Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zioła na cellulit oraz ich skuteczność

Strona główna » Blog » Zioła na cellulit oraz ich skuteczność

Zioła na cellulit cechują się bardzo wysoką skutecznością. Oczywiście pamiętać trzeba o tym, że muszą być stosowane regularnie, ponieważ tylko w taki sposób zauważyć można ich skuteczność. Podzielić je można na zioła, które stosuje się zewnętrznie, jak i na zioła, które stosuje się wewnętrznie. Dzięki temu o wiele łatwiej można działać i wiedzieć, w jaki sposób zioła na cellulit faktycznie przyniosą oczekiwane efekty, które będą widoczne gołym okiem.

 

Zioło Działanie
ruszczyk kolczasty
 • wzmacnia układ krążenia,
 • likwiduje uczucie ciężkich nóg,
 • wzmacnia naczynia krwionośne,
 • działa przeciwzapalnie,
 • działa łagodnie moczopędnie,
 • działa pobudzająco,
 • likwiduje obrzęki,
 • poprawia wygląd skóry.
koper włoski
 • redukcje obrzęki limfatyczne,
 • wypłukuje toksyny.
bluszcz pospolity
 • rozbija tkanki tłuszczowe,
 • redukcje obrzęki limfatyczne,
 • pomaga w zaburzeniach krążeniowych,
 • łagodzi stany zapalne,
 • regeneruje skórę,
 • rozgrzewa.
mniszek lekarski
 • działa moczopędnie,
 • zawiera witaminy i minerały,
 • poprawia przemianę materii.
Naturalny krem na cellulit - Vialise

ZAMÓW VIALISE
SKUTECZNY KREM NA CELLULIT ZAMÓW!

Marta UrbanowiczZioła powinny zasłużyć u nas na szacunek, ponieważ nie obciążają wątroby i można je pić praktycznie codziennie. W walce z cellulitem każda dodatkowa strategia jest dobra. Warto także zainwestować w dobry krem na cellulit oraz starać się jak najwięcej ruszać. Ważna jest też zdrowa dieta. Takie działanie spowoduje, że zaczniemy o wiele lepiej się czuć. W zdrowym ciele zdrowy duchmówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Jak działają zioła na cellulit?

Zioła na cellulit mają różne działanie, w zależności od tego, czy stosowane są one wewnętrznie, czy zewnętrznie.

Ich głównym działaniem jest jednak działanie:

 • moczopędne,
 • rozgrzewające,
 • pobudzające.

Działanie moczopędne ma na celu usunięcie nadmiaru wody z organizmu, dzięki czemu znikają obrzęki, a skóra staje się wygładzona i przyjemna w dotyku. Liczą się także działania rozgrzewające. Sprawiają one, że skóra staje się pobudzona, a warstwy cellulitu ulegają rozbiciu. Dzięki temu stopniowo on zanika i pozostawia skórę widocznie odżywioną. Istotne są też właściwości pobudzające. Pobudzona skóra także szybciej walczy z niedoskonałościami.

Jak podzielić zioła na cellulit ze względu na działanie zewnętrzne oraz wewnętrzne?

Zioła na cellulit mogą być stosowane, zarówno w sposób wewnętrzny, jak i zewnętrzny. Te, które stosuje się w sposób wewnętrzny, najczęściej mają łagodniejsze działanie. Moczopędne lub po prostu odżywcze. Te, które wciera się w skórę w sposób zewnętrzny, najczęściej mają na celu rozgrzać skórę lub mocno ją pobudzić. Przez to efekty także są znacznie wzmocnione.

Sprawdź, jakie kosmetyki na cellulit wybrać oraz gdzie szukać ziół na cellulit w kremach.

Cellulit zioła

Zioła na cellulit – stosowane wewnętrznie i zewnętrznie

Tak, jak było już wspomniane, zioła na cellulit można podzielić na te, które stosuje się wewnętrznie, jak i na te, które stosuje się zewnętrznie. Zioła stosowane wewnętrznie to na przykład koper włoski, z którego sporządzać można napary i pić je codziennie rano, a także mniszek, który w pozytywny sposób działa na cały organizm i dlatego także warto sięgać po napary z niego. Warto zwrócić uwagę także na zioła na cellulit, które stosowane są zewnętrznie.

Takimi ziołami są na przykład bluszcz pospolity oraz ruszczyk kolczasty. Każdy z nich ma bardzo ciekawe działanie. Bluszcz pospolity zawiera wiele substancji aktywnych, które przyczyniają się w dużej mierze do rozbijania tkanki tłuszczowej, a także do redukcji obrzęków limfatycznych. Bluszcz pomaga rozwiązać problem zaburzeń krążenia krwi, a tym samym nie powstają obrzęki. Poleca się wcieranie olejku z bluszczu w problematyczne miejsca.

Podobnie działa ruszczyk kolczasty. Działa on na skórę silnie pobudzająco i tym samym likwiduje, zarówno obrzęki, jak i problematyczny cellulit. Skóra staje się wygładzona i przyjemna w dotyku, a także bardzo atrakcyjna wizualnie.

Zioła na cellulit są bardzo skuteczne, ale tylko pod warunkiem, że wie się, w jaki sposób z nich korzystać. Dzięki wcieraniu ich w problematyczne miejsca, a także piciu odpowiednio przygotowanych ziół, z całą pewnością osiągnąć można wiele zadowalających efektów, które widoczne będą już w naprawdę krótkim czasie i utrzymają się przez dłuższy czas.

Naturalny krem na cellulit - Vialise

ZAMÓW VIALISE
SKUTECZNY KREM NA CELLULIT ZAMÓW!

FAQ

1. Jak często stosować zioła na cellulit?

To zależy od tego w jakiej formie chcemy je stosować, niemniej jednak w większości przypadków zioła można stosować codziennie. Zawsze przed spożyciem ziół lub użyciem preparatu z ich zawartością należy zapoznać się z informacjami od producenta. Wybierając zarówno mieszanki ziół, jak i kosmetyki na ich bazie, należy pamiętać, by sięgać po produkty wysokiej jakości, jak np. krem na cellulit Vialise.

2. Czy same zioła wystarczą by zwalczyć cellulit?

Niestety stosowanie tylko i wyłącznie ziół może nie przynieść większych korzyści. Walcząc z cellulitem dobrze będzie działać kompleksowo – zadbać o zdrową dietę, dużo ruchu, a do tego zioła np. w postaci kremu na cellulit. Dzięki stosowaniu kilku sposobów jednocześnie szybciej zobaczymy efekty.

3. Czy stosowanie ziół na cellulit jest bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Niestety nie wszystkie zioła można stosować w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Najbezpieczniej będzie skonsultować stosowanie ziół i preparatów na ich bazie z lekarzem.


Bibliografia

1. Martini MC. Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010
3. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008

10 głosów

Komentarze

wikakika - 2020-08-28 16:03:24

Ja piję czzsem zioła ale z regularnościa mam problem, polecam za to balsamy, łatwiej w taką rutynę codzienną wprowadzić smarowaniem się czymś na cellulit

Dariamala - 2020-08-21 18:37:54

@ZYTKA nie pomogę niestety bo ja na cellulit tylko smaruję się vialise i tak jest sporo ziół a raczej ekstraktów, pije tylko więcej wody, no i mi to wystarcza, za ziółkami do picia nie przepadam

Zytka - 2020-08-20 20:01:49

A bierze ktoś zioła na cellulit takie w formie nie wiem naparu, jest coś takiego w ogóle na rynku? I jak tak to gdzie się kupuje bo nie spotkałam się nigdy z takimi

Julek - 2020-08-18 17:21:52

Ogólnie to ważne jest też umiejętne połączenie ziół ze sobą, pojedyncze składniki mogą dać marny efekt a w połączeniu się uzupełniają w działaniu i pomagają wchłaniać

Lukrecja - 2020-08-16 19:35:55

no własnie jest sporo takich pobudzających ziół i rozgrzewających a nie tylko kofeina co wszędzie dają a reszta składników to już słabo, warto zainwestować w coś z ruszczykiem czy też bluszczem pospolitym

Marion - 2020-08-13 20:36:46

Chyba na cellulit warto też kurkumę brać ale to przyprawa bardziej niż zioło no i bluszcz faktycznie poprawia skórę i to dobry bardzo składnik kremu

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Vialise laureat plebiscytu Glammies 2021
x
Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊