Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wąkrotka azjatycka – co warto wiedzieć?

Strona główna » Składniki » Wąkrotka azjatycka – co warto wiedzieć?

Wąkrotka azjatycka to niewielkich rozmiarów roślina z rodziny selerowatych. Choć wygląda dość niepozornie, posiada mnóstwo prozdrowotnych i kosmetycznych właściwości. Okazuje się, że może ona pomóc między innymi w walce z uciążliwą pomarańczową skórką. Zanim jednak sięgniemy po preparaty zawierające ten dobroczynny składnik, powinniśmy dowiedzieć się czegoś na temat wąkrotki. 

Wąkrotka azjatyckaWąkrotka azjatycka – jakie posiada właściwości i gdzie można ją znaleźć?

Wąkrotka azjatycka posiada szereg właściwości, za które warto ją docenić. Przede wszystkim, charakteryzują ją silne właściwości antyoksydacyjne, które mogą okazać się przydatne w walce z rozmaitymi problemami skórnymi. Mowa tu chociażby o zmarszczkach, ale i o cellulicie. Pomarańczowa skórka dotyka zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej, a wąkrotka azjatycka może pomóc w pozbyciu się jej. Preparaty, w których znajduje się wąkrotka azjatycka mają szansę ujędrnić skórę. Poza tym, roślina ta może pomóc w walce z uciążliwymi toksynami. Te również stanowią jedną z przyczyn powstawania pomarańczowej skórki. Wąkrotka azjatycka działa także przeciwbakteryjnie, dzięki czemu jest w stanie walczyć ze stanami zapalnymi skóry, za których rozwój nierzadko odpowiedzialne są bakterie.

Jak już zaznaczono wyżej, wąkrotkę azjatycką można znaleźć w wielu kosmetykach. Przede wszystkim są to kosmetyki dedykowane skórze dotkniętej problemem cellulitu. Można także znaleźć rozmaite suplementy ją zawierające. Zarówno jednych, jak i drugich produktów można poszukiwać w aptekach oraz w drogeriach.

Zobacz jakie istnieją jeszcze naturalne sposoby na cellulit

Wąktrotka azjatycka – jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Wąkrotka azjatycka jest bez wątpienia rośliną o dobroczynnych właściwościach. Wiele osób nie wie jednak, czy zawsze będzie można ją stosować. Na szczęście, wąkrotka azjatycka należy do stosunkowo bezpiecznych roślin. W zdecydowanej większości przypadków może być więc stosowana. Warto jednak obserwować to, jak nasza skóra reaguje na przykład na kremy czy balsamy zawierające wąkrotkę azjatycką. Jeżeli pojawi się zaczerwienienie bądź podrażnienie, trzeba będzie wstrzymać się ze stosowaniem preparatów zawierających w swoim składzie wąkrotkę.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

VIALISE
ZWALCZ CELLULIT Z UŻYCIEM ODŻYWCZEGO KREMU ZAMÓW!

Wąkrotka azjatycka – jakich efektów można się spodziewać?

Wąkrotka azjatycka jest na pewno skuteczna w walce z wieloma problemami skórnymi, w tym z cellulitem. Czego konkretnie można spodziewać się po stosowaniu suplementów oraz kosmetyków ją zawierających?

Otóż przede wszystkim będzie można liczyć na:

  • ujędrnienie skóry
  • detoksykację
  • napięcie skóry
  • regenerację skóry

Warunkiem skuteczności kosmetyków i suplementów zawierających wąkrotkę azjatycką jest systematyczność. Jedynie regularne ich używanie będzie w stanie pomóc. Warto przestrzegać zawsze zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniach zakupionych przez nas produktów.

Podsumowując, wąkrotka azjatycka ma duży potencjał w walce z pomarańczową skórką. Nie należy jednak oczekiwać tego, że zwalczy ona cellulit w stu procentach. Aby można było mówić o zmniejszeniu widoczności pomarańczowej skórki, trzeba zastosować także dietę i aktywność fizyczną. Warto postawić na taki rodzaj sportu, który sprawia nam autentyczną przyjemność.


Bibliografia:

1. Swartz M., Cellulitis, New England Journal of Medicine, 2004.
2. Phoenix G., Das S., Joshi M., Diagnosis and management od cellulitis, BMJ, 8/2012.
3. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, Problemy Higieny i Epidemiologii, 4/2008.

1 głosów

Komentarze

Wpara - 2022-05-02 13:47:23

Jedynym przeciwwskazaniem jest ewentualna skłonność do zaczerwienień przy smarowaniu z tego co wiem

Mlsje - 2022-05-01 14:34:59

Zależy też czy stosujesz coś takiego w kremie czy w formie własnie naparów czy tabletek

Katarzyna - 2022-04-29 11:52:30

Na pewno będe polować na tą wąktrotkę azjatycka. Wiecie może jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Olgasia - 2022-04-28 23:55:50

Zgadzam się, ja z takiego miejsca mam coś takiego w proszku co się napary z tego robi

Gosiulam18 - 2022-04-27 06:44:20

Jak pójdziesz do jakiegokolwiek sklepu zielarskiego to na pewno będzie

Karolina - 2022-04-25 22:46:02

No ja właśnie mam problem, bo nie wiem za bardzo gdzie coś takiego dostanę

Julita - 2022-04-06 11:54:22

Mi bardzo dobrze wpłynęła na całość pielęgnacji. Jak będziesz stosowac tylko to to nie ma co cudów oczekiwać

Mlsje - 2022-04-05 05:06:58

Czyli bezpieczna ta wąkrotka azjatycka? jestem bardzo ciekawa jakich efektów można się spodziewać stosując to wzglednie regularnie

Julia - 2022-04-02 08:04:43

Wąkrotka azjatycka to świetna sprawa. Warto sobie poczytać jakie posiada właściwości i gdzie można ją znaleźć w produkatch. Bo to z kolei tak łatwe może już nie być

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊