Jak wybrać masażer na cellulit? Czy masaże pomogą zwalczyć pomarańczową skórkę? | Vialise

Jak wybrać masażer na cellulit? Czy masaże pomogą zwalczyć pomarańczową skórkę?

Cellulit to powszechny problem natury estetycznej, z którym nieustannie walczą kobiety. Dlatego producenci środków antycellulitowych prześcigają się w coraz bardziej nowoczesnych sposobach na pomarańczową skórkę. Masaż na cellulit to sprawdzony sposób na pozbycie się problemu. Ma doskonałe właściwości pielęgnujące skórę, ale także wprawia w dobry nastrój oraz relaksuje.

Masaż na cellulit można wykonać w bardzo prosty sposób pod prysznicem, kierując mocny strumień wody na problematyczne obszary. Również peeling kawowy świetnie sprawdzi się jako masaż antycellulitowy. Niemniej jednak istnieją specjalne masażery, które mają na celu ułatwienie i wzmocnienie dobroczynnych właściwości masażu – warto z nich korzystać.

Masażery manualne na cellulit: drewniane i plastikowe

masazer na cellulit

Drewniany masażer na cellulit

Taki masażer do cellulitu jest bardzo prostym w użyciu przedmiotem. Posiada on drewniane lub plastikowe wypustki lub rolki z wypustkami, które służą do masażu. Taki zabieg doskonale pobudza krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu skóra jest bardziej jędrna, wygładzona i gęsta. Ponadto taki masaż pomaga odpowiednio natlenić skórę oraz oczyścić ją z toksyn.

Masaż można wykonywać pod prysznicem przy użyciu żelu pod prysznic – zwykłą oliwką lub wcierając krem na cellulit. Należy wykonywać koliste ruchy masażerem na powierzchni skóry, zwracając uwagę na to, żeby nacisk masażera był odczuwalny, ale nie bolesny. Aby masaż przyniósł świetne efekty, trzeba wykonywać go regularnie, najlepiej każdego dnia. Przeznaczony jest dla kobiet, które chcą zniwelować cellulit w jego pierwszej fazie.

roller na cellulit

Roller na cellulit

Roller na cellulit jest mały i poręczny. Warto pamiętać o każdorazowym myciu masażera, co również nie jest trudną czynnością, ponieważ wystarczy przepłukać go wodą. Cena takiego gadżetu to około 20 zł.

Masażery próżniowe na cellulit

masażer próżniowy na cellulit

Masażer próżniowy na cellulit

Mają dobroczynne działanie na skórę, ponieważ jako jedyne masażery w tym zestawieniu stymulują pracę układu immunologicznego. Masaż tego typu oddziałuje na bardzo głębokie warstwy tkanki skórnej. Taki masaż na cellulit polega na zasysaniu skóry na obszarze, gdzie występuje pomarańczowa skórka. Masażer próżniowy przynosi dużo szybsze efekty i są one bardziej widoczne.

Niemniej jednak nie zaleca się wykonywać regularnie takiego masażu przez dłuższy czas. Wiele kobiet podczas zabiegu skarży się na ból. Podczas jego trwania, przy źle dobranej intensywności, może dojść do pęknięcia naczynek krwionośnych.

Koszt masażera próżniowego oscyluje w granicach 100–200 złotych. Można także znaleźć tańsze urządzenia, lecz bez regulowania mocy masażu.

Masażery elektryczne na cellulit

Masażer elektryczny na cellulit

Masażer elektryczny na cellulit

Działanie masażera elektrycznego jest dużo bardziej mocniejsze niż masażera manualnego, dlatego lepiej się sprawdzi przy nieco bardziej zaawansowanym cellulicie. Zazwyczaj takie masażery mają kilka wymiennych głowic, by dostosować urządzenie do potrzeb. Korzystanie z masażera elektrycznego na cellulit jest bardzo łatwe. Wystarczy przyłożyć masażer do ciała, a on zaczynie masować dany obszar. Takie urządzenie ma na celu pobudzenie krążenia krwi, co wspomaga oczyszczenie skory z toksyn i nadmiaru wody.

Efekty widoczne są już po kilku dniach, ponieważ skóra staje się bardziej jędrna, uelastyczniona i napięta. Dodatkowo dla zwiększenia efektów zaleca się przed masażem wykonać peeling np. kawowy i nałożyć krem ujędrniający.

Koszt urządzeń elektrycznych waha się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset, w zależności od marki. Zaleca się kupno masażera od znanego producenta, ponieważ w razie zepsucia czy wady łatwiej będzie wymienić go na nowy lub odzyskać pieniądze.

Masażery ultradźwiękowe na cellulit

Masażer ultradźwiękowy na cellulit

Masażer ultradźwiękowy na cellulit

To najbardziej zaawansowana forma masażera do zwalczanie pomarańczowej skórki. Masażer tego typu emituje ultradźwięki, które wywołują wibracje pod skórą. W rezultacie wibracje i wytworzone ciepło rozbijają tkankę tłuszczową, co skutecznie niweluje grudki cellulitu. Dodatkowo, dzięki ultradźwiękom, skóra łatwiej oczyszcza się z toksyn oraz lepiej przyswaja substancje czynne. Dlatego przed użyciem masażera warto nałożyć na skórę krem antycellulitowy, co zwiększy jego skuteczność. Cały zabieg jest bezbolesny oraz nie zostawia po sobie żadnych śladów.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, by używać masażer ultradźwiękowy każdego dnia. Efekty jego działania są widoczne już po kilku sesjach. Dzięki temu, że jest tak bardzo skuteczny, sprawdzi się nawet w zwalczaniu zaawansowanego cellulitu.

Za masażer od sprawdzonego producenta trzeba wydać około 200 zł. Do zestawu zazwyczaj jest dołączona ładowarka lub akumulator.

Masaż tradycyjnymi bańkami chińskimi

banki chinskie na cellulit

Bańki chińskie na cellulit

Technika masażu bańkami chińskimi pochodzi ze starożytnych chińskich praktyk medycznych. Masaż bańkami zaczyna się od nałożenia na skórę specjalnej oliwki, następnie nakłada się bańki, które pod ciśnieniem zasysają skórę. Wtedy masażysta wykonuje ruchy bańkami na powierzchni ciała, kierując się ku węzłom chłonnym. Taki zabieg poprawia mikrokrążenie i rozbija lipidy, co skutkuje przyspieszeniem i usprawnieniem procesu lipolizy. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn i nadmiaru wody, dzięki czemu skóra jest bardziej jędrna, elastyczna i gładka.

Taki masaż jest bardzo skutecznym zabiegiem na pomarańczową skórkę, ponieważ świetnie radzi sobie z każdym rodzajem cellulitu i stopniem jego zaawansowania. Warto mieć na uwadze, że taki masaż może zostawiać po sobie zasinienia. Zaleca się wykonanie 10–12 serii, nie rzadziej niż co 3 dni.

Co wykonania tego typu masażu istnieje kilka przeciwwskazań. Jest to:

  • ciąża,
  • menstruacja,
  • choroby żylne,
  • choroby nowotworowe i zakaźne,
  • gorączka,
  • hemofilia,
  • cera naczynkowa,
  • stwardnienie rozsiane,
  • epilepsja,
  • podrażnienia skóry.

Wykonanie godzinnego masażu w profesjonalnym gabinecie to koszt około 150 zł. Jednak jeśli ktoś chciałby wykonać taki masaż w zaciszu swojego domu, nie ma problemu – bańki można kupić w prawie każdej aptece za kilkanaście złotych.

Masażer do cellulitu to świetne narzędzie w walce z pomarańczową skórką. Każdy z wymienionych sprzętów pobudza krążenie krwi oraz limfy. Urządzenia te mają wiele zalet, które dobroczynnie działają w przypadku znienawidzonych grudek na powierzchni skóry. Wybór odpowiedniego masażera powinien być przemyślany pod kątem indywidualnych potrzeb, możliwości finansowych oraz fazy cellulitu. Warto pamiętać, by przed masażem na cellulit wetrzeć w skórę krem na cellulit, np. Vialise, dla zwiększenia efektów oraz by jeszcze dogłębniej pielęgnować naskórek – sprawdź więcej i KUP VIALISE.

Jesteśmy na

nasze aukcje
Poczekaj!
Chcesz rabat 10%?

Jesteśmy pewni, ze nasze produkty są najwyższej jakości i będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Dlatego też, by zachęcić Cię do wypróbowania naszego produktu, którego jakość gwarantujemy, dajemy Ci rabat 10%.
Wpisz poniższy kod podczas zamawiania:
10RABAT2017