniej godzina ruchu dziennie na pewno znacząco poprawi stan skóry i zlikwiduje cellulit.

Vialise - 30 dni zestaw

ZAMÓW VIALISE
KREM NA CELLULIT – TESTOWANY DERMATOLOGICZNIE ZAMÓW!


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
3. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003

16 głosów

Komentarze

Calimero - 2021-03-18 15:34:22

Spróbuj, nic nie zaszkodzi. U mnie też pewnie to na cellulit jakiś wpływ miało, a wydaje mi się że zabiegami pielęgnacyjnymi udało mi się znacznie zmniejszyć cellulit

Nati4 - 2021-03-07 07:54:35

Na pewno w jakimś stopniu będziesz mogła zadziałać, ale tabletki antykoncepcyjne a cellulit mają dosyć sporo razem wspólnego, więc to nie będzie ułatwieniem

Galerdia - 2021-03-01 09:31:56

Ja również niestety mam podobny problem i wiem o tym jaki wpływ mają tego typu tabletki na powstawanie cellulitu, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak temu przeciwdziałać. Jeśli cały czas biorę tabletki, to mogę coś zrobić?

Pati - 2020-05-12 18:30:37

Nigdy w sumie nie brałam tabletek, raczej stosuję jednoskładnikową antykoncepcję ale po każdej mogą być skutki zatrzymywania wody, niestety ale działamy na organizm hormonami i nie jest to naturalne dla nas

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊